Istedim ve oldu ! ! Inanamayacaksınız

kelebe_k

Kafa Nereye Ben Oraya :)
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2010
2.277
226
Kızlar burda beni bilenler bilir..benimde eşimle kayınvalidemle sorunlarım vardı..özellikle kayınvalidemle olan sorunlarım pek sıradan olmayacak şekilde...zamanla eşimle olan ilşkimide etkilemeye başladı bu durum haliyle...

o kendine göre haklı..e bende kendime göre haklıyım..sorunlar bir değilki bir sürü..maddi sorunlar..kaynana sorunları..sonradan patlak veren eşimle ilgili sorunlar ..biliyorum hepimizin hayatında birtakım sorunlar var küçük yada büyük..

uzun zamandır kadınlar kulübünün derdim var topiğine yani buralara pek uğramıyordum..insanların sıkıntılarından ve problemlerinden ister istemez etkileniyoruz çünkü..

bir arkadaşımın sayesinde çekim yasası'nı duydum..başta saçma geldi tabi..'' ne yani herşeyi düşüncelerimizle halledicez'' bukadar kolaymı herşey...
evet herşeyi düşüncelerimizle hallediyoruz..olumlu düşünmekle..ama okadar kolay değil..baştan çok saçma gelsede ilgi duymaya başladım..internette araştırdım..burdada bir kaç topik gördüm yorumlara baktım..bazı yaşam koçlarıyla mailleştim..bir takım kitaplar okudum..ve süper..gerçekten doğru..saçma filan değil..

size buraya yazmamın nedeni hepimizin sorunları var ve çözmek yine bizim elimizde..sizde deneyin lütfen ..doğru uygulandığında gerçekten doğru işliyor..

bilinçaltımızda yatan düşünceler hayatımızı etkiliyor..tek yapmamız gereken bilinç altımızı temizlemek..
olumlu düşüneceksiniz..ve bu düşüncenize inanacaksınız...püf noktası bu..hayal demeyeceksiniz..kötü bir evliliğim var ben şimdi nasıl iyi bir evliliğim var diyip kendimi kandırayım..bu düpedüz yalan...diye düşünmeyin..evet kandırım kendinizi..beyin gerçekle hayali ayırt edemiyor..
hayalinizi kurup inandığınız şeyi gerçekmiş gibi yazıyor..ve bir müddet sonra davranışlarınızda değişiyor..etrafa pozitif enerji saçıyorsunuz..herkes herşey olumlu ne varsa ayağınıza kadar geliyor..denemesi bedava..

imkansız olduğunu bile bile havuzlu bir ev hayali kurdum..önce inanmadım..ama zamanla inandım bu hayalime..hatta havuzlu bir evim var diye düşündüm hep..havuzlu bir evim olacak demedim var dedim...burda asla gelecek zaman kullanılmıyor hep şimdiki zaman yada geniş zaman kullanılacak..çünkü beyin o şekilde algılıyor..

ve havuzlu bir ev aldım taşınmadım daha bitmedi çünkü..eylülde taşınıcam.. :))) gerçekten bir hayaldi...ama fırsatlar önüme geldi..
eşimle süperiz..acayip iyi anlaşıyoruz..çok düzeldi herşey..duygularımı daha rahat ifade ediyorum ve beni anlıyor..bilinçaltımda beni engelleyen ne varsa kurtuldum hala kurtulmaya devam ediyorum..

kendime daha çok güveniyorum ve daha çok mutluyum..kayınvalidemde dahil kimseyle sorunum yok..çok şükür lütfen deneyin...ben deneyerek doğruluğuna inandım ve bu yüzden sizinle paylaşmak istedim..artık konu hangi topiği ilgilendiriyorsa oraya taşırlar heralde..

unutmayın mutlulukta bir seçenektir..ve siz mutlu olmayı tercih edin...

kızlar bunun belli bir zamanı yok..kiminin hayalleri 3 ayda kiminin 6 ayda kiminin 1 yılda..bunun zamanı kurduğunuz hayale nekadar inandığınıza bağlı..

gerçekmiş gibi ani hayaliniz herneyse gerçek'' miş '' gibi yaşamaya başladığınızda gerçekleşmesi daha kolay oluyor..

