İyiki de almışım veya keşke almasaymışım dediğimiz şeyler.....

lilywater

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2008
89
0
Kızlar bazen onuda alıyım bunuda alıyım deyıp alıyoruz ama sonra bı işimize yaramayan çok şeyler oluyo, bunlarıda paylaşalım ıstedım alcagımız zaman da bı fıkır olarak aklımızda kalır
Benım bosuna aldıklarım:
Telsiz, dogru durust kullanmıyorum bıle zaten kızım bagırınca heryerden duyuluyo
Emzirmek icin kola takılan yastık,aldıgım gıbı duruyo
Altacma mınderı dıye aldıgım kocaman sey kucuk bı yorgan gıbı gıttıgım yerede goturemıyorum cok kaba,

yan yatış tastığı aldım..29 lira verdimm..hiç kullanmadım..kullananlar var ama benim işime yaramadı.

sterilizatör------ hiçççç kullanmadım. Neden aldım onu da bilmiyorum. Zaten hep emzirdim. Yeni yeni kullanmaya başladım biberon onuda başta kaynattım, şimdide yıkayıp, kaynar suyla çalkalıyorum. 2. bebeğim birde, acemi olsam neyse. Bisürü para verdim o gereksiz alete.:1no2:

stelitezör aldım bende iki defa kulladımçok gereksiz bi işe yaramıyor hava nemlendirici aldım chiccodan iyotlu ondan çok mumnunum gerekli ama yetmezmiş gibi birde hava temizleyici aldım o çok gereksiz bir sürüde para verdim ona

bende telsizi erken aldığıma pişmanım daha hiç kullanmadım ama yazın çok işime yarayacak , doğumdan önce almak yerine bu aralar alabilirdim yarı fiyatına
iyiki almışım diyebileceklerim tomy , burun aspiratörü , dondolino , kanguru ...

stelitezör için ben aynı şeyi söyleyemeyeceğim hergün kullanıyorum .bende emzirme olamadığı için emzirme ile alakalı tüm ürünler ki bunun içinde pompa da dahil hepsi boşunaydı.

emzirme yastığı hayatımı kurtardı yerimseniben

yan yastığıda müthiş kullanışlıydı..

keşke almasaydım dediğim bişey yok çünkü çok araştırdım neyi almam gerekip gerekmediğini...

fazla eşyaya hiç tahammülüm yoktur evde habire bişeyler atarım...

lazım oldukça ihtiyaç hissettikçe alırım dedim öylede yaptım..

hıı bi tek iki emzik almıştım boşuna çünkü emzik vermiyeceğimi biliyodum neden aldım bilmiyorum..emzik saklama kabı ve asacağı..bunlar işe yaramadı..

emzık, pudra, bebe yagı, fazla bıberon (7 tane), ana kucagı takımı, fazla battanıye (3 tane) bosuna almısım

kalimero canım 7 biberonu saklasaydın ilerde kullanırdın bence o gereksiz diil , ben 2 ayda bir biberonlarını yeniliyorum şimdiye kadar bizim de 8 tane oldu biberonlarımız ata ata :ecrin_bebek:

bende burun aspritorunu hic kullanamadim.cok gereksiz bisimiz tabi benim icin.burnuna okyanus suyu verdigim zaman cok kolay temizleniyo oglumun burnu.bir de yan yatirma yastigi kullanmama gerek bile kalmadi.
ama iyiki bol bol almisim dedigim citcitli badyler.uzun kol kisa kol hic farketmez cunku kiyafetlerin altinda muthis bir yan giysi.hatta ana giysi gibi bisi )

keşke almasaydım diyeceğim hiç bişe yok
doğumdan önce hiç bişe almamıştım
doğumdan sonra ihtiyaca göre aldım herşeyi

7 biberon mukafamçokkarıştı
evet tam 7 bıberon o mınık bardak gıbı olanları saymıyorum

kalimero canım 7 biberonu saklasaydın ilerde kullanırdın bence o gereksiz diil , ben 2 ayda bir biberonlarını yeniliyorum şimdiye kadar bizim de 8 tane oldu biberonlarımız ata ata :ecrin_bebek:

canım 4 tanesını hıc kullanmadım bıle
soyle oluyor sımdı ben hamıleyken avent bebek setı almıstım ıcınde 2 kucuk 2 buyuk bıberon vardı
sonra dedıler kı oglun kolık dr.brownun kolık bıberonunu aldım rezene vermek ıcın
sonra bebek malzemesı aldıgım yer 2 tane hedıye ettı bırını yegenıme verdım
sonra da hedıye gelen bır bebek setı vardı ıcınden de bır tane cıktı
pompanın bıberonunu ve mınık sulukları saymıyorum

alemsin kalimero yaaa , ben de nedense biberon almaktan çok keyif alıyorum , süt sağma pompasında aventin iki tane biberonu vardı , sonra işe başlarken dr.browns aldım , sonra ek gıdaya başlayacağım gününü hayaliyle nuby damlatmayan biberon aldım , şimdi de gözüm cam biberonlarda chicco nun beğendim bi tane kaplumbağalı ondan alcam bugün , çok seviyorum biberon almayı kaydirigubbakcemile3
bide işe yaramayan bişey daha uyku tulumu , doğru dürüst kullanamıyorum yazık oldu keşke almasaydım

burun aspiratörü iyiki almışım dediğim bişey çünkü çok sık burnu tıkanıyordu doğduğundan beri ,ayrıca hava nemlendirici ve yatak odasındaki küçük beşik de çok memnun olduğum şeyler..
onun dışında park yatak almadığıma pişmanım,mobilya beşik kullanışlı değil bana göre ..

Bende yan yatırma yastığı almıştım hiç kullanmadım..17 tl vermiştim.birde oyun halısı almıştım ama dönencesi olunca halısını sevmedi .

Bende yan yatırma yastığı almıştım hiç kullanmadım..17 tl vermiştim.birde oyun halısı almıştım ama dönencesi olunca halısını sevmedi .

benimde iyiki bol bol varmış dediğim uzun kısa kolsuz çıtçıtlı badyler birde ayaklı pantolanlar kışın alttan hep onları giydirdim malum benimkiler erkek ve erkek adam külotlu çorap giymez..:))
taşıma çantası çok az kullandım ama çok işime yaradı birini arkadaşım vermişti biriniden ben aldım şimdi birini yeni doğum yapacak birine verdim bende yeni aldığımı işine yarasın diye..
burun aspiratörü bizde az kullandık.. duruyor öyle..
süt sağacam diye süt poşeti almıştım 5 tanesini kullandım 20 si duruyordu hiç işime yaramıyacaktı ama şimdi çorba yapıyorum ya çok olunca poşete koyup dondurucuya atıyorum iyi oluyor..
diğer şeyleride ihtiyacına göre aldım bizede biberon dayanmıyor..bende şimdi yeni tutmalı biberonlardan alacağım şimdide tutuyorlar ama daha kolay olsun içerlerken diye..

alıpta pişman olduğum bişey yok herşeyi kullandım ben,sadece aventin emziğini almıştım baştam emzik emmiyodu onlar kullanılmadı kullanmaya başlayınca da nukun emiziğini aldık,ama hava nemlendirici olmasa da olurmuş

bende hava nemlendiriciyi pek kullanmadım.

Canım bebeğin ne tatlı olmuş, bayıldım o yanaklara.
yerim onu, ya maşallah.
kendi bebeğim olduğu halde canım çekti o yanaklardan, boncuksuz dışarı çıkarma heee..
nazar değmesin piraye hira ya.