İsyan ediyorum

S

Shurup

Ziyaretçi
Dedem bir haftadır hastanede.Kısmi felç geçirdi ve beyninin sol tarafını kullanamıyormuş.Yutkunamıyor,konuşamıyor,kalp ritimleri bozuk atıyor.Burundan mama vererek besleniyor.Arada bir gözlerini açıyor ama hiç tepki vermiyor.

Bilinci yerindemi onuda bilmiyoruz.Tanıyormusun bizi diyoruz ama sadece bakıyor.Allahım çok kötü bi durum.Kimsenin başına vermesin.

Doktorlar umut yok diyorlar.Dua edin daha fazla yaşamasın,acı çekmesin diyorlar.

İsyan ediyorum hayata,Allah'a..............Hani dininde namazında orucunda olan kullarına çektirmezdi Allah.Çekiyor işte....

isyan etme canım..çok günah..
Rabbim ne eylerse güzel eyler..öyle düşün.
Allahım tez zamanda versin şifasını inşallah..

isyan etmemelisin :1no2:
dua etmelisin Rabbimize

canım ben hep bişeye inanırım benimde babaannem dediğin gibiydi ama çok çekti hastalığından birinden duymuştum ve ona ınandır kendini ben öyle inannıyorum allah iyi kullarına burda azap çektiriyo diğer yerde hiç bi ağrısı sızısı olmas cennetinde barındırır onu ama daha yaşıyor hiç umutsuz olmayın bakarsınız mucize olur allahın mucizeleri bitmez sizide esirgemesin

Yapmayın lütfen Allah'ın kime ne dert ne derman vereceği ne sorgulanır ne de bilinir....

Siz böyle yaparak dedenizin iyileşmemesine de neden olabilirsiniz....

Rabbim ne verirse hayırlısını versin, dua edin....

Acil şifalar.....

Dedem bir haftadır hastanede.Kısmi felç geçirdi ve beyninin sol tarafını kullanamıyormuş.Yutkunamıyor,konuşamıyor,kalp ritimleri bozuk atıyor.Burundan mama vererek besleniyor.Arada bir gözlerini açıyor ama hiç tepki vermiyor.

Bilinci yerindemi onuda bilmiyoruz.Tanıyormusun bizi diyoruz ama sadece bakıyor.Allahım çok kötü bi durum.Kimsenin başına vermesin.

Doktorlar umut yok diyorlar.Dua edin daha fazla yaşamasın,acı çekmesin diyorlar.

İsyan ediyorum hayata,Allah'a..............Hani dininde namazında orucunda olan kullarına çektirmezdi Allah.Çekiyor işte....

böyle söyleyerek çok günaha giriyorsun..herşey allahtan hastalıkta sağlıkta.hepimiz namaz kılıyoruz hepimiz dua ediyoruz ama her istediğimiz olmuyor o zaman hepimiz isyan edelim haşa.peki iyi bişey verdiğinde isyan ediyormuyuz hayır o zamanda hayırda şerde allahtandır..allah niye benim dualarımı niye kabul etmiyor diyene kadar allah istenileni verirmiş..o zaman tevekkül etmeliyiz.sabretmeliyiz.allah şifalar nasip etsin dedene işallah.ama isyan ederek dedeni iyileştiremezsin..

isyan ???? kime neye isyan ???
hakkımız varmı isyan etmeye ???
hepimiz vademiz dolunca bir şekilde bu dünyadan ayrılacağız Allah gecinden versin.
Allaha sığınmaktan başka yapacak birşey yok. isyan çok kötü çok..

Canım tabi kolay değil, Allahım sabırlar versin. Ama Rabbimin neyi ne için yaptığı sorgunlanmaz. Bazen Allah kullarına çektirdiği acıları günahlarına kefaret yaparmış.

sakın sakın Allah korusun isyan etme lütfen:1no2:
Rabbim eğer namaz kılan oruç tutan onun isteklerini yapan kullarına hiç dert vermeseydi o zaman herkes sadece hayatı iyi yaşamak için Rabbime ibadet ederdi.
Ama biz ona bizi dünyaya getirdiği için onun kulu olduğumuz için görevimiz olduğu için ibadet ediyoruz
lütfen dua edin dedeniz için olmayanları olduran Rabbim tez zamanda versin inşallah şifasını:Saruboceq:

öncelikle geçmiş olsun arkadaşım...
Allah şifalar versin...
sıkıntılı zamanlarda isyen etmek yerine
dua ederseniz daha iyi olur bence...
konunuzu Acısıyla tatlısıyla bölümüne taşıyorum...
lütfen oradan devam edelim...
sevgiler....

suan cok ıcın yanıyor ve sen ne dedıgını bılmıyorsun canım.allah sabır versın.

bende arkadaşlar gibi isyan etme dicem ama
şuan bunu anlayabiliceğini düşünmüyorum..
acınızı anlayabiliyorum
allah acil şifa versin
hepimizi isyan eden değil şükreden kullardan eylesin..

canım neden isyan ediyorsun insanın eline iğne bile batsa günahlarına kefaret oluyor bu uydurma değil peygamberimizin hadisi var bu şekilde deden büyük bir hastalık geçiriyor deden günahlarını burada bitirip allahın huzuruna varacak inşallah bu şekilde düşünmelisin isyan etmen çok yanlış

Sakın Allah a isyan etme arkadaşım..
Peygamber Efendimiz HZ.MUHAMMED (S.A.V) bile.ne şiddetli çekmiş hastalığın acısını ..

