kaanımın dişi çıktı teyzeleri ::)))

PembePanter

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2007
1.565
16
40
kızlar oğlum 4,5 aylık ama ilk dişimizi çıkardık ::))) çok tatlı oldu oğluşum.yaklaşık 2 aydır kıvarnıyorduk zaten dişlerimiizn kaşınmasından.bugün bi baktım beyazlık patlamış.tırtıklı tırtıklı dişi geldi elime ::))) çok sevindim tabi ::)) darısı sizlerin başına...

bizden başka diş çıkaran varmı acaba aranızda????

ya nasıl belritler veriyo ilk dişleri çıkmadan eli azından inmio benim oğlanın hep bir kemirme faaliyeti içinde o yüzden soruorum acaba dişmi çıkarıcakki

delikafadulden
incileriniz hayirli olsun darisi bizim basimiza artik.
Kimseye söylemede ilk görenden hediyelerinizi alin:dance:

saolasın canım darısı size artık evet hayatım kimselere sölemicem :) hatta her görene ilk sen gördün dicemki oğluşuma bol bol hediyeler gelsin ::)))) muhahaha yaşasın kötülük :::))))delikafadulden

ya nasıl belritler veriyo ilk dişleri çıkmadan eli azından inmio benim oğlanın hep bir kemirme faaliyeti içinde o yüzden soruorum acaba dişmi çıkarıcakki

evet canım aynen öle herşeyi ağzına götürüyordu kaan ve salyaları çok akıyordu.dr sölemişti zaten artık heran bekliyorduk diş çıkarmayı.bide kaan diş kaşıyıcılarmıza çok sinirleniyordu ve ağlamaaya başlıyordu.onun haricinde ateş felan olmadı yani olduysa bile ben farketmedim.tabi huysuzlukta çok vardı.gerçi huysuzluğu hala devam ::)))

:emir_bebek::emir_bebek: hayırlı olsunnnnnnnn
şubat bebiişlerinin ilk dişi sizden geldiiii
maşallah oğluşaa:nazar: :nazar:
bu arada iyi fikir kızz herkesten hediye almakk alkisalkisalkis
hahaaha:dance:

hayırlı olsun canım dişiniz bende arda dan şüphelniyorum b uaralar eli sürekli gezdirme şeklinde ağzında diş kaşıyıcısı var sinirlenip ağlıyo ona benim parmağıma takılan bişey var oda kaşıyo onada çok kızıyo ağlıyo hemen bizimde yakındır kusmuğu bitmeden suları devam ediyo zaten

Canımcım gÖzÜn aydık....gercı gec cıkması daha ıyıdır ama olsun...dıŞ buĞdayı yap hemen:)))

ohhh maşallahhh...hemen diş buğdayı yap oğluşuna...gelsin hediyeler aman da aman...ben de bekliyorum valla..doktor çok kabarmış diş etleri demişti...eller ağızda, salyalı salyalı geziyo oğlan...

benim kızım 4 aylık salya akıtmaya başladı eli sürekli ağzında benim elimide tuttuğunda ısırmaya çalışıyo acaba dişmi çıkaracak?
bide neden ilk diş çıkardığında kimseye söylenmez kızlar merak ettim...

dişi ilk gören bebeğe hediye alır cnm
diş buğdayıda yannıs hatırlamıosam bugday kaynatalır ve bole toplantı gıbı bısı yapılıo oraya gelenlerde hedıyeler getırır he yonden karlı ıs ınsallah bnm kız annmlerde cıkarır burda cıkarırsa don bılem alan olmaz
bu arada salya olayı bızde bayadır var bnm kız salatalıgı kemırdı dun resmn damakları ınanılmaz sert acaba dıs yakınmı yaa bndeee istiyom dişşşşş

şubat bebişlerinden kaan ilk diş çıkaran herhalde canım hayırlı olsun dişiniz sanırım patlayan mısır gibi arkanızdan çatır çatır gelecek diğer bebişlerde
çiğdem çok güldüm valla şu lafına ınsallah bnm kız annmlerde cıkarır burda cıkarırsa don bılem alan olmazsırnaşık şey

ilk dişi çıktığından çocuklara diş buğdayı yapılır..bazı yöreler diş hediği de diyor...40 mevliti gibi...yine akraba-eş dost çağrılır..arzu eden kuran okutur-arzu eden eğlence düzenler...bu arada buğday kaynatılır şekerle...aşura kıvamında..üzerine nar-ceviz-gülsuyu filan dökülür.. ikram edilir...o gün çocuğun önüne makas-ayna-ilaç-kitap gibi şeyler konur..neye uzanırsa çocuğun o mesleği seçeceğine inanılır...gelenler eli boş gelmez...bebişin yeni bir sürü cicisi olur..bu arada çocuğun dişini anne / babası dışında ilk gören kişi çocuğa beyaz kıyafetler alır...böyle işte..çok güzel adetlerimiz var..bir de adım çöreğini unutmamak lazım..o da ilk adım attığında yine kadınlar günü gibi toplantı yapılarak adım çöreği ile kutlanır...

X