İstanbullular beraber Kimsesiz Çocukları ziyaret edelim mi?

aşk-ı memnunun dizi setini görmeye gidelim mi desen burası dolup taşardı.:mymeka:
o kadar millet istanbul'da yaşıyor topicteki mesaj sayısına bak!
ıstanbul'u pek bilmem.çok uzak olmazsa,uygunsam gelirim tabi ki resmimi çektirmemek kaydıyla.

Ayyy harikasınız yaa, kutluyorum..Çocuklara gittikten sonra yaşlılara da gidin hepberaber, çok seviyorum ben yaşlı insanları :çok üzgünüm:
Siz bir ilki başlatıyorsunuz, inşallah hepimiz diğer şehirlerimizde devamını getiririz.

Arzucocum cok iyi dusunmussun.
Insallah burdan diger arkadaslarin gitmesine de vesile olacaksin.
Ben daha once kimsesiz cocuklarla calisiyordum. Gozlemledigim birseyi paylasmak istiyorum. Tabi bu sizi yonlendirmek icin yazdigim birsey degil.Sadece paylasmak amacli.

Cocuklarimizi ziyarete gelmek isteyenler oluyordu. Kurumumuzda severek kabul ediyordu tabii.Gelen ziyaretcilerde haliyle cocuklar sevinsin, mutlu olsun, eli bosta gelinmez dusuncesi ile hediyeler getiriyordu. Ilerleyen zamanla ziyarete gelenler artmaya basladi.Tabi hediyelerde..
Cocuklarda gozlemledigim sey su oldu. Bariz bir sekilde kendilerini acindirarak bir seyler elde etmeye calisiyorlardi.Bunu aliskanlik haline getirip ilerleyen yaslarinda da bu davranisi sergilerler mi diye kaygilanmistik. Ziyarete gelmek isteyenlere pasta tarzi birlikte yenilebilecek seyler getirmelerini soylemistik.
Cogumuz bos gitmek istemez, belki bende...
Sevgiler..
teşekkürler.güzel bilgi. CADIARZU

Son düzenleyen: Moderatör:
ya harikasınız yaa çok güzel bi düşünce... bende katılmak isterdim ama istanbulda değilim

cok teşekkür ederim. Sizde kocaeli'nde yaparsınız belki böyle bir buluşma opuyorumnanaktan

aşk-ı memnunun dizi setini görmeye gidelim mi desen burası dolup taşardı.:mymeka:
o kadar millet istanbul'da yaşıyor topicteki mesaj sayısına bak!
İstanbul'u pek bilmem.çok uzak olmazsa,uygunsam gelirim tabi ki resmimi çektirmemek kaydıyla.

maalesef her zaman bu tarz konulara duyarsız kalınıyor. Ne para istiyorum ne yardım topluyorum beraber buluşup gidelim diyorum lafa gelince herkes buluşup tanışmaya meraklı ama icraaat yok:umursamaz:

Ayyy harikasınız yaa, kutluyorum..Çocuklara gittikten sonra yaşlılara da gidin hepberaber, çok seviyorum ben yaşlı insanları :çok üzgünüm:
Siz bir ilki başlatıyorsunuz, inşallah hepimiz diğer şehirlerimizde devamını getiririz.

inşallah her ilde bol katılımlı ziyaretler diliyorum. zaten bir arkadaşımla haftaya darülacezedeki yaşlıları ziyaret edeceğiz

arzuco çok güzel bir fikir bence bu bende katılmak isterim
ben 2 sene önce okmeydanındaki darülacezeyi ziyaret etmiştim hem yaşlılar hem çocuklar var yaşlıları istediğin saat ziyaret edebiliosun ama çocukları saatleri var o saat aralıklarında ziyaret edebiliosun şu an saatlerini hatırlamıyorum..
ama nasıl bir duygu olduğunu size anlatamam kendiniz gidip yaşamanız lazım
hele bir tanesini hiç unutamıyorum herkese anne diye sarılıyordu mafoldumben
oyuncak konusuna gelince gerçekten çok fazla oyuncakları var kıyafetleri de öyle giderken oyuncak yerine başka şeyler götürmek lazım

nekadar güzel düşünmüşsünüz.
istanbul'da olup size katılmayı canı gönülden isterdim.
dilerim katılım fazla olur ve bu ziyareti en güzel şekilde gerçekleştirirsiniz.
sizi ve size destek verecek herkesi yürekten kutluyorum.

arzuco çok güzel bir fikir bence bu bende katılmak isterim
ben 2 sene önce okmeydanındaki darülacezeyi ziyaret etmiştim hem yaşlılar hem çocuklar var yaşlıları istediğin saat ziyaret edebiliosun ama çocukları saatleri var o saat aralıklarında ziyaret edebiliosun şu an saatlerini hatırlamıyorum..
ama nasıl bir duygu olduğunu size anlatamam kendiniz gidip yaşamanız lazım
hele bir tanesini hiç unutamıyorum herkese anne diye sarılıyordu mafoldumben
oyuncak konusuna gelince gerçekten çok fazla oyuncakları var kıyafetleri de öyle giderken oyuncak yerine başka şeyler götürmek lazım

çok sevinirim inşallah katılabilirsin. Giderken yiyeceklere ağırlık veririz oyuncaktan ziyade.. kaydirigubbakcemile5

nekadar güzel düşünmüşsünüz.
istanbul'da olup size katılmayı canı gönülden isterdim.
dilerim katılım fazla olur ve bu ziyareti en güzel şekilde gerçekleştirirsiniz.
sizi ve size destek verecek herkesi yürekten kutluyorum.

istanbulda olmasanızda bu mesajı yazarak bize destek olmanız bile cok güzel çok teşekkür ederim opuyorumnanaktan

teklif hala geçerli ise gelmeyi çok isterim...
ben bir defa gitmiştim gerçekten ilgiye çok ihtiyaçları var...
lütfen ayarlamayı yapın o gün işim felan olmaz ise mutlaka canı gönülden gelmeyi istiyorum arkadaşlar...

