İsraili protesto edelim......

Allah aşkına kaç kez söyleyeceğim kaç kez uyaracağım şiddet içerikli fotograf sitede yayınlanması yasak. Bizim yasağımız değil site içeriği olarak nasıl TV ler kan görünen ekranları karartıyorsa bizdede böyle birkısıtlama var neden önünüze gelen fotoyu koyuyorsunuz Lütfen yahu Allah aşkına yapmayın...

Filistin deyince içim çok acıyor..
Zulme sessiz kalan zulmeden gibidir ..diyor efendimiz
ama düşünüyorum somut ne yapabiliriz..

rabbim israilin belasını biran önce verir inşallah allah kahretsin israili allah yok etsin israili yerden bir etsin filistine allah yardım etsin

allahım bu vahşet bir an evvel dursun sen müslüman kardeşlerimi koru yarabbim o israilinde belasını ver vicdansız insanlar hangi insan yapar bu vahşeti yaa insan demeye dilim varmıyo o küçücük yavruların ne günahı var.pislikler allahım sen yahudilerin kökünü kurut allah korkusu olmayan yaratıklar.şerefsizler.

Gelin İsrail’i ayağa kaldıralım
İsrail devletinin Filistin’de yapmış olduğu katliamlar üzerine boykot kararı aldıklarını belirten Tüketici Hakları Merkezi TÜ-MER Genel Başkanı Ömer KESER “Türkiye tüketicisini, İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanan boykot ve kınama mektubunu İsrail’de bulunan kurum, kuruluş ve birliklere göndererek tepki göstermeye, İsrail ürünlerini ve hizmetlerini boykot etmeye davet ediyoruz.” dedi
Tüketici Hakları Merkezi TÜ-MER Genel Başkanı Ömer KESER’in konuyla ilgili açıklaması aşağıdadır:

İsrail Devleti masum Filistin halkı üzerine bomba yağdırmaya devam etmektedir. Bu saldırılar neticesinde yüzlerce insan/çocuk yaşamını kaybetmiş, binlerce insan/çocuk yaralanmış hatta sakat kalmıştır. Filistin halkı tüm dünyaya yardım çağrısında bulunmak zorunda bırakılmıştır.

İnsanlık, İsrail tarafından yapılan bu katliama öfke duymaktadır.

Bizler Türkiye tüketicileri olarak, İsrail tarafından gerçekleştirilen bu saldırıları nefretle kınıyoruz. Ve masum Filistin haklı üzerine yağdırılan bu bombalara katkı sağlamak istemiyoruz.

Bu nedenle Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanan boykot ve kınama mektubunu İsrail’de bulunan kurum, kuruluş ve birliklere elektronik posta ile gönderiyor ve duyarlı tüm tüketicileri bu eyleme katılmaya davet ediyoruz.

Türkiye tüketicileri olarak, İsrail ürünlerini ve hizmetlerini satın almayacağımızı ve İsrail markalarını boykot edeceğimizi tüm dünyaya duyuruyoruz.

Öte yandan; yaşanan bu gelişmeler karşısında hükümetimize de tarihi görevler düşmektedir. Bugün tüm tepkilere rağmen katliamlara devam eden İsrail ile ilgili ekonomik ve siyasi ilişkilerin tekrar gözden geçirilmesinin zamanı gelmiş ve geçmektedir.

Ömer KESER

Genel Başkan

TÜRKÇE MEKTUP

İlgilinin dikkatine;

Mensubu olduğunuz İsrail Devleti, çocuk, kadın, yaşlı, sivil, asker, insan, canlı tanımaksızın masum Filistin halkı üzerine bomba yağdırmaktadır.

Bu saldırılar neticesinde yüzlerce insan yaşamını yitirmiş, yaralanmış veya sakat kalmıştır. Başka bir deyişle mensubu olduğunuz devlet insanları katletmektedir.

