işte alkışı hakedenler

cesurkiz39

Nirvana
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2007
5.419
1.588
39
Fragman
Shrek'in fragmanlarını gösteren bir televizyon kanalında, el ele
tutusmus Shrek ve Fiona'yı gören annem, 'Bunlar Süleyman ve Nazmiye Demirel
çifti mi?' diye sordu! Seçememis gözleri o mesafeden.

Alfabe

Ben de bu yıl okula baslayan torunum için kuvvetli bir moral alkısı
istiyorum. Daha ikinci gün: ' Örrrtmenim, taa evden buraya tel çizmeye mi
geldik, hep yumarlak mı yapcaz, harf felan öretmicen mi?' deme cesaretini gösterdigi için.

Annem!
'Bu taraf bitti.' diye CD'yi arkasına çeviren ve sonra da 'CD çalar
çalısmıyor!' diye feryat eden anneme alkıs az geliyor!

Modem
Yemek masamın üstünde duran modeme uzun uzun bakan anneanem 'Bu ne?' diye
sordu. Ben de kolay anlasın diye 'Hani benim bilgisayarım var ya onunla internete giriyorum. iste internete girmek için o kutu zorunlu.' diye uzun
uzun açıkladım. Anneannem dinledi beni; 'Yani modem bu' dedi ve konu
kapandı...

Yaz Okulu

Bir alkıs da annesine yaz okulunu kazandıgı müjdesini veren üniversite ögrencisine gelsin. Bu yaratıcılıga sapka çıkartılır.

Beyin göçü

Tikky oldugu her halinden belli olan kızımız Besiktas-Taksim midibüsünde
yanındaki arkadasına dert yanmaktadır. 'sekerim dördüncü kez girdim ÖSS'ye, ama yine kazanamadım, gidicem sonunda Amerika'ya o olucak. Böyle böyle beyin göçü oluyor isteeaa!' Sen git, masrafları ben karsılıyorum.

Alman yazar

Bir alkıs da lisede edebiyat dersinde okudugu siir bitince sınıfa dönüp 'Bu şiiri ünlü Alman yazar Goethe yazmıstır' diyen hocaya, 'Niye, kagıt bulamamıs mı?' cevabını veren arkadasa gönderelim.

Düz mantık

Eger bir sokakta yürüyorsanız ve camında 'Bu ev kiralıktır' yazılı bir evin yanından geçip birkaç adım sonra önüne geldiginiz bir baska evin camında 'Bu da' yazısını görürseniz bilin ki Trabzon'dasınız.

ingilizce yazılısı

Bir alkıs da ingilizce sınavında 'Nice ........' seklindeki boslugu 'Nice mutlu yıllara!' seklinde dolduran, dahi mi aptal mı oldugunu henüz anlayamadıgımız ögrencime istiyorum.

Hügo'lar Besledi

Bir alkıs da lisede edebiyat kitabından bir metni tüm sınıfa sesli olarak okurken V. Hugo'ya 'Besinci Hugo' diyen arkadasımıza gelsin.

Ne zaman?
Kardesim karne almıstı. Fakat birçok zayıf notu vardı. Annem, babamla beni
kenara çekip uyarıları sıralıyordu; 'Sakın çocugun moralini bozmayın, sakın
kötü bir sey söylemeyin.' Uyarılar özellikle babama yönelikti; 'Hele de sen, sakın çocugun gururunu kırma.' Babam daha fazla dayanamadı ve sordu; 'Karne için ne zaman özür dileyecegiz?'

Havale

Bankada gisenin önünde islemimin yapılmasını bekliyorum. Yanımdaki gisede
islem yaptıran yaslı teyzeye, islemini yapan kadın soruyor: 'Parayı kim alacak teyze? Alıcısına ne yazalım?' Teyzem cevap veriyor: 'Bu paranın hayrını görme insallah yazalım.'

Lamba

Dün gece evime giderken yolun tenhalıgından olsa gerek kırmızı ısıkta geçtim. Ardından yurdum polisine alkısı hak ettiricek anons: 'Bacım o geçtigin gece lambası degildi, çek saga.'

Hacim nedir?
Ögretmen bir arkadasımdan naklen; 5. Sınıfların Fen Bilgisi sınavının 2. sorusu: 'Hacim nedir? Bir örnek vererek açıklayınız.' Ögrencimizden gelen cevap: 'Hacdan gelenlere hacim denir. Örnek: Nasılsın hacim?'

Asabi Polis
Hareketli bir Bagdat Caddesi aksamında, polis abilerimiz rutin oldugu üzere devriye gezmektedir. Isıklarda müsteri bekleyen taksiye yaklasılır ve; 'Ticari, bekleme yapma, devam et.' anonsu yapılır. Camdan eliyle '1 saniye' isareti yapan taksiciye, ikinci ve çok manidar anons gelir ardından; 'Ticari, benne pölümüye girme! Devam et dedik!'

Neden olmasın
5 yasındaki yegenime babası soruyor: 'Büyüyünce ne olacaksın kızım?' 'Asena olacgğım babacım; sen ne olacaksın?' Babası gayet sakin cevap veriyor: 'Katil' ikisine de meslek hayatlarında basarılar.

_alıntıdır_

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…