İşyerimde Yaşadığım haksızlık. Acil yardım

unicorn43

Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2023
41
23
27
Selam kızlar aşırı üzgünüm ve kırgınım ilk defa mobbinge uğradım gibi hissediyorum ve ne yapmalıyım bilemiyorum. Ben büyük bir kurumsal firmada çalışıyorum ve bugune kadar her sey cok guzeldi cok güzel yükseldim ve iyi bir yere geldim diyebilirim.Artik bu departmanda yapabileceğim her seyi yaptim ve cok cok güzel bir ilan açıldı ve şirketin uluslararası işleriyle ilgili bir yönetici pozisyonu tam hayalimdeki pozisyon ve bütün kriterleri karşılıyorum. Bugun insan kaynaklarına pozisyonla ilgiliendigimi iletecekken bağlı bulunduğum yöneticim unicorn biraz bekle ben bir bakayım senin kıdemin ve performansın bu bölüme yetiyor mu teyit edeyim diye . Etmesine gerek yok çünkü kıdemim ve performansım yetiyor ancak bugun bana mesaj atip 5 ay daha çalısmadan bu departmana gecemeyecegim söylendi kıdemim ve performansım 5 ay daha üst seviyede olmaliymis. İşin gerçeği şu ben bu departmandan gidersem yerime kimse yok suan benim gibi dil bilen işi tamamen yapabilen o arada o boslugu dolduracaklar ama ben bu boşalan departmani kaçırmis olucam . Sinirden o kadar cok sey yazmisim ki resmen ben baska yere gecicem diye yönetmelik değişmiş. Kızlar suan size sorum direkt insan kaynaklarına mi gitmeliyim ? Yarin sevdigim ama cok emin olamadigim kadın bir yönetici var onunla mi konuşmalıyım önce ? Suan bu yapılan mobing ve benim bütün motivasyonum bitti. Sizce nasil bir yol izlemeliyim aşırı modum düştü

Baskıyla beni tutmaya çalışmalarını mobing olarak düşündüm. Tüm planlarım alt üst oldu. Ben geçmiyim diye alındı bu karar bilemiyorum belki de abarttim ama aşırı üzüldüm

Baskıyla beni tutmaya çalışmalarını mobing olarak düşündüm. Tüm planlarım alt üst oldu. Ben geçmiyim diye alındı bu karar bilemiyorum belki de abarttim ama aşırı üzüldüm
Yerinize sizin kapasitenizde o işi yapabilecek biri olmadığı için mazeret uydurmuşlar ama bence bu mobing kavramının içinde değil.
Sevip, sayıldığınız bir ortam izlenimi aldım ben.

Evet genelde şirkette yöneticeler ve çalışanlar sıcaklar birbirlerine ama keske bana söyleselerdi bahane yerine kalırdım rica etselerdi ve şuan bilemiyorum bu konu hakkında konuşmalı mıyım? Yönetiminin kararina saygi mi duymaliyim. İşim genel olarak biraz stresli ama rahat , çogunlukla homeoffice ve maaşıda iyi sayılır.

Yerinizde olsaysim ilk önce basvurumu yapardım olumlu teklif gelince insan kaynaklarina bir bahane bulup işten ayrilacagimi soylerdim.

Birde şu kismi anlamadim yeni iş buldugunuzdan nasil haberleri oldu o kismi anlamadim sanirim🙊

Yerinizde olsaysim ilk önce basvurumu yapardım olumlu teklif gelince insan kaynaklarina bir bahane bulup işten ayrilacagimi soylerdim.

Birde şu kismi anlamadim yeni iş buldugunuzdan nasil haberleri oldu o kismi anlamadim sanirim🙊
Bu ilan kurum içinde açılan bir ilan . Şirket genelde dışarıya ilan açmaz . İnsan kaynakları ilan açar ve ilana kriterleriniz yeterse başvurabilirsiniz bu o türden bir ilan şu an kıdem eksikliğinden geçemiyorum

