Issizlik,bekarlik,30 yas,bunalim...

Aynı beni anlatıyorsun. Yaşıtız, 93lüyüm. Bunalımdayım. İstanbulda yaşıyorum. Ben iş bir türlü bulamayanlardanım. Bir iki erkek arkadaşım oldu. Bana iyi geleceğine kötü geldi. Ne yapacağımı bilmyorum. Bir kursa falan gitsem para lazım. Belediyenin kursları heöen doluyor bulamıyorum. Artık evde youtubetan bir şeyler izlyorum

Aynı beni anlatıyorsun. Yaşıtız, 93lüyüm. Bunalımdayım. İstanbulda yaşıyorum. Ben iş bir türlü bulamayanlardanım. Bir iki erkek arkadaşım oldu. Bana iyi geleceğine kötü geldi. Ne yapacağımı bilmyorum. Bir kursa falan gitsem para lazım. Belediyenin kursları heöen doluyor bulamıyorum. Artık evde youtubetan bir şeyler izlyorum
Kötü zamanlarda sevgili edinmek malesef destek yerine köstek oluyor çoğu zaman, derdin birken bin oluyor. Nasıl bir iş arıyorsunuz mesleğiniz nedir?

Herkese selam. Bunlar dert mi bilmiyorum ama herkesin ki kendine sonucta. Uzun zaman önce burda çok paylaştığım sebeplerden ötürü çalışmıyorum. Kafama göre bir iş bulmadan da calismayacagim. Bekarım erkeklerden nefret eder oldum artık çünkü uniden sonra sosyal hayatım olmadığı için internetten birileriyle tanıştım hepsi beni erkeklerden soğuttu resmen düzgün adam yok. Arkadas desen bir iki tane onlarla da ara sıra görüşüyoruz. Yas oldu 30 çok sıkılıyorum,kendimi yalnız hissediyorum ailemle yaşıyorum cok şükür ama ne yapsam bilmiyorum. Bizim yaşlarda insanların gittiği kurs falan da yok ki hep ya çoluk çocuk ya da yaşlılar. Ankarada yaşıyorum benjm gibi olan var mı? Sizler neler yapıyorsunuz? Ne önerirsiniz?
Tam beni anlattınız.😂Hatta sanki fake hesabımı acmislar gibi.Nisan attım demeyi unutmuşsunuz sadece 😂

Yıllardır kullanıyorum olmuyor
Benim iş yerinde bi abla var iş yerinde her başka ile tayinde psikiyatriye gidiyormuş anksiyeteden dolayı hatta gezmeye falan gidince bile her yer değişikliğinde sıkıntı yaşıyormuş ilaçlarla falan her değişiklikte alışana kadar idare ediyormuş öyle böyle 28 yılı devirmis

Bu benim

Sen nasıl bir iş istiyorsun? mesleğin ne? Bu zamanda herkes istediği işi yapmıyor maalesef senin bence calismaya niyetin yok. Evde otur otur daha kötü olursun bide ben bu üniversite okuyup evde oturanları anlamiyorum o kadar okuyup emek ver ne için evde oturmak için mi?

Öncelikle geçmiş olsun,anksiyete tedavisi olmuştum bilirim.Benim psikiyatristim çalışmamı önerdi bana hep ama çocuğum cok küçüktü bırakacak yer olmadığı için çalışamadım.Siz çalışma kelimesinden bile irite oluyorsunuz gözlemledigim kadarıyla .Oysa çalışmanız ve bunun üzerine mutlaka gitmeniz lazım.Ailenizin maddi durumunun sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak kadar iyi olduğunu düşünüyorum yoksa imkan yok oturmazdiniz evde.Bir insanın türlü türlü ihtiyaçları var ve bunlar hep para.Erkekler de artık evde oturan kadın istemiyor.Sırf para yüzünden değil,özgüveni gelişmiş, farkındalığı yüksek,kendi ayakları üzerinde durabilen kadinlari seçiyorlar. Evde oturan kadın ne kadar olsa da pasif oluyor ve erkekler tanışmak istemiyor.Isteyen erkekler de çok gelenekselci ve ataerkil oluyor .Bence çalışmanın üzerine üzerine gidin.Yaş da çok önemli ,belli yaş üzerinde hangi meslek olursa olsun tecrübesi olmayanları almıyorlar.Eger ailenizin durumu iyiyse kendinize iş yeri de açabilirsiniz .Bol şanslar🍀

Psikiyatri desteği sonrası bir işe girmek, spor, bakım, iş dolayısıyla gelen sosyallik sorunlarınızı çözebilir sanki.

