iyi hamilelik için sık seks....

hxuxrrem 2000

SEN BU SEVGİYİ HAKETMEDİN
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2007
5.323
31
İyi Hamilelik İçin Sık Seks

Bilim adamlarına göre, sık sekste kadının bünyesi erkeğin yabancı proteinler taşıyan spermasını daha iyi tanır duruma giriyor ve uyum sağlayarak bağışıklık sistemini bebeğin yararına güçlendiriyor.
Hamilelik öncesinde olduğu kadar hamilelikte de sağlıklı çocuk dünyaya getirmek için sık seks öneriliyor.

New Scientist bilim dergisindeki araştırmaya göre, sık cinsel ilişki, dölüt (cenin) gelişimini olumlu etkiliyor; düşük veya ölü doğum ihtimallerini azaltıyor. Uzmanlar, oral seksin dahi ileride rahimdeki yavruya yararlı olduğu görüşünde.

Güney Avustralya Adelaide Üniversitesi biyoloji uzmanları, ana rahmine düşmeden, yani döllenmeden önce 1 yıl boyunca sık düzenli cinsel ilişkinin, bebeği, taşıyabileceği birçok hastalıktan da koruyabileceğini belirtiyor. Eşiyle bedensel bütünlüğe daha derinden sarılan bünyede bağışıklık sistemi daha iyi gelişiyor ve bebek bundan yararlanıyor. Kadın bünyesinin cenini ret olasılığı da böylelikle azalıyor. Çünkü bilim adamlarına göre, sık sekste kadının bünyesi erkeğin yabancı proteinler taşıyan spermasını daha iyi tanır duruma giriyor ve uyum sağlayarak bağışıklık sistemini bebeğin yararına güçlendiriyor.

Araştırmayı yürüten hekim heyetinden Gustaaf Dekker, erkek sperm hücresinin bir protein çeşitlilik topu olduğunu hatırlatarak, kadının yumurtasına ilk temasta kadın hücrelerinin en üst düzeyde alarmda olduklarını söylüyor.

Dekker, sık cinsel ilişkiyle “çok farklı bünyelerin korunma (bağışıklık) dizgelerinin birbirlerine kolaylıkla uyum sağlayacağını ve ilerleyen haftalarda kadın hücresinin, “tabii, ben bu kişiyi tanıyorum” diyerek sağlıklı döllenme yolunun açılacağını hatırlatıyor.

alıntı...

Çok ilginç hiç duymamıştım.Tensel uyumu yakalamakla alakalı mı acaba bu?
Bazı çiftlerde tensel uyumsuzluktan olmuyo derler ya???

Teşekkürler paylaşım için...

tanıdıgım bi çok kişi hamilelik esnasında sex in bebege zarar vercegi düşüncesinde maalesef bunu anlatmama ragmen bi anlayıştır gidiyo aynı dogum kontrol hapı insanı kısırlaştırıyo gibi ne zaman ayrılcaz bu düşüncelerden

tanıdıgım bi çok kişi hamilelik esnasında sex in bebege zarar vercegi düşüncesinde maalesef bunu anlatmama ragmen bi anlayıştır gidiyo aynı dogum kontrol hapı insanı kısırlaştırıyo gibi ne zaman ayrılcaz bu düşüncelerden

çok zor bazı düşüncelerden özellikle yerleşmiş düşüncelerden kurtulmak...
ne kadar doğruyu anlatırsan anlat, anlamamakta direniyo kimileri...kimileride öğrenmekiçin can atıyo.....
bazı kadınların cahil beyinleri doldurmalarından meydana geldiğini düşünüyorum, çünkü
bizim toplumumuzda okuyarak,yada araştırarak değil dinleyerek öğrenme yerleşmiş... işte bu yüzden daha çok hataya açık oluruz...

:kahve:YANİ EĞİTİM ŞART.....:kahve:

Kızlar gerek buzdolabı gibi olmamdan dolayı, gerek eşimin iş seyahatlerinden dolayı, gerekse eşimin uçkuruna pek düşkün olmamasından dolayı sık birleşme benim için söz konusu değil.Sanırım bebeğimizin olmamasındaki en büyük sebep bu. :çok üzgünüm: Ne yazıkki değişemiyorum.