Merhabalar,

Ben de gelmeyi çok isterim, tarihi belli olunca duyurursanız allah izin verirde aksilik olmazsa yanınızdayım..

daha önce defalarca darülaceze ye gitme girişimlerinde bulundum
telefon açıp bilgi almak istedim, bir arkadaş da hatta topik te demiş belli saatlerde ve belli günlerde ziyaret edebiliyorsunuz diye,
yanlış hatırlamıyorsam 11 ve 16 saatleriydi sanırım ve belli bir gün ziyaret edilebiliyor
neler getirebiliriz diye sorduğumda oyuncak vs getirmeyin yeterince var dediler
burda daha çok süt ve bez ihtiyacımız oluyor ama gelmeden önce ararsanız eksik ne varsa onu size söyleriz sizde bütçenize göre destek olabilirsiniz dediler
ayrıca çikolata, şeker içeride siz veremiyorsunuz bize veriyorsunuz biz dağıtıyoruz dediler

ayrıca şunu da anlatmak isterim ablam bir dönem çalışmadığı zaman darülaceze de gönüllü olarak bulunmuş ki bize çok daha sonraları anlattı
aynen şöyle ki; dayanamadım, her gün eve gelirken sokaklarda ağlaya ağlaya yürüyen bir kadın düşün dedi (ben gitmek istediğimi söylediğimde ilk kez anlattı)
ve şunu da ekledi; gelenlerin bazıları çocuklarıyla geliyordu ve bu ordaki çocuklara yapılan en büyük eziyetti, ziyaret bittikten sonra o çocukların halini bir görsen o yaralı yürekleri binlerce kez daha yaralanıyordu anne ve çocuklarını görünce,
bana sorarsan gitme yardım yapmayı çok istiyorsan çocuklara görünmeden yap, heleki çocuğunu alıp asla gitme
oraya her ziyarete gelen insanların onları götürüceklerini ve bir çoğu aralarından birini annesi olarak seçip her ziyaret gününde gelicekmi, gelip beni burdan alıcakmı diye soruyorlarmış görevli annelere
bunları ablam anlattı ve ben mahvoldum ve vazgeçtim tabiiki
onların orda bir düzeni var ve her ziyaretin arkasından mahvoluyor diyor

kusura bakmayın lütfen sanırım çok uzun yazdım ama böylesine bir konuda da yazamadan geçemedim doğrusu
ben bu duyduklarımdan sonra gidemedim
bir kere oraya adım attımı devamının gelmesi gerek o yürekler bağlanıyor çünkü
bir iki gidip daha sonra ayağımı kesip onların minicik ama sevgi için yanıp tutuşan yüreklerini bende yakmak istemiyorum

Son düzenleme:
ama hiç gitmemek de onların yüreğini daha fazla yaralamaz mı... hayata karşı soğutup acımasız yapmaz mı...

beni nerelere götürdün arzucum :gitme:

küçükken babam bayramlarda darülacezeye götürürdü bizi hem yaşlıları hem çocukları ziyaret ederdik
elimde bi paket çikolata tek tek odalara gider ikram eder onlara sarılır konuşurdum
öyle mutlu olurlardı ki ağlaya ağlaya uğurlarlardı her odadan zor çıkardım
yanlarında bi ses ni nefes bulduklarında öyle mutlu oluyorlar ki
çünkü onların kimsesi yok, oğulları kızları torunları varsa da ziyaretlerine gelmiyor
bizi gördüklerinde öyle mutlu oluyorlar ki kendi evladı gibi sarılıp kokluyorlar

ben bunu tekrar yaşamak isterim eğer böyle bir organizasyon yapılacaksa ben varım sonuna kadar
onların yüreğindeki yalnızlığı paylaşmak için bir kaç saatliğine de olsa o sevgiyi onlara aşılamak için bende varım

Son düzenleme:
sana mesaj yazmıştım ama aslında önceden minik bir ziyaret yapabiliriz hem ortamı görürüz hem neler yapmak gerekiyor tam öğreniriz. bol bol kek- kurabiye yaparım beraber yeriz. nisanda giderken daha tecrübeli olmuş oluruz ne dersin sana hangi gün uygundu ?

Biliyorum canım mesajıma geri dönüş yapmıştın.Arzuco Nisan aynının 2.haftası gayet uygun.Ama lütfen 1.haftası olmasın.Kesinlikle katılamam ve çok üzülürüm...:eek:

bir organizasyon olursa ben seve seve katılırım elimden geldiginçe yanınındayım arzu yeni gördüm böyle bi konuyu umarım gerçekleşir

Ben de seve seve katılmak isterim...
Böyle birşeyi senelerdir istiyorum ama her zaman tek kalıyorum gitmek için kalabalık kesinlikle çok çok daha mantıklı.
Arkadaşlar böyle birşeyi daha çok yaymalıyız.

ama hiç gitmemek de onların yüreğini daha fazla yaralamaz mı... hayata karşı soğutup acımasız yapmaz mı...
size katılıyorum tabii ki haklısınız
onların küçücük yüreklerindeki o kocaman umutları hiçbir zaman tükenmez inşallah

X