Hastalığın şiddeti, ateşin yüksekliği sebebiyle Peygamber Efendimiz yatağında bile rahat edemiyordu. Bir o tarafa, bir bu tarafa dönüyordu.

Başucunda bulunanlar, bu durum sebebiyle, "Yâ Resûlallah! Eğer bizden birisi bu derece ıztırap çektiğini izhar etseydi, muhakkak bizi tekdir ederdin" dediler.

Resûl-i Ekrem cevabıyla durumunu şöylece izah etti:

"Benim hastalığım bildiğiniz gibi değil, oldukça zordur. ALLAH Taâlâ, salih ve mü'min kullarını belânın, hastalığın ve musibetin en şiddetlilerine mübtelâ eder. Fakat o belâ, o musîbet ve o hastalık vasıtasıyla o mü'min salih kulunun derecesini yükseltir, günahlarını yok eder."

Hastalığı sırasında Resûl-i Ekremin ziyaretine giden Bişr bin Bera'nın annesi Ümmü Bişr de gördüklerini şöyle anlatır:
"Resûlullahı ziyarete gitmiştim. Vücudundaki şiddetli harareti görünce sormadan edemedim:

'Yâ Resûlallah! Ben böyle sıtma hiç görmedim.'

"Resûlullah (a.s.m.) bana cevaben şöyle buyurdu: 'Bizim hastalığımız herkesten daha şiddetli ve daha ziyâde olur. Fakat bunun mukabilinde kazandığımız sevap ve mükâfat da o nisbette fazla olur!'"

Allah ın hikmetinden şüphe etmeyin..Dedeniz acil şafalar dilerim..

Isyan etmekle bosuna gunaha giriyorsun...
Evet aciniz buyuk anliyorum cunku rahmetli dedecigimi çok erken yasta hastalik yuzunden kaybettik ve çok çok aci çekti...
Ama isyan etmek yerine dua ettik...dualarimizla onu ugurladik...Sanirim en çok ihtiyaci olan sey de budur.
Allah çektirmesin, Rabbim tez zamanda sifa versin...Sevdigini boyle gormek zor bilirim ama Allahin taktiri.

SAKIN arkadaşım isyan nabıyosun sen acı çektiğini nerden biliyosun içi huzurludur emin ol isyan etme çok günah dua et üzülme canım ALLAH yardımcınız olsun ama sakın isyan etme mevlam neylerse güzel eyler

Acından ,sevdiğinden söylüyorsun bunları, biliyorum. Ama Allah'a isyan etmek haddimize değil. O ne verirse boynumuzu büküp kabul etmekten başka ihtimal yok. Eğerki aksi olsaydı, beşikteki bebesi ağır hasta, özürlü diye, gencecik insanlar tekerlekli sandalyeye mahkum diye, dermansız derde sahip diye isyan etseydi sanırım dünyada inançlı kimse kalmazdı.

Benim dedemde 75 yaşında kalp ameliyatı oldu. Bundan 7 sene önce. Bir sürü hastalığı vardı aslında. Ama doktorlar öyle konuştularki, ameliyat olmazsa hemen öleceğini söylediler.Bunları duymak hoş değil tabi. Ameliyat olmasını istedik. 20 gün yoğun bakımda kaldı. Nefes alamadı, boğazını deldiler. Kimsecikler yoktu yanında, yoğun bakımda olduğu için. Tek başına, o soğuk odada 20 gün sonunda vefat etti.Dayanamadı.Cenazesine bakamadım, yanıbaşımdaydı halbuki tabutu. Onu hep o dalyan haliyle hatırlamak istedim. hep o güzel sesiyle bize türkü söylediği haliyle hatırlamak istedim. Aslında keşke ameliyat olmasaydı, en azından ölecekse de sıcak evinde bizlerin yanında ölürdü.

Hayat her zaman güzel yüzünü göstermez bizlere. İşte bu örneklerde hayatın acı yüzü.

Son düzenleme:
canım Allah'a isyan etme bizi Yaratan vede Yarattığı canı alan o sonucta
acın büyük biliyorum isyan yerine bol bol dua et deden için
acil şifalar diliyorum dedene canım

X