İsraili protesto edelim......

yorum yazmak için konun taşınmasını bekledim teşekkürler.
öncelikle savaş başta olmak üzere tüm şiddet içeriğine karşıyım ve kınıyorum. Atamızın yurtta barış düyada barış sözünden yola çıkarak tüm dünyadaki iç savaşlar çatışmalar ülkeler arası savaşlar son bulsun diliyorum. haklı yada haksız her taraftanda suçsuz masum sivillerin çocukların yaşlıların zarar gördüğünü unutmayalım savaş malesefki hiçbir ayrım yapmadan önüne geleni alıp götüren savuran bir kasırga geride yıkıntılar feryatlar nice acılar kalıyor ve ortada herzaman kesin bir galibiyet olmaması yeneninde yenileninde belirsiz kalması işin traji komik yanı olsa gerek peki nedir insan ırkını bu kadar birbirine düşüren? maddi unsurlar mı? din mi? dil mi? ırk mı? ortalama insan ömrünün 70 75 sene olduğunu düşünürsek bu kısacık zamanda savaşlardan şahsımıza kalabilecek olan nedir ki ? gelecek nesillerimiz için bunu yapıyorsak eğer onların bundan nekadar mutlu oabileceğini net olarak biliyormuyuz gerçektende yoksa bu kendi çıkarlarımız doğrultusunda umduğumuz ne melen olduğu bilinmez pastadan istediğimiz payın bir kılıfı mı ? çok fazla soru var cevaplanması gereken fakat bunları asla ve asla bir namlunun uçaksavarın yada topun yada biyolojik bombaların ucunda bulamayacağız kesin artık bunun farkına varın
savaşa hayır şiddete hayır anlayış ve sevginin çözemeyeceği hiçbirşey yook

Çok güzel bİ yazıydı teşekkür ederim. Ama bunları kötü kalpli insanlara anlatmalıyız. Kendi içimizde bizimle aynı düşünceye sahip insanlara söylememizin çok faydası yok. Şavaşın hiç birşey için çözüm olmadığını onlara anlatmalıyız. Ama nasıl nasıl nasıl!!!

harikasın................kaydirigubbakcemile5

Cok suslu yazılar yazamayacagım cok ınsancıl mesajalr veremeyecegım
orda ac uykusuz yorgun korku dolu dolu gozler gordukten ve ınsanlıga sıgmayacak karelerı ızledıkten sonra bogazımda dugumlu kaldı tum sozcuklerım
evet kahrolsun bunlara neden olanlar kahrolsun kım olursa olsun kahrolsun
hıc bır ınsan evladına yakısmaz bu dramı yasatmak...

Rabbim sen Filistinli kardeşlerimizin yardımcısı ol...Senden başka sığınacak kimse(miz)leri yok....Sen herşeyi gören,bilen ve işitensin...Sen dualarına,feryatlarına yetiş Allah'ım...Kardeşlerimizin gözyaşlarını dindir...Sen herşeye gücü yetensin...

Dünyanın neresi olursa olsun...Kim olursa olsun....
Çinde deprem oldu,enkazdan çıkarılanları görünce üzüldük,farklı dinlerde olmamıza rağmen dua ettik,Allah yardımcıları olsun dedik,çünkü insanlar...
Bugün dakikalarca,doğalgazdan zehirlenen gençlerin cenazesini seyrettik,üzüldük, ağladık,Rabbim mekanlarını cennet eylesin dedik....Doğalgaz tesisatı her kimle ilgiliyse,onlara kızdık,söylendik belki de küfrettik...Çünkü insanız...
17 Ağustos depreminde,diğer illerdeki hatta ülkelerdeki insanlar,bizlere üzüldüler,ağladılar,dua ettiler,yardım ettiler....Çünkü ihtiyacımız vardı...
Şimdi de Onların ihtiyacı var.
Elimizden ne gelir,araştırmamız lazım.
Ben ne yapabilirim,araştırmamız lazım.
Biz ne yapaliriz araştırmamız lazım,bulmamız lazım ve yapmamız lazım....
Destek olmamız lazım...
Gerek duayla,gerek internette protestoyla,gerek düşünce gücüyle,gerek maddiyatla,gerek maneviyatla....Neyse işte...
Ama ne olursa olsun boş durmamak lazım....Duyarlı olmak lazım...
Bizim başımıza da gelebilir diye düşünüp,ona göre davranmak lazım...Bizim neye ihtiyacımız olurdu diye düşünmek lazım....

amin..................................................

