Kız İsteme isteme ve söz hakkında fikirlerinize ihtiyacım var :(

mavibalon260988

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2015
208
47
36
merhaba arkadaşlar. Şubat sonuna doğru erkek arkadaşm ailesi ile beni istemeye gelecek ve söz olacak inşallah. söz de Alyans takmayacagz. Mart nisan gibi nişan olcak o zmn Alyans alacağız. Sözde tektaş yüzük mü takılır ? yani nasıl olur hiç bilmiyorum böyle şeyleri? bi de geldiklerinde nasıl bir kıyafet giymelym? ailesi yaşlı mutaasıp insanlar fazla kişi gelmeyecek zaten annesi babası ninesi ve dayısı gelecek bi de benim annem ve babam var. ailesini ilk kez göreceğim o yüzden nasıl birsey almalıyım? sade ve şık ve açık olmamalı. normalde kapalı değilim ama kıyafetin uzun Kollu olmasını istiyorm. Ayrıca kısa kalem etek düşünmüyorm elbise istiyorm ama nasıl birsey olmalı çok kararsızm fikirlerinize ihtiyacım var arkadaşlar. tşkr ederim

canım bızde eşimle anlaşıyorduk ama aılemın talebı uzerıne ıstemeden yaklasık1.5 ay once oğlan tarafı tanısmaya geldı, sonra da isteme gercekleşti..ıstemeden bır hafta sonra da nısan yapıldı yıne aıle arasında.. bence ılk geldıklerınde ısteme pek hoş degıl dıye dusunuyorum tabı eger aıleler daha onceden kaynasmıssa bır sey dıyemem.. karsı tarafı dusunp kıyafet secmek ıstemenı tebrık ederım.. beni yaz ayında istedikleri için bende krem rengi kolsuz diz boyunda bır elbıse gıymıştım.altına da babet..Benım boyum zaten uzun dıye topuklu gıymedım.. Sen de böyle bir elbısenın uzun kollu olanını tercıh edebılırsın..Ya da Etek & Bluz yapabılırsın.. Şunun gibi mesela
Umarım yardımcı olabılmısımdır ...

Eklentiler

• df6264738bba3_0_1.jpg
    226,2 KB · Görüntüleme: 412
  • 105124121341006429_1_org_zoom.jpg
    51,1 KB · Görüntüleme: 672
  • 09cf827eccc23_0_1.jpg
    105,9 KB · Görüntüleme: 537
  • fc00403283301_0.jpg
    157,3 KB · Görüntüleme: 480
yüzük konusuna gelince de, eger aılen münasip görüyor ise , tek taş yüzük alınacaksa yüzüğünü takabilirler söz kesmede... karşılıklı bohça verme olur tabı bu her yerde adet degıl..kıztarafı genelde gelen mısafırlere söz mendılı dagıtır.. söz kesme de nişanın ne zaman nasıl ,kaç kişilik olacagı belirlenir ..alışverısın nerede ne zaman olacagı vs belirlenır ..falan fişman.. :)

yorumlar için tşkr ederim cnm. biz 3-4 aydır görüşüyoruz. benim ailem erkek arkadaşımı çok kez gördüler. Benim ailem anlayışlı insanlardır o yüzden bizim eve en az 10-15 kez gelmiştir ailemle çok fazla kaynaştı ama ben onun ailesini sadece fotoğraflarda gördüm onlarda beni sadece fotoğraflarda gördü. aslında aynı şehirde yaşıyoruz ama onların ailesi köyde yaşıyor yaşlı insanlar o yüzden istemeye gelince göreceğz canlı canlı. Aslında önce görmeye geleceklerdi sonra isteme olacaktı ama benim erkek arkadaşım atama bekliyordu iş sahibi olmadan ailem önüme düşüp kız istemeye gitmezler atanayım maaşımı alayım o zaman artık gönül rahatlığı ile getiirim dedi. 1 hafta oldu atanalı ve şimdi farklı şehirde yaşamaya başladık erkek arkadışm ile dün gece gitti atandığı yere. bu ay sonu maaşını aldıktan sonra gelecek ama cumartesi pazar günü 2 günlük gelecek ve o yüzden bir gün içinde isteme ve söz olması lazım. söz mendili olayı çok hoşuma gitti :)

bu arada kalem etek düşünmüyordum ama arkadaşım aklıma kalem eteği soktu :) diz kapağı hizasında olan bir yüksek bel kalem etek ve üzerine bir gömlek düşünüyorum ama kalem eteğin altına siyah opak çorap giymeyi düşünüyorum bacaklarım dikkat çekmesin diye sizce nasıl?