Şu unutulmamalıdır ki tüm dünya, devletinizin bu saldırılarına öfke duymaktadır. Devletiniz tarafından ısrarla sürdürülen insan hakları ihlallerinin hesabını bir gün tüm dünyanın gözü önünde vereceğinizi unutmayınız.

Tarih sizi yargılayacak ve bugün bizlerin vicdanlarında olduğu gibi cezalandırılacaksınız.

Bizler Türkiye’de yaşayan tüketiciler olarak devletinizin yapmış olduğu bu saldırıları nefretle kınıyoruz. Masum Filistin halkına yaptığınız saldırılardan dolayı İsrail ürünlerini satın almayacağımızı, İsrail ismi taşıyan hiçbir hizmeti kullanmayacağımızı, İsrail ürünlerini ve markalarını boykot edeceğimizi tüm dünyaya duyuruyoruz.

Filistin halkı üzerine yağdırmış olduğunuz bombalarda bizlerin katkısı olmasını istemiyoruz.

Tüketici Hakları Merkezi TÜ-MER

Consumer Rights Center

İNGİLİZCE MEKTUP

Just a little pity for the sake of humanity!!!

To whom it may concern:

The state of Israel which you belong to has been bombing on the innocent people of PALESTINE without considering if it’s a child, a woman, an old, a civilian, a soldier, a human being or just a living.

As a result of these attacks, lots of people have been dead, wounded or disabled. In other words your state has been murdering people.

It shouldn’t be forgotten that all the world has got angry about these attacks of your state or your government! Do not forget that you will pay the cost of the infringement of human rights disregarded by your state in front of the eyes of all the world.

History will judge you and you will be punished like the common conscience do now.

As consumers living in Turkey, We repreoach these attacks, which your state has done, with

hatred. We are making heard to all the world that we will not buy any product carrying the name ‘Israel’ or any thing supported by Israel, we will not use any service by Israel and will boycott THE PRODUCTS AND TRADEMARKS OF ISRAEL because of the attacks on the innocent people of Palestine!!!

We do not want to contribute any bombs thrown on Palestine people by your goverment.

Tüketici Hakları Merkezi TÜ-MER

Consumer Rights Center

Israel Consumer Council (ICC)

İsrail Tüketici Konseyi

Elektronik Posta: moatza@consumers.org.ilBu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

Federation of Israeli Chambers of Commerce (FICC)

Elektronik Posta: chamber@chamber.org.il

Türk İsrail İş Konseyi (Israel Turkey Business Council)

Elektronik Posta: israelturkeybusiness@gmail.com

Israel Export and International Cooperation Institute

Elektronik Posta: library@export.gov.il

Hayfa ve Kuzey Bölgesi Ticaret ve Sanayi Odası

(Chamber of Commerce & Industry of Haifa & the North)

Elektronik Posta: : main@haifachamber.org.il

Kudüs Ticaret Odası (Jerusalem Chamber of Commerce)

Elektronik Posta : jerccom@inter.net.il

Tel Aviv Ticaret Odası (Tel Aviv Chamber of Commerce)

E Posta: chamber@chamber.org.il

Beer Sheva ve Negev Bölgesi Ticaret ve Sanayi Odası

(BeerSheva & Negev District Chamber of Commerce & Industry)

Elektronik Posta: chamber7@zahav.net.il

Nazareth Ticaret Odası

(Nazareth Chamber of Commerce)

Elektronik Posta: shaeen.com@gmail.com

Eilat Ticaret Odası (Eilat Chamber of Commerce)

Elektronik Posta: atzmaim@bezeqint.net

İsrail Narenciye Pazarlama Kurulu

(Israel Citrus Marketing Board)

Elektronik Posta: hanokdim@zahav.net.il

Bitki Üretim ve Pazarlama Kurulu

(The Plants Production and Marketing Board)

Elektronik Posta: michael@plants.org.il

Süt Üreticileri Birliği

Elektronik Posta: office@isdb.co.il

Meyva Yetiştiricileri Birliği

Elektronik Posta: gal77@netvision.net.il

Sebze Yetiştiricileri Birliği

Elektronik Posta: hava@vegetable.co.il

İsrail Mücevher Üreticileri Birliği

(Israel Jewelry Manufacturers' Association)