Ben su calismiycam kafasindaki insanları anlamıyorum ben su an kamuda öğretmenim olaki atanamasaydim markette kasiyerlikte yapardim cafede garsonlukta yapardim ki yaptım da daha önceden.
ben çalışmayan insanların bütün gün evde ne yaptıklarını çok merak ediyorum
sözüm iş arama sürecinde olanlar ve sağlık sorunları yüzünden çalışamayanlara değil bu arada
sevgili durumlarına hiç değinmiyorum, aklı başında hangi erkek kariyersiz bir kadına bakar bu devirde?
biz nasıl ki çalışmıyor olanı geç, işi gücü düzgün olmayan adamları beğenmiyorsak
onlar da aynı düşünebilir

Aynı beni anlatıyorsun. Yaşıtız, 93lüyüm. Bunalımdayım. İstanbulda yaşıyorum. Ben iş bir türlü bulamayanlardanım. Bir iki erkek arkadaşım oldu. Bana iyi geleceğine kötü geldi. Ne yapacağımı bilmyorum. Bir kursa falan gitsem para lazım. Belediyenin kursları heöen doluyor bulamıyorum. Artık evde youtubetan bir şeyler
Aynen öyle iki disari cik youtube izle falan ama böyle de hayat geçmez bilmiyorum

Benim iş yerinde bi abla var iş yerinde her başka ile tayinde psikiyatriye gidiyormuş anksiyeteden dolayı hatta gezmeye falan gidince bile her yer değişikliğinde sıkıntı yaşıyormuş ilaçlarla falan her değişiklikte alışana kadar idare ediyormuş öyle böyle 28 yılı devirmis
Aynen işte çok iyi anlıyorum onu ne güzel en azından zorlayıp devam ediyor ben iyice geriledim adım bile atamıyorum oyle böyle ben de başarırım umarım

Sen nasıl bir iş istiyorsun? mesleğin ne? Bu zamanda herkes istediği işi yapmıyor maalesef senin bence calismaya niyetin yok. Evde otur otur daha kötü olursun bide ben bu üniversite okuyup evde oturanları anlamiyorum o kadar okuyup emek ver ne için evde oturmak için mi?
Ben de bunları düşünüp üzülüyorum ama işte o paniği yaşamayan da bizi anlayamiyor maalesef. Evden çalışmalı bir iş simdilik çözüm

sözüm iş arama sürecinde olanlar ve sağlık sorunları yüzünden çalışamayanlara değil bu arada
sevgili durumlarına hiç değinmiyorum, aklı başında hangi erkek kariyersiz bir kadına bakar bu devirde?
biz nasıl ki çalışmıyor olanı geç, işi gücü düzgün olmayan adamları beğenmiyorsak
Akıl ge mantik olarak evet katılıyorum ama bir de yaşanan gercekler var. Umarım ben de bir kariyer sahibi olurum. Yada beni böyle seven birni

Akıl ge mantik olarak evet katılıyorum ama bir de yaşanan gercekler var.
Öncelikle geçmiş olsun,anksiyete tedavisi olmuştum bilirim.Benim psikiyatristim çalışmamı önerdi bana hep ama çocuğum cok küçüktü bırakacak yer olmadığı için çalışamadım.Siz çalışma kelimesinden bile irite oluyorsunuz gözlemledigim kadarıyla .Oysa çalışmanız ve bunun üzerine mutlaka gitmeniz lazım.Ailenizin maddi durumunun sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak kadar iyi olduğunu düşünüyorum yoksa imkan yok oturmazdiniz evde.Bir insanın türlü türlü ihtiyaçları var ve bunlar hep para.Erkekler de artık evde oturan kadın istemiyor.Sırf para yüzünden değil,özgüveni gelişmiş, farkındalığı yüksek,kendi ayakları üzerinde durabilen kadinlari seçiyorlar. Evde oturan kadın ne kadar olsa da pasif oluyor ve erkekler tanışmak istemiyor.Isteyen erkekler de çok gelenekselci ve ataerkil oluyor .Bence çalışmanın üzerine üzerine gidin.Yaş da çok önemli ,belli yaş üzerinde hangi meslek olursa olsun tecrübesi olmayanları almıyorlar.Eger ailenizin durumu iyiyse kendinize iş yeri de açabilirsiniz .Bol şanslar🍀
Tesekkurler üzerine gitmem gerek evet ama bunu her denedigimde sonuç fiyasko bilmiyorum ne olcak. Tesekkurler

Anksiyete sebebiyle çalışamıyorsanız bunun için tedavi alsanız?
Sonuçta sosyal hayatta da zorluk çıkarır, anksiyete durduğu yerde bile insanı huzursuz eder.
Herhangi bi şey yapmıyorsanız bence önce bunun çözümüne bakın. Kendinizi zorlayarak veya soyutlayarak, bekleyerek çözüleceğini düşünmüyorum. Terapi+gerekirse ilaç çok iyi geliyor.
Onun dışında da, kurslar sadece çocuk ve yetişkinlere yönelik değil. Dans kursları, dil kursları, yazılım kursları vs, ilgi alanına göre genç yetişkinlere yönelik bi sürü kurs var.

Yıllardır kullanıyorum olmuyor
Terapi aldınız mı hiç yavaş yavaş çaba göstermeniz lazım, anksiyete ile savaşmanız yoksa evden çıkamazsınız. Sadece ilaç işe yaramaz ki emek gerekiyor , anksiyete ile savaşmanız lazim

X