bedir savasinda 3.000 melegiyle peygamber ve sahabi efendilerimize yardim eden allahim,bugunde filistinli din kardeslerimizin yar yardimcisi olsun:Saruboceq:

burada duygu ve dileklerimizi belirtebileceğimiz bir patformumuz var elimizden bunları belirtmek ve paylaşmaktan başka pek fazla şey gelmiyor gelemiyor malesefki. lütfen tepkilerimizi içeren mesajlar yazarken bizde içinde öfke ve şiddet olan insanlara dönüşmeyelim hakkımızı ararken haksız kalmayalım istiyorum.
filistinli insanların gıyabında savaştan etkilenen acılar ölümler gören tüm halklara Allah tan sabırlar ve tez zamanda barış dolu günler diliyorum .

ne olur bu gece dua edin......
şu an binlerce israil askeri daha çok öldürmek için ilerliyor....
kundaktaki bebek öldürülüyor...
namaz kılan,allaha el açan öldürülüyor....
güçsüz,savunmasız kadın öldürülüyor...
ve
tüm dünya başını kuma gömmüş izliyor.
nerede,soydaşları arap ülkeleri;
nerede atıp tutan iran;
nerede insan haklarını konusunda ahkam kesen avrupa;
ben kimseyi göremiyorum....
yarın,şuan nefes alan bir sürü müslüman kardeşimiz nefes alamayacak...
ben ağlamadan yazamıyorum....
bir tek tesellim allahın herşeyi gördüğünü biliyor;sabredişinde mutlaka sebebler vardır diyorum...

Ne kadar kabul etmek istemesekte savaş, dünya tarihinde barış kadar var olan birşeydir..
Savaşlar alınır ülkeler ve şehirler fethedilir..Ama amaç hiç bir zaman bir ırkı yok etmeye çalışmak, kadınlara, çocuklara, yaşlılara, sivillere zarar vermek olmamalıdır..
Savaşında bir adabı vardır.Ve İsrail bu adabı bilmemektedir, umursamamaktadır..
İçimde dışa vurmak istediğim, İsrail ve yahudiler hakkında çok fazla düşünce var..Ancak kimseyi zora sokmak istemiyorum..Bu kadarıda kabulümüz..

Fatih Sultan Mehmet İstanbul'u Fethide bir savaştır. Ama örnek alınması gereken bir savaş..
Amaç İstanbul'u Osmanlı İmparatorluğu sınırları içerisine katmaktır..Nitekim bu sağlandıktan sonra, İstanbul'da yaşayan farklı dinlere,inançlara sahip insanlar korunmuştur..Kimseye zarar verilmemiştir..

Mustafa Kemal Atatürk katıldığı ve yönettiği savaşlarda tek amacı ülkeden düşmanı atmak, bağımsız bir ülke oluşturmaktır..Ülkemizden düşman boşaltıldığı zaman, diğer ülkelere kin güdülmemiş ve yaşanılan acıların intikamını almaya çalışmamıştır..
Amaç barıştır..

Peygamber Efendimiz (as) Mekke'yi fethetmeye ordusuyla beraber gittiğinde, yolda yeni yavrulayan bir köpeği, yavrularını emzirirken bulurlar. Efendimiz(as) köpeğin yanına bir muhafız diker ve ordusunu onu rahatsız etmeden etrafından geçirerek Fetih yoluna devam ederler..

Savaş budur.Savaş ahlakı budur.Savaş kuralları budur..

İsrail'in masumların canını yanlışlıkla! bile almaya hakkı yoktur.
Derin mevzulara inipte Yahudi-İsrail-Siyonizm'e girmeden söyleyebileceklerim bunlar..
Şu an İsrail'in Gazze'ye kara harekatı sürmekte..Bütün haber kanalları bunu vermekte..
Bu bizim yaramızdır..Filistin vatan toprağıdır, din kardeşimizdir..
Olmasada hiç farketmezdi..Başka dine sahip insanlarında öldürülmesi bizim canımızı yakar..
Çünkü her zaman önce İNSAN..

Rabbim Yahudiye vaat ettiği zamanı doldursun inşallah..İşte o vakitte yapabilecek hiçbirşey bulamayacaklar çünkü..

Anne-baba kuzusu yavruların canını almaya kimsenin hakkı yok!
Güçsüzleri, sivilleri öldürmeye kimsenin hakkı yok!
Camiye bomba tıp yanındaki evde yaşayan 5 kız çocuğunu öldürmeye kimsenin hakkı yok..
5 kızınıda elleriyle toprağa veren babanın acısını izlemekten başka birşey yapamıyoruz..

