İtalya'da Balayımız (Resimli)

Gozde1210

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2011
308
145
36
Merhaba, balayı için yurtdışı düşünenler varsa fikir olması için resimlerle beraber İtalya tatilimizi paylaşıyorum.
Güneyde deniz kum güneş yani otel yerine yurtdışı düşünüyorsanız öncelikle çok yorucu olduğunu belirtmeliyim.
Hele de birkaç şehir birden geziyorsanız şehirler arası 6-8 saat arası otobüs yolculuklarına hazır olmalısınız.
Yinede eşinizle beraber farklı kültür yaşamak istiyorsanız mimarisi ve masalsı şehirleri ile romantik ülke İtalya'yı tercih edebilirsiniz
not :Venedik'te gel git etkisi ile gün içinde sular yükselebiliyor mutlaka yağmur cizmesi alın yanınıza yoksa 10euro verip plastik şeyler geçirmek zorunda kalırsınız ayaklarınıza

Eklentiler

• $2....jpg
    78,3 KB · Görüntüleme: 517
  • $1..jpg
    49,3 KB · Görüntüleme: 507
  • $3.jpg
    48,8 KB · Görüntüleme: 504
  • $4.jpg
    24,7 KB · Görüntüleme: 497
  • $5.jpg
    68,9 KB · Görüntüleme: 500
  • $6.jpg
    94,4 KB · Görüntüleme: 594
  • $7.jpg
    57,2 KB · Görüntüleme: 548
  • $11.jpg
    88,7 KB · Görüntüleme: 502
  • $10.jpg
    39,8 KB · Görüntüleme: 512
  • $12.jpg
    84,8 KB · Görüntüleme: 501
  • $13.jpg
    58,8 KB · Görüntüleme: 503
  • $16.jpg
    50,3 KB · Görüntüleme: 504
  • $17.jpg
    88,7 KB · Görüntüleme: 509
  • $18.jpg
    62,1 KB · Görüntüleme: 486
  • $19.jpg
    77,5 KB · Görüntüleme: 500
  • $22.jpg
    30,9 KB · Görüntüleme: 504
  • $21.jpg
    59 KB · Görüntüleme: 484
  • $20.jpg
    42,2 KB · Görüntüleme: 607
  • $37.jpg
    67,9 KB · Görüntüleme: 513
  • $39.jpg
    75,8 KB · Görüntüleme: 516
  • $41.jpg
    58,9 KB · Görüntüleme: 492
  • $28.jpg
    69,3 KB · Görüntüleme: 532
  • $29.jpg
    71,4 KB · Görüntüleme: 537
  • $30.jpg
    92,2 KB · Görüntüleme: 518
  • $34.jpg
    62,4 KB · Görüntüleme: 529
  • $33.jpg
    53,8 KB · Görüntüleme: 522
  • $32.jpg
    79,6 KB · Görüntüleme: 589
  • $35.jpg
    74,8 KB · Görüntüleme: 505
  • $27.jpg
    71,2 KB · Görüntüleme: 510
  • $25.jpg
    40,1 KB · Görüntüleme: 532
  • $23.jpg
    57,1 KB · Görüntüleme: 493

Çok güzel canım ya keşke bende eşiyle gidebilseydim ne kadara mal oldu size

Merhaba

Mutluluklar dilerim öncelikle. Bir sorum olacaktı; tur şirketiyle mi gittiniz, yoksa bireysel mi?

Merhaba.
Tur şirketiyle gittik bireysel gitmek çok zor. Otel ayarlamaları ve şehirler arası ulaşımı tur olmadan yapmak daha maliyetli olur.tur dışı 3 veya 4 yıldızlı otellerin geceligi 100-150 € paket turla çok daha uygun.
Tur ücreti ve ordaki harcamalar 7000 -8000 bini buluyor. Bunun sebebide bizim para değerimizin malesef düşük olması. Herşeye 3misli ödüyoruz. 0,5 litre su 1€ yani 3.20 tl. Bu basit bir örnek.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

biz de nişanlımla venedik i görmek çok istiyoruz inş bize de kısmet olur çok güzel görünüyorsunuz görünce heves yaptım :)

cook güzel masallah herseyiniz
ALlah daim etsin cnm mutlulugunuzu

biz de nişanlımla venedik i görmek çok istiyoruz inş bize de kısmet olur çok güzel görünüyorsunuz görünce heves yaptım :)

Teşekkürler. inşallah kısmet olur sizede :) şimdiden mutluluklar dilerim size ♥

Hayallerimin ülkesi İtalya, en çok venedik tabii..
Çok güzel görünüyorsunuz mutluluklar..

bende düşünüyodum
yada fransa istiyorum

kac gün kaldınız. ve ne kadar ücret ödediniz acaba:26:

bende düşünüyodum
yada fransa istiyorum

kac gün kaldınız. ve ne kadar ücret ödediniz acaba:26:

Merhaba ,
1 hafta kaldık.Roma , Floransa, Verona, Pisa ve Venedik toplam 5 şehir gezdik.tur ve ordaki harcamalar 7-8 bini buluyor. Kur farkından dolayı hersey 3 katı fiyatında malesef.

