İstanbul'da Fal - Falcılar

Merhaba bayanlar..

Hiçbirinizi dini incancını bilmiyorum ve bu sebeple de fal ya da falcılık ile ilgili Kur-an'ı Kerim'de yer alan ayetleri anlatmayacağım. Sadece şunu belirtmek istiyorum, Allah tarafından bizlere verilen en büyük nimeti yani aklımızı kullanarak hareket etmeye çalışalım lütfen.. falcı dediğimiz insanlar bizlerin mutsuz,çaresiz,heyecanlı,hayattan birşeyler beklediğimiz zamanlarda aklımızı karıştırıp palavralarına inandırmaya çalışıyorlar ve bizler de duymak istediklerimize inanıyoruz. Elbette bunları söylemek bana düşmez hepinizden özür dilerim yazdıklarımı hakaret vs. olarak algılamayınız. Yalnızca düşüncelerimi söylemek istedim. Kaldı -ki kimseye geleceği görmek gibi bir özellik verilmemiş.. Peygamberlere bile.. Bu sebeple bu umut tacirlerine rızkınızı yedirmeyin ve günahlarına ortak olmayın.

Sevgilerimle...

Ceydacım doğru söylüyorsun bunların hepsinin bilincindeyiz ya da ben kendi adıma şöyle diyeyim önceden hiç gitmezdim 1 kere gittiğin zaman gerisi geliyor malesef
Benim hayatımda istediğim şeyin olmamasını ve neden olmadığını merak ediyorum dua et diyeceksin belki evet ediyorum hemde çok ama o kadar duaya karşılık hiç bir cevap yok işte ben bu yüzden belki biri umut vaad eden tahminler yaparda moralim düzelir diye gidiyorum mafoldumben ama yazdıklarının hepsine katılıyorum o ayrı, inşallah Allah gönlümüzde olanı hayırlısı ile verirde bizde bunlardan kurtuluruz.

Ben fala terapi amaçlı gidiyorum. Arkadaşlarımla cafede oturup muhabbet ediyoruz, kahvelerimizi içiyoruz, falcının söylediklerini paylaşıp yorum yapıyoruz, eğlenceli oluyor. Oturup söyledikleri çıkacak diye beklemiyorum.
Hayattan istediğim şeylerin ya da falcıların söyledikleri güzel şeylerin gerçekleşmesi için tabi ki dua ediyorum. Allah dua için de yeter ki dua edin, sonra oturup gerçekleşmesini bekleyin dememiş. Dua ettiğiniz şey için çaba gösterin yoksa gerçekleşmez demiş. Ben de çaba gösteriyorum.
Fala inanıp hayatımızı ona göre şekillendirmenin günah olduğuna inanıyorum ama eğlence amaçlı ya da terapi amaçlı olduğunda zararsız olduğunu düşünüyorum. Tıpki bir arkadaşımızla derdimizi paylaşmak ve ilerisi için yorum yapmak gibi.
Allah kimseye geleceği bilme yetisi vermemiş evet. Ancak bazı kişiler gelecekle ilgili bazı olayları gerçekten tahmin edebiliyorsa bu da Allah vergisi bir yetenektir. Bu başlık altında yazılanların tamamını okursanız herşeyi bilen falcı diye bahsedilen kimse yoktur, bazı olayları tahmin edebilenleri vardır, her söyledikleri gerçekleşmiyor zaten.
Bu da benim fikrim :)

vereliniortak

katılıyorum tamamen:)) sevgiler herkese

yonca lodi şarkısıdır.

kapımı kapamadım, henüz her şey açık sana
her zaman yerin hazır yüreğimde
fallara inanmadım, sadece bir ümit var
geveze bir kuş gibi içimde..

Her insan geleceğini merak eder, hayelleri, beklentileri, umutları vardır..Geleceği merak etmek insanoğlunun yapısında vardır..Aslında fal psiko terapi gibi geliyor kişiye. Çok fazla baktırmakta ters tepki verir insana, bundan da kaçınmak gerek..Dünyaya gelişimiz varolma sebebimiz nasıl Yüce rabbimin elindeyse, yaşayacaklarımızında onun elinde olduğunu biliyoruz..Zaten ben fal baktırdığımda, herşeyin en iyisini Allah bilir derim..

sevgili ceydacakmak..

evet doğru söylüyorsun...hiç birimizin dini inancını bilmiyorsun!merak etme..burda ki herkesin dini inancı gayet güçlü.inancımız olmadığı için...fal baktırmıyoruz.fal ve inanclarımızı ..birbirine karıştırmayalım.burası bir paylaşım sitesi ve herkes...konu ile ilgili düşüncelerini ve tecrübelerini yazıyor.başka sitelerde ise yemek tarifler,seyahat programları vs paylaşılıyor.fal çoğumuz için terapi,eğlence ve vakit geçirmek için yapılan bir aktivite.bu konuyu çok ciddiye alanları da...belki okumuşsundur...fazla ciddiye almaması konusunda öğüt veriliyor.
burası sadece bir paylaşım sitesi.başka konuların platformu değil.
bunlar da benim düşüncelerim.
selamlar;

