İstihare

Maviliela

Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2022
34
1
31
Merhabalar arkadaşlar. Ben bi boşanma dönemi atlattım yeni boşandım. Karşı taraf davadan vazgeçmek istediğini ve itiraz sürecinde itiraz etmek istediğini söylüyor. Ortak çocuklar var ama evlilikde epey bi yara aldi. Hangisi hayrlı diye istihare yapabilecek olan, hisleri kuvvetli olan var mi?

Namazını kılıp duasını edip abdest alıp sizde niyet alabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla uyanmadan derin uykuyla yatılması gerekiyor. Yinede daha çok bilgi sahibi olan varsa yazsın tabi. Ama siz de niyet alabilirsiniz diye biliyorum.

anlamadım boşandım diyorsun ve itiraz sürecinde itiraz ediyorlar diyosun. Hangisi balım kafam karıştı

anlamadım boşandım diyorsun ve itiraz sürecinde itiraz ediyorlar diyosun. Hangisi balım kafam karıştı
Boşanmadan hemen sonra bi itiraz süreci var. 15 gün sürüyor. Karara itiraz edip evliliğe geri dönülebiliyor. Simdi karşı taraf çok pişman olduğunu ve geri dönmek istediğini söylüyor

Boşanmadan hemen sonra bi itiraz süreci var. 15 gün sürüyor. Karara itiraz edip evliliğe geri dönülebiliyor. Simdi karşı taraf çok pişman olduğunu ve geri dönmek istediğini söylüyor
BALIM iyi düşün taşın derim, son dakikaya kadar pişman olmamış , elini taşın altına koymamış adamdan son bir atak mantıklı gelmedi bana

BALIM iyi düşün taşın derim, son dakikaya kadar pişman olmamış , elini taşın altına koymamış adamdan son bir atak mantıklı gelmedi bana
Bana da mantıklı gelmiyor aslında canım ama çocuklar olunca kafam karışıyor. Boşanmak için çok uğraştı şimdi barışmak istiyor. Çocuklara kıyamadığim için düşünüyorum

Bana da mantıklı gelmiyor aslında canım ama çocuklar olunca kafam karışıyor. Boşanmak için çok uğraştı şimdi barışmak istiyor. Çocuklara kıyamadığim için düşünüyorum
Selamlar, çocukları düşünerek ayrılma kararınızdan vazgeçmek doğru gelmedi bana çünkü sizin mutlu olmayacağınız bir evlilikte çocuklarınızın da mutlu olacağını düşünmüyorum. İsterseniz istihare yapabilirim ancak ben kendim için niyet edip yattığımda parça parça semboller görüyorum ve bunları yorumlayamıyorum. Bunları doğru yorumlamakta ayrı bir ilim. Yine de derseniz istihare yap yapabilirim. Bunun dışında size tavsiyem kendiniz eğer istihare/Allah a danışmak isterseniz mülk suresi" Ela ya’lemü men halak,vehüve’l-latifü’l-Habir” ayetini 7 kez okuyup sonrasında "ya Latif ya Habir" esmalarını uyuuana kadar okuyup istihare yapabilirsiniz. Ayrıca doğru karar vermek için dua edebilirsiniz.

Bende yatmak istiyorum uzun zamandır niyetimde ama bi türlü yapamadım. Sizin dediğiniz şekilde yapmak için yine istihare namazınkılmam gerekli mi?

Bende yatmak istiyorum uzun zamandır niyetimde ama bi türlü yapamadım. Sizin dediğiniz şekilde yapmak için yine istihare namazınkılmam gerekli mi?
Ben namaz kılmadan yapıyorum ama namaz kılarsanız tabi daha iyi olur. Esmaları ve ayetleri okurken anlamını bilip okumanın daha etkili olduğunu düşünüyorum

Maalesef hastayım ve okuyamıyorum. Ama benim için bi istihare yaparsanız çok sevinirim.

Maalesef hastayım ve okuyamıyorum. Ama benim için bi istihare yaparsanız çok sevinirim.
niyet ettim kadınlar kulübünden mery001 in kocasıyla boşanması onun için hayırlı mı rüyalarımda görmeye
  • Sana yağı kağıda sarılı paketlerden
  • karıncalar ama daha çok bir tanesi ağır bir yük taşıyor
  • başında bişeyler görmüştüm ama unuttum sonunda okulda bir yazı tahtası silgi tahtayı siliyor
  • bir şarkı melodisi "yine de sen bilirsin" (ilhan irem in şarkısı)
  • saçımızı karıştıran, o bizim şarkımız
  • Kürşat amca(son çalıştığım işyerinin sahibi ve aile dostumuz) telefon açıyor ben diyorumki "dur sen aramadan ben arıyım
  • buzlar kraliçesi, bu bir lakap, gökyüzünden yere doğru düşerken havadasın, elini uzatıyorsun tutulması için, hava soğuk, üşüyorsun sanki
*Şehnaz siyah başörtüsü takıyordu(bu seninle ilgili mi bilmiyorum ama eski çalıştığım yerdeki müdürüm)

Selamlar, çocukları düşünerek ayrılma kararınızdan vazgeçmek doğru gelmedi bana çünkü sizin mutlu olmayacağınız bir evlilikte çocuklarınızın da mutlu ola

Öncelikle çok çok teşekkür ederim. Hiç tanımadığınız biri için istihare yaptıniz. Allah razi olsun. Sonrasında çok fazla durumu anlamadim ama sizde rüya nasıl bi hissiyat bıraktı iyi mi kötü mü?

His olarak bir yükü yükleneceğiniz fakat bunun size iyi geleceği gibi bir his oluştu. Bunu karıncanın ağır bir yükü taşırken güzel bir havada ve neşeli bir ifadesi olmasından bu şekilde yorumladım. En doğrusunu Allah bilir. Bu arada yakın zamanda benimde karar vermekte zorlandığım, istihare yapıp kararsız kaldığım bir durum yaşamıştım bu yüzden sizi çok iyi anlıyorum. Bu konuda da yine doğru kararı vermeniz için Allah a dua etmenizi tavsiye ederim. Yani dua ederken kararsız kalıp neyin doğru olduğunu anlayamadığınızı, bunu anlamanızı yine Allah ın sağlayacağını ve Allah size bir işaret gösterdiğinde bu işareti de idrak edebilmeniz içinde dua edebilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…