Elektronik Posta: bendori@netvision.net.il

İsrail İmalatçılar Birliği

(The Manufacturers’ Assocation of Israel)

Elektronik Posta: trade@industry.org.il

İsrail Plastik ve Kauçuk Endüstrisi Birliği

(Society of Israel Plastics & Rubber Industry)

E-Posta: ed@industry.org.il

İsrail Mobilya İmalatçıları Birliği

(The Israel Association of Furniture Manufacturers)

E-Posta: nurit@industry.org.il

İsrail Elektronik ve Yazılım endüstrileri Birliği

(Association of Electronics and Software Industries)

Elektronik Posta: elec_har@netvision.net.il

HİSTADRUT (İsrail İşçi Sendikaları Birliği)

Elektronik Posta: davidp@histadrut.org.il

Profesyonel ve Sosyal Tanıtım Birliği

(Professional and Social Promotion Association)

Elektronik Posta: info@son.co.il

İsrail Havacılık Birliği

(Israeli Association of General Aviation–IAGA)

Elektronik Posta: iaopa@aopaisrael.org.il

İsrail Profesyonel Güvenlik Birliği

(Israel Professional Safety Association)

Elektronik Posta: memunim@netvision.net.il

İsrail Ekonomik Birliği

(Israel Economic Association)

Elektronik Posta: economic@israel.net

Maurice Falk Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü

(The Maurice Falk Institute of Economic)

Elektronik Posta: msfalkin@mscc.huji.ac.il

Kundakçılık Müfettişleri Birliği

(Arson Investigators Association)

Elektronik Posta: maofir@bezeqint.net

Sigortacılık Zarar Tespit Uzmanları Birliği

E-Posta: igud@shamaeim.co.il

Elektronik Sanayide Tasarım ve İmalat için İleri Teknoloji Kullanıcıları Birliği

Elektronik Posta: iltam@iltam.org

Bahçıvanlık Örgütü

(Gardening and Israel View Organization)

Elektronik Posta: info@gardeningm.org.il

İç Denetçiler Enstitüsü

(The Institute of Internal Auditors in Israel)

Elektronik Posta: office@iia.org.il

Mühendislik, Mimarlık ve Teknoloji Mezunları Örgütü

(Israel Organization of Consulting Engineers, Architecths and Technology GraduatesI OCEA)

Elektronik Posta: ioce@netvision.net.il

Tel Aviv Yafo Müteahhitler ve İnşaatçılar Örgütü

(Tel Aviv Yafo Contractor and Builders Organization)

Elektronik Posta: kablanv@zahav.net.il

Kredi ve Emlak Çalışanları Birliği

(Society of Trust and Real Estate PractitionersSTEP)

Web: info@stepisrael.org

İsrail Ticaret Noktası (Trade Point Israel)

Elektronik Posta: tpisrael@tpisrael.org.il

T.C. Kudüs Başkonsolosluğu

Elektronik Posta: turkcons.jerusalem@mfa.gov.tr

T.C. Tel Aviv Büyükelçiliği

Elektronik Posta: turkemb.telaviv@mfa.gov.tr

T.C. Tel Aviv Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği

Elektronik Posta: dttel@netvision.net.il

İsrail Devleti Ticaret Ateşeliği

Elektronik Posta: Istanbul@moital.gov.il

İsrail Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Yatırımları Geliştirme Merkezi

Elektronik Posta: maxli@moit.gov.il

İsrail Gümrük İdaresi (Customs Service)

E-Posta: webmaster@mof.gov.il

İsrail Standarlar Enstitüsü (Israel Standards Institute)

Elektronik Posta: vered@sii.org.il

Son düzenleyen: Moderatör:
Filistinli muhendisin aci mektubu

ISTANBUL (IHA)