Hayallerimin ülkesi İtalya, en çok venedik tabii..
Çok güzel görünüyorsunuz mutluluklar..

Teşekkürler :) benimde hayalimdi İtalya'yı görmek. Allah kısmet eder inşallah sizede :)

mutluluklar güzel bir tatil olmuş bizde bu yıl gitmeyi düşünüyoruz.7000 8000 çok harcamıssınız siz alışveriş mi yaptınız acaba? turlar 6000 civarı tutuyor.aslında en güzel kendin gitmek bagımsız dolaşmak, eger nisan-ekim arası es geçilirse çok uygunda otel bulunabiliyor.ilgilenenler booking.comu arastırabilir sehir merkezlerinde konaklamalar(çift kişilik odalar) 50-70 euro arası. uçak bileti ztn ucuza alınabiliyor. tabi turda insan arastırma kulfetinden kurtuluyor biraz.bende 6000civarına bir program yaptım bakalım tarih ayarlamak lazım programım bastan basa italya;torino milano,brono adası,verona,venedik,floransa,toscano bölgesi,vatikan,roma,napoli-pompei.

Pek alışveriş yapmadik ama dedigim gibi kur farkindan dolayi miktar yukari çıkıyor. Otellerde sadece kahvaltı oluyor. Tek öğün ortalama biryerde 30-40 € 2 öğün dışarda yiyorsun bütün gün dışarıda su (1&#8364 tuvalet (1,5-2&#8364 belki bir kahve bunlarda 20€ yani günde minimum 100 € yani 300 küsür tl sadece gündelik ihtiyaç :) 1 hafta kalıyorsun 2100tl sadece yemek içmek :) sonra ekstra turlar var mesela venedikte gondola binmek yada sehir turları oraya kadar gitmişken katılmamak olmaz :) bunlarda kişi başı 25-45€ arası.ortalama 3 tura katılsan 200€ = 600tl. Gittiğin yerden hatıra dıye magnetti bibloydu aliyorsun çikolataydi ickiydi vs vs. Gitmeyi düşündüğün için ayrıntılı yazdım :) evdeki hesap çarşıya uymuyor anlayacağın :)

anladım ben şimdiden arastırıyorum zaten düşük bir ihtimal ama turla gitsekde ektra tur almayacagız kendimiz gezecegiz zaten. ornegin ets tur ile toskana bölgesi turu kişi bası 90 euro ama floransadan bir iki vasıta ile gidebiliyorsun zaten. sonra romada yine turlara katılmayıp roma pass edilinip sanırım 3günlük 30euro idi bastan basa gezilebilir.aynı sekilde venedikten veronaya ve brono adasına gitmek için 2günlük sınırsız vapuretto bileti almanın faydalı olacagını ögrendim.birde yemek konusunda merkezi caddelerden ziyade iş kısımları tercih etmek acaip farkediyormuş fiyatta. tabi müze girişleri ciddi bütçe.walla gezmek benim için ihtiyaç o nedenle mümkün oldugu kadar çok yer gorebilmek için malesef bazen konfordan bazen alışverişten vazgeçmem gerekiyor:)
siz hangi turla gitmiştiniz.turunuzun çıplak kişi başı fiyatını verebilir misiniz?

Jolly tur ile gittik kisi başı 500€ 120€ vize ucreti. Yemek konusu ana caddede dedigim öğün fiyatları 90€ civarı bizde ara sokaklarda yedik genelde yemekleri :) aşırıya kaçmamaya çalıştığımız halde bu miktar çıktı :) doya doya harcayamadik anlayacağın :)
Ekstra tur almazsan seni sehir disinda bir avm'de birakiyorlar tur bitiminde aliyorlar. Buyuzden olan tüm ekstra turları aldık zaten dediğin gibi görebildiğin kadar fazla yer görmek önemli :)

Ayy bu konu ne guzel olmus yaa. Biz de nisanlandiktan sonra nisan balayisina (oyle bir sey yok ama olsun ) Italya'ya gidecegiz. 1 hafta kalmayi dusunuyoruz, ama turla gitmeyecegiz. Roma, Venedik ve Vatikan diyoruz simdilik, Floransa da olabilir belki. Harika olmus balayiniz, baya zaman gecmis uzerinden ama tebrik ederim, bir omur mutluluklar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…