İstmoseli olanlar

Alya20

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2019
55
23
40
Merhaba İstmoseli olup, nasıl bir yol izlediğinizi ve hamilelik oluştu mu? Bunları paylaşmak üzere açtığım bir konu.

Siz konuyu açınca duydum bu terimi ama hemen anladım okudum şimdi sezeryan skarı. Yani ameliyattan sonra oluşan kistik bir yapı gibi. Evet bende de var ama ismine istmosel demedi Dr. Gebeliğe engel olabilir bu dedi tutunmaya. Ama yeri çok kötü değil bı kaç ay sene olmazsa gel demişti tetkik için. araya Ramazan falan girdi henüz gitmedim. Geçen sene ağustosta bı gebelik yaşadım dış gebelik olabilir dediler kürtaj oldum ama sonuç çıktı degilmissin dediler rahim içi gebelikmis. Belkide bu istmosel yuzunden tam tutunamadı betahcg Yavaş arttı. Sizin durumunuz nasıl?

Bende de var. 3 sene olucak eski istmosellilerdenim, o zaman teşhisi bile konulamıyordu. Adet sonrası lekelenme ve gebe kalamayan şikayetim vardı. 3 ay önce Dr. Serdinç Özdoğan da histeroskopi ile ameliyat oldum ve doğal yolla hamilelik deniyoruz henüz oluşmadı.

Ameliyatı zor mu ağrılı mi? Bana doktor bahsederken basit bir şekilde anlatmıştı adını bilmiyordum bence anlattığı gibi basit değil pek açıkçası canım sıkıldı. Birde ben doğumdan sonra polikistik over olduğum için belli araliklarla kadın doğuma gittim hiç söylemedi drlar. Geçen sene ağustosta ki kurtajda başıma gelmis olabilir mi kürete ederken yapabilirler mi bunu ? Çünkü kürtajdan 1 ay sonraki kontrolde gördü doktor?

Peki . Gebelik dışında şikayetin varmıydı? Örneğin adet sonrası lekelenme en belirgini. Yok kürtajda olmaz. Sezeryana bağlı oluşuyor.

Histeroskopi ile olan ameliyat çok basit. Diğerini bilmiyorum. Malesef bir diğer yaptığı etkide bebeğin oraya yerleşmesi. Eğer böyle birşey dedilerse nı göster derin gebelik düşünüyorsan

Peki . Gebelik dışında şikayetin varmıydı? Örneğin adet sonrası lekelenme en belirgini. Yok kürtajda olmaz. Sezeryana bağlı oluşuyor.
Ara kanama hiç olmadi ama adetim uzun sürüyor bitmek bilmiyor kahve telvesi gibi zaman zaman. 13 gün falan sürüyor bazen. Bu yüzden o kadar uzun demişti doktor bana hatta başta kist gibi dediler. Ne kadar yanlış bilgilendirme😠

Gebelik istiyorum. Zaten asıl önemli olan bebek olursa ve oraya yerlesirse sıkıntı oluyormuş. Bebek istediğimi söylüyorum beni yönlendiriyor hayret ya 10 dk da bı sürü muayene parası almayı biliyor özeller

Bende 3 ay önce acik istmosel ameliyatı oldum .Malesef tamir olmadığını öğrendim.Baska Dr yeniden operasyon öneriyor.2.2cm benim istmoselim.Yumurtlama döneminde kahverengi lekelenmeler yaşıyorum.Durum bu kizlar.Histeroskopi ve laporaskopi olup gebe kalanlar var.Hayirlisi dinlenme surecindeyim

Her Dr bunu teşhis edemiyor maalesef. Ama adetinn uzun sürme nedeni budur. Şimdilerde bilinir düzeye geldi.

Bende 3 ay önce acik istmosel ameliyatı oldum .Malesef tamir olmadığını öğrendim.Baska Dr yeniden operasyon öneriyor.2.2cm benim istmoselim.Yumurtlama döneminde kahverengi lekelenmeler yaşıyorum.Durum bu kizlar.Histeroskopi ve laporaskopi olup gebe kalanlar var.Hayirlisi dinlenme surecindeyim
Geçmiş olsun. Malesef zor bir durum açık ameliyat veya histeroskopi hepsi belirsiz kesin tedavide. Umarım bizde kalırız.

Merhaba İstmoseli olup, nasıl bir yol izlediğinizi ve hamilelik oluştu mu? Bunları paylaşmak üzere açtığım bir konu.
Bende Aralık ayında laporoskopik istmosel ameliyatı oldum. Gebelik umarım oluşur🤲 ameliyat sonrası gebe kalan varmı bende bilmek istiyorum.

Medipol Bağcılar Nadiye köroglu. Nasip artık. Ameliyat sonrası gebe kalip sağlıkla doğum yapan birini duysam içim rahatlayacak biraz.
Duydum o Dr. U. İstmoseliniz büyük olduğu için mi amelıyat laporoskopi oldunuz? Dr unuz doğal yol ile mi deneyin dedi?tüo ve ya aşılama önermiyor mu

Duydum o Dr. U. İstmoseliniz büyük olduğu için mi amelıyat laporoskopi oldunuz? Dr unuz doğal yol ile mi deneyin dedi?tüo ve ya aşılama önermiyor mu
Evet istmosel büyük ve gebelik düşündüğüm için laporoskopik önerdi. Doğal yolla olmazsa gelirsin demişti. Henüz erken aşılama vs. İçin. İki çocuğum var zaten çok şükür. Normal yolla olmazsa diğer yöntemlere yonelirmiyim emin değilim. Gerek yok gibi. Hayırlısı bakalım.

X