Filistinli Insaat Muhendisi Muin Naim, internet kanaliyla gonderdigi mektubunda Gazze'de yasanan drami gozler onune serdi. Naim'in Turk halkindan yardim istedigi mektupta su ifadeler yer aldi:

"Bilgisayarimin pilinin son dakikalarini kullaniyorum"

"Gazze'den selamlar gonderiyorum. Ama Allah bilir belki size gonderebilecegim son selam olabilir; cunku bilgisayarimin pilinin son dakikalarini kullaniyorum. Gazze'de elektrik, petrol ve su bitmis durumdadir. Hastanelerde jeneratorlerin son mazot litreleri kullaniliyor, ondan sonra hastanelerdeki elektrikler de kesilecek. O saatten 24 saat icerisinde 400 diyaliz hastasi olume mahkum olacak ve yogun bakimda olan yaklasIk 200 genc ve yaraliyi kaybedecegiz. Bununla birlikte surekli ilac ve elektrik gerektiren ameliyatlar durdurulacak. Bu hepsi degil, Gazze'nin drami daha cok hikaye anlatiyor. Mesela firinlarda ekmek yok, pazarda un yok, ilaclarin cogu bitmis durumda, sinirlar Israil ve Misir tarafindan kapatiliyor.

Boynunuza emanettir ki Turk halkina soyleyin; biz Filistin halki olarak kiyamet gununde ve Allah'in huzurunda hakkimizi helal etmeyecegiz. Biz burada olursek sizin payiniz var bunda; eger her biriniz cikip da elinden geleni yapmazsa. Allah'in huzurunda kardeslik hakkimizi isteyecegiz sizden.

"Kendimi Filistinli bir Turk olarak tanitiyorum"

Ben kendimi Filistinli bir Turk olarak tanitiyorum. O kadar seviyorum ki sizi; onun icin sizden bir sey yapmanizi bekliyorum. Ben Turkiye Cumhuriyeti'nde okumus bir Filistinli insaat muhendisi. Saygilarimla
Muin Naim...."

-------
Sevgili arkadaslarim;
Hic bir sey elinizden gelmiyorsa, en azindan Asagidaki Yahudi Mallarini boykot edip onlari kullanmayabiliriz. Elinizi vicdaniniza koyun. Bugun "bize dokunmayan yilan" a ses cikarmazsak "yarin o yilan bizi sokmaya gelir" Lutfen bir seyler yapin. :çok üzgünüm:

Son düzenleme:
arkadaslar hepinizin yüregine saglık
Ben buradan herkesi israil mallarını boykota cagırıyorum
ayrıca ne yapacagız diye düsünmeyelim bircok yardım derneginden yardım gönderebilirsiniz kardeslerimize ve önemlisi masum cocuklarımıza...
Hiçbirseyimiz yoksa yapacak dua edelim onlar icin...

yapacamımıs bı sey yok demeyın lutfenn .. işin içine gırınn ve caba harcayın sız bıle sasar kalırsınız yaptıklarınızdan dolayıı bız de bı kac kısı basladık kermez yapmaya suan oyle buyudukkıı sagolsun haklta cok duyarlı bu konuda

MYWORLD arkadasım bılgılendırmelerınden dolayı tesekkurler emegıne saglık.Savas bıtsın gunahsız cocuklar olmesın yuregımız dayanmıyo o gunahsız cocukları ole yara bere ıcınde gormek ıcımızı sızlatıyo LANET OLSUN SANA ISRAIL O ULKEDE YASAYANLAR INSAN OLAMAZ INSAN OLSALAR MERHAMETLI OLURLUR O COCUKLARA KIYAMAZLAR... SAVASA HAYIR!

arkadaşlar bu akşam haberlerde söylüyordu çocuk katili israil şeker kağılarının içinde mesaj ve şekerleme atıp sonrada sivillerin çocukların bebeklerin bulunduğu sığınakları bombalıyormuş şeytanla işbirliği yapmışlar anlaşılan

filistin halkı için dualarımızı esirgemeyelim allah onların yanındadır israilin bu yaptıgı vahşet elbette yanına kar kalmayacaktır..

