İşte ben buna teşekkür ederim

Krdi

Nirvana
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
1.155
19
48
Hayatınızda herşeyin üst üste geldiği dönemler olmuştur mutlaka. Geçen hafta annem 1 hafta istanbul'a gitti kafa tatili yapmaya. İşte benim 'üst üste gelme' maceram başlamış oldu. Sabahları kuzucuğumu kayınvalideye bırak o seni bırakamasın tüm mahalleyi ağlama sesleri ile uyandır koşturarak işe gel akşam çocuğu al eve git. Zaten 1.5 saatten az sürmeyen şehirlerarası yolculuk süresi 2.5 saate çıksın ve artık çarşambadan sonra ipin ucunu tamaamen kaçır. İşte böyle bir hazin hikaye ile başladım haftaya. Haftasonu oğlumun doğumgünü vardı cuma günü iyice biten ben doğumgünü kutlamamaya karar verdim. Dinlenecektim:çok üzgünüm:
Ama işte analık içgüdülerim beni dürttü. Annem ve ablam oğlumun doğum gününe yetişmek için cumartesi gününe bilet alınca e kuzucuğumun ilerde fotoğraflarla hatırlayacağı bir doğum günü olmayacak fikri içimi yakınca apar topar doğumgünü yapmaya karar verdim. Hemen ilçemizin en iyi pastanesinin kataloğundan harika bir pasta beğenip spariş verdim ertesi gün için. Kayınvalidemden hazırlıklar konusunda yardım istedim. Son enerjimi buna sarf ettim. Evimi temizledim herkese haber verdim. Cumartesi pastamı getirdiler müthiş güzel bir pasta... Annem saat 3'te gelecekti Bursa terminaline ben de ona jest yapmak için pastamı alır almaz yola düştüm. Arka koltuğa yerleştirdim pastayı bu arada büyük ya:icecream:
Annem ve ablamı terminalden aldım daha pasta var demeye kalmadan ablam elindeki valizi benim muhteşem pastamın üzerine koydu:çok üzgünüm: Valizi kaldırdığımda pasta tost kıvamında üstündeki malzemeler içine girmiş bir haldeydi.
Tabi benim o anda iplerim tamaaaamen koptu. Bangır bangır bağırıyorum oğlumun pastası gittiiisenağlama
Annemin esaslı azarı ile kendime geldim:çok üzgünüm:: Gittiyse gitti yenisini alırız. Hem sana kim bizi karşıla dedi kendi imkanlarımızla gelirdik hayret bişey ya. Kız ne bilsin orda pasta var hem pastanın orda ne işi var. Ben torunuma yeni pasta alırım
Hayır istemiyorum diyorum ben tabe:dilcikar:
Hani seçmişim, yaptırmışım dünya kadar para vermişim ya:çok üzgünüm:
İşte final dedim berbat bir haftanın finali böyle olurdu. Sonra annem yine bursa'nın iyi pastanelerinden birinin önünde durdurdu beni. Al şu pastayı götür onlara durumu anlat yapabilecekleri bişey var mı sor yoksa yenisini al.
Anne olur mu dedim başka pastaneden alınan pasta ile niye ilgilensinler onlara ne:uhm:
Sen sor insanlık ölmemiştir dedi.
Gittim durumu anlattım. Güler yüzlü şeker bir usta pastayı elimden aldı. Biraz bekleteceğim sizi dedi. 25 dk sonra gelen pasta benim pastam mıydı:1shok:
Eskisinden daha muhteşem bi de badem ezmesi ile minik oğlumun adını yazdık süper oldu. Vee bunun için hiç ücret almadılar...
Ben de ordan spesiyal pasta alıp eve geldim o coşku ile hazırlık yaptım. Sonra gelenler elleri boş gelmedi. Hem harika bir doğum günü hem haftasonu hem de final yaşamış oldum. Hatta misafirler o kadar zevk aldılar ki gece 1:30'da kalkabildilersırnaşık şey

O gün düşündüm ki, Hayatımda olan, beni yalnız bırakmayan hem manevi olarak destek olan ailem, hem insani olarak -hiçbir çıkarı olmadan- pastamı özenerek şekillendiren pasta ustası hem de çevremdeki herkes iyi ki varlar. Onlara ve Allaha sonsuz teşekkür ediyorum. Aile olmak, aile ile olmak, iyi insanlarla karşılaşmak çoook güzel birşey.