Ceydacakmak bence de bu falcılar hiç bi işe yaramıyor valla.
Ama gel gör ki arada bir gidiyoruz işte. Ama bir sonuç var mı ortada hayıırrr..
Artık senede 1 ya da 2ye düştü benim gitmelerim. Çok aptalca ve sıkıcı bir hal aldı.
Akışa bırakmak en iyisi.Hiçbir dedikleri çıkmıyor bana zaten.

Tekrar merhaba hanımlar,

Hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim. etoile arkadaşımın da dediği gibi burası bir 'paylaşım sitesi' kaldı -ki ben de yalnızca samimiyetinize güvenerek düşüncelerimi paylaşmak istedim. Elbette kimseyi yargılamak, uyarmak vs.. haddime değil.

Sevgiler

Sana kisman katiliyorum. Bu isi ticarete dokmus insanlarin dedigin gibi insanlarin duygulariyla oynayarak para kazanip bagimli hale getirmeleri gercektende akil sir erdirilmiyecek bi durum. Bi bayani aramistim ve bana ben bu isi para icin yapmiyorum diyip 50 euro talep etmisti :/.. soz konusu para olunca ben asla yanasmam bu tur seylere. Ayrica tamamen keyiflik, kafa dagitmak icin yapilan, hani cokta gerceklere dayali olmayan kizlar arasinda bakilan kahve fallari bile cok daha keyifli. Bi eglence olarak goruyorum..

Ayrica falcilarin soyledigi olumsuz seylere inanmamak lazim, benim sansima bi kere olumsuz konusan biri gelmisti, oda benden yuz bulamayinca ona bagimli kalmami saglamak amacli boyle bi yola basvurmustu ama kisa surede anlayip postaladim. Uc harflilerden bahsetmisti ve geceleri uykumu dahi kacirmisti. Senin etrafinda iki tane var diyip, aman dikkatli ol cok musallat oluyolar sana demesi icimi nasil urpertti anlatamam. Bu yuzden eglence diye baslanilan bisey cok ciddi sonuclarla sonlanabilirdi, neyseki zamaninda farkedip bu sahistan kurtuldum.

Senede bi kere baktirilmali bence, ayda yada haftada :S bir kere gidenlerin bence falcidan cok psikolojik destek gormelerini oneriyorum.

Bugun ekipçe taksime gidiyoruz, kız kıza ve keyifli bi gece geçiricez.
Niyetimiz falcıyada gitmek
Bakalım neler duyucaz

Arkadaşlar dini inancın dışında, ne kadar sadece eğlencesine terapi amaçlı felan da yapıyoruz desek; fal gerçekten bağımlılık yapıyor ve bir karar alırken falcıya gitmeden hatta onun dediklerini başka bir falcıyla karşılaştırmadan insan karar veremez hale geliyor oraya buraya gereksiz paralar saçıp sonradan doğru çıkmayan fallara göre kararını vermiş oluyor.
Bu aralar kendimi tutup olayları akışına bıraktım. Kafam daha rahat terapi gibi geliyor rahatlıyorum dediğim zamanlarda daha huzursuzmuşum.
Bu forumda yazan çoğu kişiye gittiğimi ve dediklerinin çıkmadığını söyleyebilirim. Ama yine de iyi bir falcı duyunca denemeden duramayacağımı da biliyorum.
Tamamen hayırlısıyla bu duruma ileride son vermeyi diliyorum.

Ayy bu duruma gelenler de mi varr..:bbo:
Umarım son verebilirsin dediğin gibi yoksa zarar vermeye başlıyor çünkü. Gerçeklerden uzaklaşıyor insan.
En azından senede en fazla 2 kez gitmek kafidir.
Ben de bıraktım şuan için. ıyi bir falcı adı duyarsam bi kenara not ederim ama
çok da üstüne düşmemek lazım cidden de.

üsküdardaki arzu kim? daha önce duymuştum o mu acaba?.. ama kimse bilmiyor mu yerini.

ben de arkadaşımdan duydum ama o çok eskiden gitmiş yerini hatırlamıyor.zaten hala aynı yerde olduğunu da zannetmiyorum. ona giden ve geleceğe dair tahminlerinin tuttuğunu söyleyebilecek var mı?

bu arkadaş böyle zaman zaman gelip fincan cafede arzu deyip gidiyor alıştık
zaten geçen gitmiştin ağzın açık kalmıştı herşeyi bilmişti e bir daha niye gittinki
hem iyi geçti ne demek...
komik...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…