bu dünyada iyiliğin doğruluğun kazandığı kocaman bir yalan kötülük yapanlar başkalarını sömürenler bu dünyanın sahibi sanki. mazlum olan eziliyor. kötüler için iyiki varsın CEHENNEM

Kızılay'ın yaptığı çalışma ile ilgili 3-4 tane bu bölüme yazı yolladım. Bir iletişim numarası verdim. Topladıkları ihtiyaç olan malzemeleri yazdım merak ediyorum kaçınız aradı o telefonu ? Birşey yapmalı diyorsunuz ama tek gördüğüm hala bela okumak.

Ben Gazze'ye gitmek için başvuru yaptım, kızılay ile sürekli irtibattayım. Bela okuyanlardan daha çok faydam olduğuna inanıyorum. Bırakın bela okumayıda biraz aksiyon yapın. Bela anmakla, kahrolsun demekle olmuyor bu işler. Bu dediklerimi yapamıyorsanız(elinizde olmayan sebeplerden) bari dualarınızı esirgemeyin oradaki çocuklardan. Lakin bela okumayın...

çaresizliğiniz üzücü

Kızılay'ın yaptığı çalışma ile ilgili 3-4 tane bu bölüme yazı yolladım. Bir iletişim numarası verdim. Topladıkları ihtiyaç olan malzemeleri yazdım merak ediyorum kaçınız aradı o telefonu ? Birşey yapmalı diyorsunuz ama tek gördüğüm hala bela okumak.

Ben Gazze'ye gitmek için başvuru yaptım, kızılay ile sürekli irtibattayım. Bela okuyanlardan daha çok faydam olduğuna inanıyorum. Bırakın bela okumayıda biraz aksiyon yapın. Bela anmakla, kahrolsun demekle olmuyor bu işler. Bu dediklerimi yapamıyorsanız(elinizde olmayan sebeplerden) bari dualarınızı esirgemeyin oradaki çocuklardan. Lakin bela okumayın...

çaresizliğiniz üzücü

ben acıklama yapma gereği duydum kendi şahsıma
senin verdiğin numarayı görmedim sayfalar cok hızlı ilerlediği için kaçırdım belkide
ama şüpheniz olmasın bende faydam olduğuna inanıyorum
kızılay olsun vs başka yardım kurulşları olsun ailecek hepsine gidiliyo gereken yapılıyo
eminimki kk da bi çok yardım yapan kişi vardır

Son düzenleme:
duanın gücüne hepmiz inanıyoruz........inşaallah en kısa sürede israil hakettiğini bulurda savaş biter ve masum insanlarda rahat yüzü görür.......yardım et rabbim........amin..::kahve:

çaresizliğiniz üzücü
gerçi yaram yok gocunayım ama sizi öyle bir kanıya iten sebep ne bilemiyorum her yaptığımız yardımı anlatalımmı o zaman kendi adıma elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışırım ama gel burada anlat derseniz o biraz zor ha derseniz bir faydası olacak anlatın onuda anlatırız sizin yaptığınız yol gösterme çok güzel ama herkezin kapasitesi farklı duygularını ifade şekli farklı

gerçi yaram yok gocunayım ama sizi öyle bir kanıya iten sebep ne bilemiyorum her yaptığımız yardımı anlatalımmı o zaman kendi adıma elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışırım ama gel burada anlat derseniz o biraz zor ha derseniz bir faydası olacak anlatın onuda anlatırız sizin yaptığınız yol gösterme çok güzel ama herkezin kapasitesi farklı duygularını ifade şekli farklı

Demek istemediğimi anlamadığınız belli. Tek yaptığınız bela okumak diyorum ya da sağdan soldan bulduğunuz haberleri eklemek. Bırakın bunları ya dua edin ya da taşın altına elinizi sokun diyorum. Sayfalar boyu yazılanları oku anlayacaksın ne demek istediğimi.

