Köfteler Izmir köftesi çok kolayy (resimli)

ilayda26

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2007
922
3
Patatesleri kalınca doğrayıp, yağda kızartın. Kıyma, ekmek, yumurta, soğan ve baharatlarla köfteyi yoğurup, 1 saat kadar buzdolabında dinlendirin. Parmak şeklinde yuvarlayıp, kızgın yağda 2-3 dakika, hafifçe kızartın.
Salçayı 1 yemek kaşığı sıvıyağ ile tencereye koyun ve orta ateşte biraz çevirip, sıcak su ekleyerek sulandırın. Patates ve köfteleri salçalı suya koyup, 5-10 dakika pişirin.

patatesli firin koftenin tencerede versiyonu iyi fikir kiz yaparim ben bunu misafirlerime zaten su iki haftadir misafir ayirlayacam diye anam agladi ama degdi oh daha dun gece son kafileyi agirladim bu arada ellerine saglik guzel gorunuyor oh sicak sicak yiyeceksin simcik

Ayyy kiz ben misafir agirmlamayi çok severim. Elimden geldigince çok çesit yaparim. Ama ugrasmissin ne geregi vardi diyorlar, ama yutmasini iyi biliyorlarkaydirigubbakcemile3 benimde haftaya pazartesi günü var gündüz. Simdiden menü hazirliyorum ne yapsam diye??? Insan nakavt oluyor onlar gidince ama deger.

aynen katiliyorum bacim valla yapiyorum ediyorum allah azaltmasin yani diyorlar niye bu kadar zahmet cektin sonrada bir bakiyorum tencere tava bosalmis bide zahmet etme diyorlar hehe aman yensin valla bende cok severim misafir agirlamasini bende yapcam menuyu bir kacgun onceden kafamda hazirlarim bitiririm sonrada gun gelince yaparim bazilarinida yaparim dondurucuya atarim oh hazir olur

harika canim bu yemegi bende yapiyorum surekli cok lezzetli gercekten

bende yaptim cok güzel...hatta bugün misafirim gelecek yine yapacagim...malzemesini hazirladim..tesekkürler..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…