Kızlar gerek buzdolabı gibi olmamdan dolayı, gerek eşimin iş seyahatlerinden dolayı, gerekse eşimin uçkuruna pek düşkün olmamasından dolayı sık birleşme benim için söz konusu değil.Sanırım bebeğimizin olmamasındaki en büyük sebep bu. :çok üzgünüm: Ne yazıkki değişemiyorum.

Ah sendemi bendensin canım ya senağlamasenağlama
eskiden hiç sorunum yoktu bu konuda.Yara olayı hayatıma girdi gireli bende iş bitti :KK43:(

Yaktırdık yarayı rahatım dedim yok yok yok geçen yine yandı:KK43:( Geçen dediğim baya geçti bu arada kaç hafta oldu bilmiyorum.
Bi da mı :1no2:
yasakkelime
Bende istemiyorum artık.Bazen dalga geçiyorum eşimle ben aseksüel oldum diye:çok üzgünüm: Gidiş o gidiş.
Bıktım artık çocuk olması için doktora git Dark.
Yara yaktırmaya git Dark.

Neden hep benkafamçokkarıştı

Ah sendemi bendensin canım ya senağlamasenağlama
eskiden hiç sorunum yoktu bu konuda.Yara olayı hayatıma girdi gireli bende iş bitti :KK43:(

Yaktırdık yarayı rahatım dedim yok yok yok geçen yine yandı:KK43:( Geçen dediğim baya geçti bu arada kaç hafta oldu bilmiyorum.
Bi da mı :1no2:
yasakkelime
Bende istemiyorum artık.Bazen dalga geçiyorum eşimle ben aseksüel oldum diye:çok üzgünüm: Gidiş o gidiş.
Bıktım artık çocuk olması için doktora git Dark.
Yara yaktırmaya git Dark.

Neden hep benkafamçokkarıştı

Birlikte olamayınca bebek olmaz ki canım zaten :)spermi gören yumurta kaçıyor" anneee ben bu adamı tanımıyoruuuum " :roflol::roflol:

New Scientist bilim dergisindeki araştırmaya göre, sık cinsel ilişki, dölüt (cenin) gelişimini olumlu etkiliyor; düşük veya ölü doğum ihtimallerini azaltıyor... iyi güzel demişler de istisna olarak ben burdayımjeyyar

New Scientist bilim dergisindeki araştırmaya göre, sık cinsel ilişki, dölüt (cenin) gelişimini olumlu etkiliyor; düşük veya ölü doğum ihtimallerini azaltıyor... iyi güzel demişler de istisna olarak ben burdayımjeyyar

tatlım araştırmalar böyle... demekki çoğunlukla böle oluyor....
bide atalar ne demiş istisnalar kaideyi bozmaz....
kendine çok dikkat et tatlım.....

özgürcem bebek için canım yaaa..............:eek:

:emir_bebek:slm fıstıklar bende teni üye oldum aynı sorun bendede var sizinle konuşup dertleşmek isterim aranıza kabul ederseniz bunalımdayım lütfen yardım

yok arkadaşlar benim adam korktu ilk ay çok hafif kanamam oldu ilişki sonrasında doktor 3 ay yasak dedi sonra eşim dahada yanıma yaklaşmadı şimdi 6 buçuk aylık hamileyim hala yok bişey daha 3 ayımız var bişey değil korkum en sık aldatma hamilelikte görülüyormuş onun için gerçi eşime güveniyorum ama bellimi olur diymi yani bizdede tık yok:çok üzgünüm: iyiki bebişimi yapmışız bi ara :CüvCüv:

benim doktorum yeni gebelikte cinselliği yasaklamıştı...
tehlikeli diyordu...
bu yazıyı ona okutsam mı acaba kafamçokkarıştı

benim 7 haftalik düsük tehlikem olmusdu sonrada doguma kadar esim korkusundan bana kiyamayip dokunamadi bile:eek:kanamama olmusdu bebegimi kayip edicem diye aklimi oynatmisdim resmen sonradan doktorum yasagimizi kaldirdigi halde esim istemedi canim ya daha sonrasindada zaten dogumdan 6mi7mi ay daha iliskiye girmedik nerdeysse 1yili geckin beni bekledi kocisim yazik ya

Benim doktorum serbest dediği halde 5 aya kadar normaldi ama şimdi eşim korkuyor, kendi zevkim için oğlumla sana zarar veremem diyor.

X