Selam kızlar aşırı üzgünüm ve kırgınım ilk defa mobbinge uğradım gibi hissediyorum ve ne yapmalıyım bilemiyorum. Ben büyük bir kurumsal firmada çalışıyorum ve bugune kadar her sey cok guzeldi cok güzel yükseldim ve iyi bir yere geldim diyebilirim.Artik bu departmanda yapabileceğim her seyi yaptim ve cok cok güzel bir ilan açıldı ve şirketin uluslararası işleriyle ilgili bir yönetici pozisyonu tam hayalimdeki pozisyon ve bütün kriterleri karşılıyorum. Bugun insan kaynaklarına pozisyonla ilgiliendigimi iletecekken bağlı bulunduğum yöneticim unicorn biraz bekle ben bir bakayım senin kıdemin ve performansın bu bölüme yetiyor mu teyit edeyim diye . Etmesine gerek yok çünkü kıdemim ve performansım yetiyor ancak bugun bana mesaj atip 5 ay daha çalısmadan bu departmana gecemeyecegim söylendi kıdemim ve performansım 5 ay daha üst seviyede olmaliymis. İşin gerçeği şu ben bu departmandan gidersem yerime kimse yok suan benim gibi dil bilen işi tamamen yapabilen o arada o boslugu dolduracaklar ama ben bu boşalan departmani kaçırmis olucam . Sinirden o kadar cok sey yazmisim ki resmen ben baska yere gecicem diye yönetmelik değişmiş. Kızlar suan size sorum direkt insan kaynaklarına mi gitmeliyim ? Yarin sevdigim ama cok emin olamadigim kadın bir yönetici var onunla mi konuşmalıyım önce ? Suan bu yapılan mobing ve benim bütün motivasyonum bitti. Sizce nasil bir yol izlemeliyim aşırı modum düştü
Baskı ve zorlama yok gibi geldi bana yönetmelik böyleyse kurala göre hareket etmiş oluyorlar. fırsat kaçacak endisesinde haklısınız ona bişey diyemem. Bı danışın içiniz gerekli yere yönlendirir yönetici sanırım

Tam olarak mobbing denemez. Sizi yeterli gorselerdi, ilan acmazlardi diye düşünüyorum.
Açılan ilan çok farklı bir departman yönetici pozisyonunda. Şuan bu kriterleri karşılayan çok az kişiden biriyim ve oraya geçmemem için bugün apar topar yönetmelik değişti. Yani şuan için bulunduğum departmanda kalmak zorundayım

Açılan ilan çok farklı bir departman yönetici pozisyonunda. Şuan bu kriterleri karşılayan çok az kişiden biriyim ve oraya geçmemem için bugün apar topar yönetmelik değişti. Yani şuan için bulunduğum departmanda kalmak zorundayım
Kurum ici departman gecisi yapilir, bu olmadik sey degil. Kriteri karsiladiginizi dusunen sizsiniz, yonetici oyle dusunmuyor. Bu mobbing degil bence

Baskı ve zorlama yok gibi geldi bana yönetmelik böyleyse kurala göre hareket etmiş oluyorlar. fırsat kaçacak endisesinde haklısınız ona bişey diyemem. Bı danışın içiniz gerekli yere yönlendirir yönetici sanırım
Evet en azından tepkimi göstermeliyim sanırım. Yoksa bu kadın bir seye ses cikarmaz diye düşünebilirler ondan korkuyorum biraz da çünkü haksızlığa asla gelemem ve hep dik dururum bu konularda . Sadece yöneticim toplantıda konusalim dediğinde gerek yok bu karari neden alıyorsunuz cok iyi biliyorum ona göre de aksiyonumu alacagim dedim . Biraz sert oldu gibi planim direkt ik ya gitmekti ama sonra genel müdürle konusmam daha mantıklı olur diye düşündüm

Evet genelde şirkette yöneticeler ve çalışanlar sıcaklar birbirlerine ama keske bana söyleselerdi bahane yerine kalırdım rica etselerdi ve şuan bilemiyorum bu konu hakkında konuşmalı mıyım? Yönetiminin kararina saygi mi duymaliyim. İşim genel olarak biraz stresli ama rahat , çogunlukla homeoffice ve maaşıda iyi sayılır.

Şimdi ablacım burda mobbing görmüyorum. Mobbing dediğin bambaşka bir şey, işyerinde saygısızlığa uğruyor musun, eziliyor musun, psikolojik baskı var mı, eve geldiğind nefret ediyor musun .. o mobbing oluyor. Sende mobbing falan yok, sadece hevesli olduğun başka bir pozisyon var o tutmamış o kadar bu yüzden bu kadar tepki vermek doğru mu sence? Öncelikle abartıyorsun onu söylemeliyim.