Ne yaptınız diye sormuyorum, gidip birşeyler yapın diyorum. Tabi anlayana...

Demek istemediğimi anlamadığınız belli. Tek yaptığınız bela okumak diyorum ya da sağdan soldan bulduğunuz haberleri eklemek. Bırakın bunları ya dua edin ya da taşın altına elinizi sokun diyorum. Sayfalar boyu yazılanları oku anlayacaksın ne demek istediğimi.

Ne yaptınız diye sormuyorum, gidip birşeyler yapın diyorum. Tabi anlayana...

Ben farklı bir şeyi merak ediyorum.Gazze ya gitmekten bahsetmişsiniz.a.sHem cesaret gerekiyor,hem de giderek neler yapılabileceğini merak ettim ya da ne şekilde olabileceğini.:sm_confused:Malum,elimizi kolumuzu sallıyarak çıkıp Gazze ye gidemeyiz.Biraz bilgi sahibi olmak,az çok çevreyle irtibat halinde olmak gerekir.fisfisfisKızılay konusundaysa kesinlikle herkesin yapabileceği bir şey olduğuna inanıyorum. a.s.

BAĞIŞ BİLGİLERİ

Nakdi bağış Yöntemlerini kullanırken Filistin’ Şartlı Bağış ibaresini yazınız veya yazdırınız
İnsan sağlığına ve hijyenik koşullara uygun şekilde kullanılmamış ve miadı geçmemiş (yeni) gıda , hijyen malzemesi, battaniye, uyku tulumu bağışı yapılabilmektedir.
İsrail Devleti Gümrük Mevzuatı nedeniyle Gazze'ye girişi mümkün bulunmadığından her türlü konserve gıda ve giyim malzemesi bağış olarak kabul edilememektedir.
İnsan sağlığı, güvenlik ve gümrük işlemlerindeki zorluk nedeniyle kullanılmış (ikinci el) her türlü mazlemenin bağış olarak kabulü mümkün olmamaktadır

Bu arada arkadaşlar kafanıza takılan konuları 168 danışma hattını arıya bilirsiniz...

AKDİ BAĞIŞ YÖNTEMLERİ

Tüm bankaların Türk Kızılayı 2868 hesap numaralarından;Türk Kızılayı tahsilât menülerinden ;
Tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 no’lu Türk Kızılay Posta Çeki hesabından;
Bu metnin en altında yer alan Filistin’e İnsani Yardım menüsünü kullanarak elektronik işlemle;
168 Türk Kızılayı ücretsiz danışma ve bağış hattından;
Ülke genelindeki tüm Kızılay Şubelerinden nakdi bağışınızı Filistin’e Şartlı Bağış ibaresiyle makbuzla (Şube adreslerimize internet sayfamızdan ulaşabilirsiniz) yapabilirsiniz.
Şube adreslerimiz için tıklayınız TÜRKİYE KIZILAY DERNEĞİ - TURKISH RED CRESCENT SOCIETY

AYNİ BAĞIŞ YÖNTEMLERİ

İhtiyaç sahibi mağdurların en iyi şekilde ulaştırılması için aşağıdaki şekil ve standartlarda bağışlanmasını, bağışçılarımıza tavsiye ederiz. Ayni yardımlar için aşağıda irtibat bilgileri olan Bölge Afet ve Lojistik Merkezlerimizle ve Yerel Afet Lojistik Merkezlerimizle iritbata geçilebilecektir. Yada benimle iltibat kura bilirsiniz..

------------------
GIDA PAKETİ

1)Pirinç - 2, 5 Kg
2)Nohut - 2, 5 Kg
3)Fasulye - 2, 5 Kg
4)Un - 5.0 Kg
5)Makarna (500 gr. lık 4 adet) 2.0 Kg
6)Toz Şeker - 5, 0 Kg
TOPLAM..: 19.50 Kg
--------------------------------

HİJYEN PAKETİ
1)Sabun 4'lü paket -