Dua ve yardım..
Filistine yardım toplayan kuruluşlara ne kadar olursa bağış yapmaya çalışalım..İşte ben veririm ama ulaşmaz diye düşünmeden.Elimizden gelen ne ise onu yapmak boynumuzun borcu..

Dualarımızdan Filistin'e yardımı, İsrail'e laneti eksik etmeyelim..

ne yapalım şimdi herkez anasından edebiyatçı doğmadı kompozisyondanda hiç beş almışlığım yok yani öyle kitap gibi yazılar beklemeyin sonuçta herkes dağarcığında ne varsa onu döker hep güzel yazanlar protesto edicekse bizde madem gidelim bi sabun köpüğü yazı bulup ona mesaj yazalım ama hiç birşey bilmesemde şunu biliyorum hangi dinden olursa olsun bir milletin. çocukları ve masumları bombalamasını aklım ve mantığım almıyor almıyacak

Amin..Amin..Amin....

rivayet edilir ki ibrahimi ateşe attıkları sırada minicik bir karınca , küçücük ağzına bir damla su alıp, o bulutları yalayan korkunç alevlere doğru koşmaya başlamış..O esnada bir başka karınca ise , onun bu telaşını görüp yanına yanaşıp; "Böyle koştura koştura nereye gidiyorsun" diye sormuş...Ağzında bir damla taşıyan karınca demiş ki; Duydum ki nemrud , Hz. ibrahim i yakmak için büyük bir ateş tutuşturmuş.İşte o ateşi söndürmek için koşuyorum." Tabii* bu cevabı işiten diğer karınca acı acı gülmüş ve arkadaşına; "Yahu o cehennemi andıran ateşe karşı senin bir damla suyun ne yapabilir ki?" deyince, su taşıyan karınca; " Olsun! Hiç olmazsa dostluğum belli olsun! Tarafım belli olsun! " demiş.Tabii bu olayda kertenkele de kendisine bir görev üstlenmiş...O da Hz. İbrahim in ateşini güya harlamak için üflüyormuş.Bir arkadaşı onun bu nefes nefese üfleyişini görünce söylemeden edememiş; "Yahu ateş zaten harlanmış, dağlar kadar olmuş.Sen üfürsen ne olur, üfürmesen ne olur?" Diğeri cevap vermiş."Olsun!Düşmanlığım belli olsun , safım belli olsun! "*önemli olanda bu değilmi?.........​

Son düzenleyen: Moderatör:
allah yardimcilari olsun insallah bir an evvel son bulur bu katliam..keske elimizden bir sey gelse ama malesef yok... kahrolsun israil

israili her şekilde boykot etmemiz lazım bunu tek kişiyle degil milletçe yapmamız lazım satılan mallarının markalarını ögrenip bunları almayalım unutmayalım bizde bir müslüman ülkesiyiz bügün onların başına gelenler yarın bizim başımıza gelmeyecegini kimse garanti edemez:1no2: artık birleşmemiz lazım devlet büyüklerinide bu konularda ön ayak olması lazım ne gerekiyorsa yapmaları lazımdigerleri yani müslüman olmayanlar bizden kalabalık olabilir ama eminimki bizim kadar yürekli degillerdir artık gerken neyse yapalım yarınları düşünerek yapalım çoçuklarımız güzel hayatlar yaşasın bizim bügün televizyonda izledigimiz cesetleri görmesinler şu anda vatandaş olarak ne yapılması gerekiyorsa onları yapalım markaları bulalım onları tüketmeyelim unutmayın israil=amerika filistin halkı için allah yardımcıları olsun:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Evet savaş tüm kirliliğiyle hemen yakınımızda ve küçücük ekranlardan bütün dünyanın gözü önünde. Az öncede ekrandan kara harekatının başladığını duydum. Kaç masum ölecek daha. Bizler ekrandan seyretmeye dayanamıyoruz. Ya o vahşeti yaşayan insanlar ,o masum çocuklar.
Uzun lafa gerek yok ki,
Irkı dini dili ne olursa olursa olsun insanların katledilmelerini kınıyorum.
Allah Filistin halkının yardımcısı olsun.

Muhteşem tek kelimeyle......

lanetlenmiş bir ulus olan yahudi israilin ebediyyen yurtsuz olacağı bilinir.inşallah müslüman filistin halkına allahım yardım eder.bunun için dua ediyorum.allahım kabul eylesin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…