canıminşallah gonlune gore olur hersey..oğlan evi seni ilk kez görecekse anlıyorum heyecanını,, ınsllh aıleler de kaynasır, ağzı laf yapan bırı olsun aranızda muhbbet edılsın yeterki sonra boş boş zor oluyor, ben öle bişi yasamadım ama yasayanlarda var :) etegınle uyumlu oluyorsa çorap gıy, sakıncası olmaz düzgün durur hem.. sözde mendil verirsiniz erkek tarafına, genelde adet oyle, suslu kagıtlarla sarın , yada seker hamurlu kurabıye verebilirsin hedıye olarak çikolata getırdıklerınde ıkram et istemeden sonra, hmmm bi de isteme olunca yani baban tamam dedıgınde, sen kalk önce kpederin kvalidenin elini öp o esnada esınde senın annenı babanı öpsun, sonra kendı annebabalarınızın elini öpün

ayy cnm bunlar çok heyecan verici şeyler.. ben tam strese girdim yemeden içmeden kesildim. şimdi bi de nişan telaşı sardı beni çünkü kıssmet olursa hemen akabinde nişan telaşı da olacak... nişanı evde 25-30 kişi ile düşünüyoruz. iki tane elbise beğendim nişan için ve kararsız kaldım sence hangisi daha uygun.

bi de bu elbise

burası küçük bi yer kıyafet sıkıntısı var aradığım gibi bir şey bulamıyorum. mavi tonlarında bir elbise düşünüyorum nişanda ve evde olacağı için hanım hanımcık sade bir şey düşünüyorum.. bu iki model hoşuma gitti ama kararsız kaldım ayrıca netten abiyefon.com diye bir sitede gördüm bunları acaba güvenilir olur mu ve netten alınca sıkıntı olur mu acaba.? kıyafetin rengine göre erkek arkadaşıma kıravat alacağız ve kıyafetin rengine göre nişan için keçeden magnet yaptırmayı düşünüyorum hatta şu iki model arasında kaldım bunlarda pembe ama kıyafeti mavi alırsam aynı mavi renkten sipariş vereceğim..
Öbürünü şimdi ekleyemedim bir tane daha vardı...

bi de aynı renkte isim yazılı nişan tepsisi ve nişan makası ve kadeh süsletmeyi düşünüyorum çok mu abartılı olur acaba

üstteki elbiseyı arkadasım gıtmıştı ewde nısan yapmıştı o da,ama nedense bı mutsuzdu elbiseden bılmıorum sebebını:/ bence guzel elbıse, mavı de sewdıgım bı renk,, hoş bır elbıse bence olabılır ama netten abıye elbıse almk nası olur bılemedım, ben cok alısverıs yaparım ama bılındık sıtelerden alırım hep,, guvfnılır mı bılemıyorum canım keceden magnet guzel olur, rengimdizayn ı bılıorum hoş bayan gızel şeyler yapıor pişman olmazsın dıe dusunuyorum, ayrıca tepsı kadeh vs de yap tabii, nie abartı olsun kii, içinde kalmasın.. bu senın yenı bır hayata adım atışının baslangıcı ,,, gönlüne göre olmalı

tsk ederim cnm benim :) ilk su yeşili gibi olan elbisenin aynısını mı arkadaşın almıştı? aynı resimde ki gibi mi acaba elbise? öbür saks mavi elbise çok mu düz acaba su yeşili olan ilk elbisenin etek kısmı az daha düz inmiş olsaydı bi de kemerini sevmedim

öncelikle hayırlı olsun canım :) benimde 07.03.2015 de sözüm olcak. bir gün öncesinden ailesi bize yemege gelicek tanışma amaçlı. süreyi çok uzun tutamadık benim okulum erkek arkadaşımın izninden dolayı. söz yüzükleri ve tektaş alıcaz. elbisemi aldım. balık model kolları da uzun ve dantelli rengi de bordo. elbiseyi alırken rahatlıgına ve yakasına bak yakası çok açık olmasın kahveleri dağıtırken sorun yaşayabilirsin.

aldıgım elbise bu tarz bşy ama bordosu

Eklentiler

• emillo-pucci-transparan-dantelli-balık-elbise.jpg
    25,5 KB · Görüntüleme: 4.094
cnm ne tesadüf bizim de kısmet olursa 7 martta sözümüz olacak isteme ve söz kısmet olursa bir arada olacak ama nişan tarihi nisan ayı gibi kısmet olursa...Elbise güzelmiş cnm o elbiseyi sözde mi giyeceksin cnm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…