Ya dediğin gibi senin yer boş kalmasın diye bahane uydurdular, ya da gerçekten henüz orada değilsin. İKyı geç bence onların bu işlerde hiçbir etkisi yok. Çok istiyorsan kadın yöneticiyle konuş ama veryansın etmeden. Daha yapıcı bir şekilde konuş, misal bu pozisyon için kısa kaldığım yerler neler, daha fazla ne tip beceriler edinebilirim ... bana fazla fevri geldin. Niye dersen iş şartların gayet iyi ama birden hızla ayağa kalkıp bana mobbing yaptınız diye feryat edersen o zaman elindeki huzurundan da olursun, ya o işi verin ya gideirm diye restleşirsen işi de başkasına verirlerse o zaman gitmek zorunda kalırsın bu gayet iyi işi kaçırırsın. Yani fevri olma tekrar yazıyorum. Güzelce, stressiz, insan gibi konuş bak bu kadar. Belki gerçekten daha hazır olmadığını düşünüyorlar, olamaz mı? Bu yeni pozisyon yöneticilikse pek hazır değilsin sanki, yönetmek demek her şeyden önce soğukkanlı olmak demek sen dşımarık çocuk gibi istediğini alamadığında ayağını yere vuruyorsun bana ne oynamicam diyorsun. Burayı bırakırsan daha iyi iş bulabilecek misin? Çalışma ortamın gayet iyi, gemileri falan yakmadan önce otur sakince düşün.

Kurum ici departman gecisi yapilir, bu olmadik sey degil. Kriteri karsiladiginizi dusunen sizsiniz, yonetici oyle dusunmuyor. Bu mobbing degil bence
sorun ilana kriterim yetmiyor degil. Sorun benim bu ilana geçebilmem icin suanki departmanda 5 ay daha kalmamın istenmesi. Yani suanki departmanimdan gecis yapmam icin bana dayatilan sure bu .İlanin sartlari degismedi sadece burda çalışma süremi uzattilar . Örnek normalde her departmanda en az bir yıl kalmalisin ben coktan doldurdum ve suan bunu iki yila cikardilar ve bu karari yakinda kaldiricaklar eminim ama suan ben gecis yapamam bu dayatma yüzünden

sorun ilana kriterim yetmiyor degil. Sorun benim bu ilana geçebilmem icin suanki departmanda 5 ay daha kalmamın istenmesi. Yani suanki departmanimdan gecis yapmam icin bana dayatilan sure bu .İlanin sartlari degismedi sadece burda çalışma süremi uzattilar . Örnek normalde her departmanda en az bir yıl kalmalisin ben coktan doldurdum ve suan bunu iki yila cikardilar ve bu karari yakinda kaldiricaklar eminim ama suan ben gecis yapamam bu dayatma yüzünden
O 5 ay bahane, 5 ayda o pozisyona baskasi alinacak zaten yoneticin kidem ve performanstan bahsediyor. Konunda yazmissin, seni yeterli gormedigini beyan etmis. 5 ay bekle madem 5 ay sonunda duruma gore opsiyon alirsin

Evet en azından tepkimi göstermeliyim sanırım. Yoksa bu kadın bir seye ses cikarmaz diye düşünebilirler ondan korkuyorum biraz da çünkü haksızlığa asla gelemem ve hep dik dururum bu konularda . Sadece yöneticim toplantıda konusalim dediğinde gerek yok bu karari neden alıyorsunuz cok iyi biliyorum ona göre de aksiyonumu alacagim dedim . Biraz sert oldu gibi planim direkt ik ya gitmekti ama sonra genel müdürle konusmam daha mantıklı olur diye düşündüm
İşleyişi siz daha iyi bilirsiniz fırsat kaçmadan biseyler yapabilirsiniz umarım 🌸

canım Mobbing böyle olmaz seni zorlarlar iterler kakarlar fazla çalıştırırlar izin vermezler bu olur yöneticin 5 ay daha çalışman gerektiğini söylemiş hayırlısı daha iyi bi bölüme geçersin belki 5 ay sonra bekle sabret takılma her istediğiniz olmadı o an diye Mobbing gerçekleşiyor sanmayın yani.

Biri size sistematik olarak psikolojik şiddet mi uyguluyor? Yönetsel bi karar bu, buna mobbing denmez. Personelin her istedigi yapılacak diye bisey yok. Yani bu konuda tam yetki 657de de amirdedir. Is kanununda da. Basvuru kosullarini sagliyosan basvuru yapabilirsin buna engel olamaz ama gitmene engel olabilir.

Bu mobing değil bence de bu arada. Büyük haksızlık evet. Aynısı kuzenimin başına geldi. İşe girerken yurt dışına gitmek için (firma uluslararası bir firma) girdi. Sonra yurtdışında istemelerine rağmen Türkiyede işlerine yaradığı için çeşitli bahanelerle önüne taş koydular. En sonunda başka bir uluslararası firmayla anlaştı hem de daha yüksek maaşa :) şimdi çok memnun. Yani bu mobing değil, halk arasında oturduğumuz organ ismiyle adlandırıyoruz :p eğer böyle böyle sizi oyalamaya devam ederlerse çok daha profesyonel çok daha iyi maaşlı bir şirkete geçnek için çalışmaya/görüşmeye başlayın. Hakettikleri bu.

X