tüm yorgunluğna değmiştir kuzucuğunun yüzündeki o mutluluk ifadesi değilmi
allah eksiklillerini göstermesin ailenin dostlarının pasta ustasını ayrıca tebrik ediyorum ben valla bravo adama yapmasa yapmaz yanii

gene bana teşekkürü unutmuş ya bu kadın beni delirticek Kötü Kazen :icecream:

krdim canımın içi
çok sevindim durumu kurtardiğina malum cuma konuştugumuzda çok umutsuzdun
bunları okumak son derece keyiflendirdi beni
senin adına o ustaya teşekkür ediyorum ben de hakkaten insanlık ölmemiş, ne güzel :1hug:
ee artık pastayla ilgili bütün ihtiyaclarını ordan karşılarsın :icecream:

kaan büyüyünce fotoğraflara bakıp bakıp geçmişi hakkında fikir sahibi olacak, sevinecek, kendine özgüveni gelecek...
cocukluguna dair hiç bir fotoğrafı olmayan ben; bunun burukluğunu hep yaşamışımdır içimde...
dilerim en kötü günün o gün ki gibi olsun
sana da çok teşekkürler
harika bir anne oldugun için :asigim:

Çok teşekkür ederim arkadaşlar...

Yani içinde bulunduğumuz 'insanlık' şartlarını düşündüğümüzde kesinlikle yapmasa yapmazdı o usta. Hem de emek verip ücret almadı. Ayırdığı 25 dakikanın bir annenin mutluluğu olduğunu fark etti sanırım. yerimseniben

Gurbii sana da teşekkürler psikolocik destegin için hafta boyuncaa.s.

ÖNCELiKLE OĞLUNUN DOĞUM GÜNÜ KUTLU OLSUN.
HER GÜNÜNÜZ BÖYLE KEYİFLİ TELAŞLAR iÇİNDE ve SEVDİKLERİN YANINDA OLARAK GEÇSİN.
PASTA USTASI GİBİ İNSANLARA GELİNCE, İNANAMASAKTA ONLAR GiBİLER HALEN VAR.

SEVGiLER...

öncelikle minik kaanın doğum gününü kutlar,nice yıllar dilerim:teytey:
sonra sıra sana gelecek elbetÇok üzgünüm çoookAllah'ın cezası krdi,bana niye hatırlatmıyosun kaanın yaşgününü:mymeka:bu gurba bile biliyor ama bana söylemiyorsunÇok üzgünüm çoook
bi dahada senle konuşursam top olayım:dilcikar:aha aynı gurbayla sana benzeyeyim:dilcikar:

Öncelikle oğlunun doğumgününü kutluyorum.
Ailen de gelmiş,gözün aydın!
Pasta Ustasına helal olsun! Gerçekten insanlık ölmemiş bu dünyada.:1rolleyes:

gerçekten muhteşem bir final yaşamışsın umarım hayatında karşına çıkan sıkıntıları hep böyle güzelliklerle atlatırsın:smiley-cool:
bende o güzel insana pasta ustasına teşekkür ederim insanlık ölmedi değilmi sözüne layık nadir insanlardanmış kendileri, bir ara adres verirsen sevinirim bu aradaşakkıdı
ayrıca minik oğlunun doğum gününü en içten dileklerimle kutlar nice sağlıklı hayırlı sevdikleriyle beraber uzun ömürler dilerimŞeniza.s.

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ediyorum güzel dilekleriniz için. İnşallah hepimiz hayatımızda karşımıza çıkan zorlukları bu şekilde atlatırız. Ama inanın hiç beklemediğim ve umudumu kestiğim bir durumdu. Emeğim, pastam, param hepsi gitti diye düşündüm :çok üzgünüm:
Ayrıca diyorum ya harika bir doğumgünü yaşadık. Emeği geçen herkese, iyi dileklerini esirgemeyen herkese tekrar tekrar teşekkürler a.s.

En Kötü Gününüz Böyle Olsun Canim,,,
Ailenle Beraber Daha Nice Güzel Günlere Insaallah,,,Kaanini Öp Bizler Icin,,,
Her Yeni Yasinda Saglik ve Mutluluklar Diliyorum,,,

güzel bi final olmus umarım hayatının tüm finalleri böyle güzel biter
oğluşun için nice senelere

Öncelikle oğlunun yeni yaşını bende kutluyorum....Sağlıkla,huzurla büyüsün...Şeniz

Ve anne olmak ilgili,aldığım derslerden biri daha...

Her ne olursa olsun,evladının öz güvenini korumasına ve kendini en çaresiz hissettiğin anda bile ,tek bir cümleyle he-man gibi hissettiren annelere ve senin annene sonsuz teşekkürler....

Tabii sende bir anne olarak,kendi annenin bu tavrından nasibini aldın...Tüm engellere rağmen oğluna karşı sorumluluğunu layıpıyla yerini getirdin..Ne mutlu ki oğlunda ,senin gibi bir anneye sahip...

Pasta Usta'sının yaptığı insanlık bütünüyle taktire şayan.a.s...Elleri dert görmesin...

Eee tabi yeni daimi müşteriside hayırlı olsun dimi.yerimseniben..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…