çok ünlü bir söz vardı sizde bilirsiniz

o aklıma geldi şimdi...çokta uydu bu konuya

DÜŞÜNCELERİNİZE DİKKAT EDİN DAVRANIŞLARINIZ OLURLAR..
DAVRANIŞLARINIZA DİKKAT EDİN ALIŞKANLIKLARINIZ OLURLAR..
ALIŞKANLIKLARINIZA DİKKAT EDİN KADERİNİZ OLURLAR...

gecen yil cok yalnizlik cekiyordum bende can SIKIntim gecsin diye psikologa gittim 1 saatlik her gittigim gun neyse bir gun dedim niye benim isteklerim olmuyor diye oda aynen sizin gibi yapmami soyledi bende bos bunlar isim gucum yok bunu yapacam dedim bak yapanlar var hemde gercek oluyor ornegi var canli dedi ama ben inanmadim ne dediyse inandiramadi beni acaba bende sorunmu varki:KK53:bende bir deneyimmi ne yapayim 3 hayalim var hayatta cok acayip istedigim deneyim kizlar olursa aynen baslik acarim bende:KK52::KK52:

bir bayan özel bir şirkette normal bir memurmuş..
inanmış orda birgün müdür olacağına..hayal kurmuş..sonra kurduğu hayale kendide inanmış..

inanınca, kendi bu hayale inanınca
farkında olmadan müdür gibi davranmaya başlamış
hareketleri davranışları bu yönde değişmiş..tabi oda farkında değil..

sonra oraya gerçekten müdür oluyor..

bu hikaye gerçekten yaşanmış bir hikaye imiş..

gecen yil cok yalnizlik cekiyordum bende can SIKIntim gecsin diye psikologa gittim 1 saatlik her gittigim gun neyse bir gun dedim niye benim isteklerim olmuyor diye oda aynen sizin gibi yapmami soyledi bende bos bunlar isim gucum yok bunu yapacam dedim bak yapanlar var hemde gercek oluyor ornegi var canli dedi ama ben inanmadim ne dediyse inandiramadi beni acaba bende sorunmu varki:KK53:bende bir deneyimmi ne yapayim 3 hayalim var hayatta cok acayip istedigim deneyim kizlar olursa aynen baslik acarim bende:KK52::KK52:

dene canım dene sende..bende başta senin gibi düşündüm..hatta zorlandım hayal kurduğum şeye inanmakta..çünkü hayal olduğunu biliyosun ya ..zor oluyor..
gerçekleşmeyeceğine inananıyosun daha çok..

işte orda hemen aklına egonu getir..egon kandırıyor seni..bilinçaltında seninde farkında olmadığın düşünceler engel oluyor sana...

neden hayalin gerçek olmasın..sebep ne ? hayallerinin gerçek olmaması için hiç bir sebep yok..rabbim herkesi eşit yarattı..

yeteki bakış açını değiştir..kurduğun hayalin içine gir..o atmosferi yakala..ve gerçekliğine inan...sende göreceksin ve benim gibi çok şaşıracaksın..

hergün olumlama yapın arkadaşlar...google 'ye olumlamalar yazdığınızda örnekler çıkıyor zaten..ama inanarak yapacaksınız..önemli olan kesinlikle önemli olan bu..

beyin artık bu olumlamaları bu söylediğiniz şeyleri yazmaya başlayacak..

özellikle yatmadan önce uykuya dalmadan önce uyumak üzereyken hayalini kurun..ozaman beyin daha çabuk alıyormuş..

ve hergün şükredin..

canım yanlış anlama ama olmayan bir şeyede kendimizi inandırıp gezersek çıldırır insan sonunda ya...ne biliyim şimdi mesela çok istediğin ev hayalin gerçek olmasaydı daha fazla üzülmeyecekmiydin o kadar inanmışken neden olmadı diye...bende kendi evimiz olsun istiyorum ama bu beyinle değil tamamen birikimle alakalı eee o da olmayınca nasıl derimki şimdi ben evim var diye desem nolcak yani şartlar oluşmamışsa bunun için ben anlayamadım bu işi...

Kızlar burda beni bilenler bilir..benimde eşimle kayınvalidemle sorunlarım vardı..özellikle kayınvalidemle olan sorunlarım pek sıradan olmayacak şekilde...zamanla eşimle olan ilşkimide etkilemeye başladı bu durum haliyle...

o kendine göre haklı..e bende kendime göre haklıyım..sorunlar bir değilki bir sürü..maddi sorunlar..kaynana sorunları..sonradan patlak veren eşimle ilgili sorunlar ..biliyorum hepimizin hayatında birtakım sorunlar var küçük yada büyük..

uzun zamandır kadınlar kulübünün derdim var topiğine yani buralara pek uğramıyordum..insanların sıkıntılarından ve problemlerinden ister istemez etkileniyoruz çünkü..

bir arkadaşımın sayesinde çekim yasası'nı duydum..başta saçma geldi tabi..'' ne yani herşeyi düşüncelerimizle halledicez'' bukadar kolaymı herşey...
evet herşeyi düşüncelerimizle hallediyoruz..olumlu düşünmekle..ama okadar kolay değil..baştan çok saçma gelsede ilgi duymaya başladım..internette araştırdım..burdada bir kaç topik gördüm yorumlara baktım..bazı yaşam koçlarıyla mailleştim..bir takım kitaplar okudum..ve süper..gerçekten doğru..saçma filan değil..

size buraya yazmamın nedeni hepimizin sorunları var ve çözmek yine bizim elimizde..sizde deneyin lütfen ..doğru uygulandığında gerçekten doğru işliyor..

