Jandarma olarak calisan birini izin gununde bile is yerinden ariyorlar mi aranizda bilen var mi ?

Şu yada kadar hiç mi çalışmadiniz? İş yerinde de insanlar telefonla haberleşebiliyorlar. Bunu anlamamanız ilginç.
Neyini sorguluyorsunuz yani iş yerinde aramayın bu kadar basit.

Yalan tabi. Meşgul çalsa ne olacak konuşma sırasında zaten gelen diğer aramalar görünüyor

Üstüne düşme neden sürekli arıyorsun ki insanlar çalışırken her dk yazamaz konuşamaz da belki de sizi istemiyor aramayın sormayın üstüne düşmeyin

Evet araniyorlar. Gecesi gunduzu olmuyor polisin askerin tanidiklarim hep oyle. Ama ozellikle mesgul calmasin demesi biraz tuhaf. Belkide bunaliyordur cok aranmaktan. Yani size gore az arasanizda bu mesleklerde genelde insanlarin kafasi kaldirmiyor gundelik muhabbeti tahammulsuz oluyor bir cogu. Yada benim tanidiklarim oyle.

Asker, jandarma, polis ve bekçi.. Yani güvenliğimiz için çalışan bu grup her an aranabilir. İşteyken de aranır, izinli gününde de aranır. İzinli günleri bile diken üstündedir. Ben eşimle işteyken 5 10 dk dan fazla asla konuşmazdım ekstrem bir durum, olay olmadıkça. Çünkü acil durumlarda veya herhangi bir şey için komiserleri veya görev arkadaşları arayabiliyor, ani ihbarlar gelebiliyor, telsizleri var oradan haberleşsinler diyebilirsin belki ama o iş öyle değil, %90 telefon üzerinden iletişimde olurlar. Siz konuşurken komutanı arasa mesela ulaşamasa sıkıntı yaşar. Bu nedenle çok fazla darlama derim.

Teşekkür ederim yardımcı olup yorum yaptığınız icin .

Yeni jandarma olmuş, askeriyede ast üst ilişkisine çok dikkat ederler. Komutanları ya da üstleri ufak bir iş için bile ararlar

Yahu izin günlerinde amirlerinden habersiz şehir dışına çıkmaları bile yasak normalde. Sadece iltimas geçiliyor. Siz de ergenliği ben de sezdim valla ne yalan söyleyim :/

Yine bir asker veya jandarma kız peşinde. Üniformalilar şu an hiç güven vermiyor siz ne buldunuz bu adamda

Onlar ne kadar kız peşindeyse bazı kızlar da onların peşinde.

Üniformalı meslek gruplarıyla olmak isteyen kızlar var.

Polisler bu kızlara ‘155’ derler hatta

Düşük gelirli ailelerden her sene KPSS ye giren ama KPSS ye kasmayan ev kızları bu mesleklerdeki adamlarla evlenmek en büyük hayalleri oluyor.

Arz talep meselesi yani :)

Konu sahibini kast etmiyorum tanımıyorum kendisini ama böyle kızlar var.

Çok konu açıldı böyle o yüzden dedim bende haklısınız üniforma seven var ama hâlâ ne mal olduklarını anlamıyorlar üzülüyorum. Konu sahibi hariç tabi onunkini kastetmedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…