bilinçaltımızda yatan düşünceler hayatımızı etkiliyor..tek yapmamız gereken bilinç altımızı temizlemek..
olumlu düşüneceksiniz..ve bu düşüncenize inanacaksınız...püf noktası bu..hayal demeyeceksiniz..kötü bir evliliğim var ben şimdi nasıl iyi bir evliliğim var diyip kendimi kandırayım..bu düpedüz yalan...diye düşünmeyin..evet kandırım kendinizi..beyin gerçekle hayali ayırt edemiyor..
hayalinizi kurup inandığınız şeyi gerçekmiş gibi yazıyor..ve bir müddet sonra davranışlarınızda değişiyor..etrafa pozitif enerji saçıyorsunuz..herkes herşey olumlu ne varsa ayağınıza kadar geliyor..denemesi bedava..

imkansız olduğunu bile bile havuzlu bir ev hayali kurdum..önce inanmadım..ama zamanla inandım bu hayalime..hatta havuzlu bir evim var diye düşündüm hep..havuzlu bir evim olacak demedim var dedim...burda asla gelecek zaman kullanılmıyor hep şimdiki zaman yada geniş zaman kullanılacak..çünkü beyin o şekilde algılıyor..

ve havuzlu bir ev aldım taşınmadım daha bitmedi çünkü..eylülde taşınıcam.. :))) gerçekten bir hayaldi...ama fırsatlar önüme geldi..
eşimle süperiz..acayip iyi anlaşıyoruz..çok düzeldi herşey..duygularımı daha rahat ifade ediyorum ve beni anlıyor..bilinçaltımda beni engelleyen ne varsa kurtuldum hala kurtulmaya devam ediyorum..

kendime daha çok güveniyorum ve daha çok mutluyum..kayınvalidemde dahil kimseyle sorunum yok..çok şükür lütfen deneyin...ben deneyerek doğruluğuna inandım ve bu yüzden sizinle paylaşmak istedim..artık konu hangi topiği ilgilendiriyorsa oraya taşırlar heralde..

unutmayın mutlulukta bir seçenektir..ve siz mutlu olmayı tercih edin...
cnm benm uzman deilim ama bi kaç yerde okuduğum ve araştırdığım konudan ahsediyorsun ama bu nun tamamen adı farklı mitomani ........olmayan bişeye kendini ve başkasını inandırmaya çalışmak googlede araştırabilirsin ....ve çok ilginçtir şizofren ve mitomaninin arasındaki fark: şizofren olmayan bir şeye kendi öleseye inanıyor başkalarının inanması umrunda deil.... mitomani ise kendisi doğru olmadığını biliyor ama başkasını inandımaya çalışıyor hatta zamanla kendiside inanmaya başlıyor..... konunun doğruluğu konusundabi fikrim yok ama psikolojik bir şeyii sizin önermenizi pek doğru bulmuyorum ... biraz öncede anlattığım rahatsızlıklar sizin anlattığınızla benzerliği anlamış olduğunuzu umaraktan ....bu tür psikolojıksıkıntıları birilerinin tavsiyesi ile deilde bir uzman desteğiyle yapılmasını öneriyorum ...

the secret kızlar kitabın adı,arkadaşın da söylediği gibi düşünce gücü neyi istersen onu çekersin'i anlatan bir kitap senelerce önce okumuştum,havuzlu bir evim olmadı ama havuzsuz bir evim oldu :) olumlu tarafları var tabiki,tavsiye ederim.

bende yıllardır adliyede katip olmak için uğraşıyorum benim öyle büyük hayallerim yoktur mesela şöyle lüks de yaşayayım falan gibi çalışıp kazanmaktır benim hayalim şimdi ben katip gibi davranayım da sonunda kendim de inanıp şizofrene bağlamamayım :KK53: :KK33: hani şizofrenlerde ben fatih sultan mehmetim diye başlıyorlar ya mevzuuya :KK52:

ayy heyecanlandım ve hemen araştırmaya başladım :KK16::KK16: olmasını değişmesini istediğim o kadar çok şey var ki umarım bu yöntemle olur herşey :KK31::KK31::KK31:

Ben yapamam sanırım öyle,
başlarım isteme ama ya olmazsa direk bu geliyor aklıma,
bu şehirden gitmek bu şehirden gitmek bu şehriden gitmek eşimle iyi iletişim kurabilmek ona olan öfkemi yok edebilmek , onu affedebilmek...........
Hiç olmayacakmış gibi, hep böyle sıkıntıda olcam gibi hiç geçmeyecek gibi bu günler...
Olumlu düşündüğüm an eeeeeennnnnn olumsuzuna kayıyor beynim.....
Engel olamıyorum,
en olumsuzuna kaydığında eşime patlıyorum kendime patlıyorum o yüzden en iyisi sessiz sesszi bunalımla kalayım diyorum......
Ooooooooffffffffffffffffffff!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

X