İsraili protesto edelim......

ben kermes ayarlayamadım :çok üzgünüm:çünkü istanbulda hiç arkadaşım yok 1 yıl oldu buraya tayinimiz çıkalı.. ama eşime, kardeşlerime söyledim onlarda işyerindeki arkadaşlarına söyleyecekler para toplayıp göndereceğiz inşallah

ateşkes ilan edilse bile bu ülkenin insanlar üzerinde bıraktığı acılar, izler ne kadar sürecek dersiniz....veyahut şöyle sorayım ateşkes ne kadar sürecek?.bir fikri olan varmı?..kaç ay.......veya kaç gün?........ben cevabını veremiyorum.........ama bildiğim bir şey var ki bu devlet varolduğu müddetçe acıda devam edecek , kan da.......o yüzden bu topiği okuyan, bu topic için duyarlı bütün arkadaşlarımdan ricam bu protestonun burayla sınırlı kalmaması......yaşadıkları müddetçe bu devletin "dost devlet" olmadığını unutmamaları.....yaşananlardan ders almaları........yerli malı kullanmaları....(kalitesiz demeyin , ararsanız bulursunuz.....heleki şu kriz ortamında ve çin mallarının piyasayı ele geçirdiği şu dönemde kesinlikle yerli malı........) bugün filistin devletinin başına gelenler yarın (Allah muhafaza) bizim başımızada gelebilir...Türk jetleri pkk kamplarını vurduğu zaman (dikkat edin kamp diyorum siviller, çocuklar değil) dünyayı ayağa kaldıran sözde insan hakları savunucuları , filistin için nasıl kıllarını kıpırdatmadılar ise , emin olunki böyle bir durumda bizim içinde aynı tutumu sergilerler.......bundan hiç şüphem yok.....

Kızlar burdada kermes var yarın bende pastamı yaptım yarın vericem inşaALLAH

kızlar nakit yardım için en güvenli yer neresidir.daha önce yardım kuruluşlarının yaptıkları malum.yazarsanız sevinirim.

hoppidi yazdıklarına kelimesi kelimesine katılıyorum
ve israili allaha havale ediyorum
inşallah güzel mevlam en kısa zamanda cezalarını verir:Saruboceq:
yerli malı konusunda eminim herkes duyarlı davranacaktır
kalbimiz ve dualarımız filistinlilerle.allah onları korusun kollasın aminnnnnnnnnnn:Saruboceq:

merhaba arkadaşlar
duyarlılığınız için çok sevindim
malum görüntüleri izleyemiyorum malesef
yaşananlar bence vahşetinde ötesinde ne olduğunu çözemiyorum
minicik oğlum bile anne bunlar canavarmı diyor
ufacık kafasıyla böyle algılarken dünya neden sessiz bilmiyorum
evet yardım diyoruz ama israil kızılayı geçin kızılhaçın bile yardım konvoyunu sokmuyor

TÜRK KIZILAYI FİLİSTİN HALKI İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI

Gazze’deki ihtiyaç sahiplerinin acısını dindirmek amacıyla bölgeye yönelik yardım çalışmaları aralıksız sürdüren Türk Kızılayı, Filistin halkının acılarını dindirmek için yardım kampanyası başlattı.

Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali Kızılay Genel Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısı ile “Şimdi de Gazze Sınavı” isimli yardım kampanyasının startını verdi. Filistin Büyükelçisi Nebil Maruf’unda katıldığı toplantıda Küçükali ayrıca bölgedeki durum ve Kızılay’ın yardım çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali Gazze'de yaşananların insan kaynaklı ve kabul edilemez bir ''dram'' olduğunu ifade ederek, ''Maalesef, Filistin'de uzun yıllardır insan kayaklı bir afet vardır. Daha önce de Irak, Sudan, Gürcistan ve Lübnan'da aynı şekilde yaşanmıştır'' dedi.

Gazze Halkı Türk Halkının Yardımlarını Bekliyor

Gazze'de insan onurunu kıran bir durum olduğunu belirten Küçükali, acı ve gözyaşının her geçen gün arttığını, saldırılarda en çok kadınlar ve çocuklar olmak üzere sivillerin zarar gördüğünü söyledi.
Bölgede yaşayanların günlerdir saklandıkları yerden çıkamadıklarını, aç ve susuz kaldıklarını dile getiren Küçükali, ''Gazze halkı, Türk insanının gözüne bakmakta ve yardım beklemektedir'' diye konuştu.

Küçükali; “Uluslararası Hukuk İşletilmeli, Sürekli ve Güvenli İnsani Yardım Hattı Açılmalı”

Küçükali, Türk Kızılayı'nın Gazze halkının yanında olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
''Çatışmalar, bir an önce durdurulmalı, insani yardım hattı açılmalı, uluslararası hukuk işlemeli, Cenevre Sözleşmesi gereği siviller koruma altına alınmalı ve Kızılay'ın yardım hakkı engellenmemeli.
Bölgedeki korunmasız siviller olan kadınlara ve çocukları psikososyal destek verilmeli. Türk Kızılayı olarak, bu desteğin verilmesi için bir grup uzman gönderdik. Bu destek, diğer sivil toplum kuruluşları tarafından da desteklenmeli.

Ayrıca, sağlık malzemesi bulunmayan bölgeye ilaç ve tıbbi malzeme temin edilmeli. Bunun için iş dünyası, sanat, spor ve medya camiasını sorumluluk üstlenmeye çağırıyoruz.''

Küçükali, Türk Kızılayı'nın, bölgeye gönderdiği yardımların dışında ''Şimdi de Gazze Sınavı'' sloganıyla, bölgeye gıda, ilaç ve giyecek yardımı yapılabilmesi için kampanya başlattığını söyledi.

Yardımlarınız İçin

Kampanyaya katılmak isteyenlerin, tüm bankalardaki Kızılay yardım hesaplarına para yatırabileceklerini, cep telefonlarından 2868'e boş SMS göndererek 5 YTL yardım yapabileceklerini ve ''www.kizilay.org.tr'' adresinden bağışta bulunabileceklerini belirten Küçüklali, ayrıca ''Alo 168 Türk Kızılayı Ücretsiz Danışma ve Bağış'' hattından bilgi alınabileceğini söyledi.

Tarım Kredi Kooperatifleri’nden Kampanyaya Destek

Toplantıya katılan Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Bedrettin Cömert, Türk Kızılayı'nın kampanyasına destek verdiklerini belirterek, ''Türk çiftçileri adına Kızılay'a ait 3 TIR'ı gıda paketleri ile dolduracağız. Kurumumuzda da kampanya başlattık. Buradan elde edilenleri Kızılay aracığıyla bölgeye ulaştıracağız'' dedi.

Filistin Büyükelçisi Maruf’tan Kızılay’a Teşekkür

Basın toplantısında konuşan Filistin Büyükelçisi Nebil Maruf da, Türk Kızılayı’nın ve Türk halkının Filistin halkını hiçbir dönem yalnız bırakmadığını dile getirerek Türk Kızılayı’na teşekkür etti. Türk Kızılayı’nın bölgeye sürekli ve düzenli insani yardım malzemesi gönderdiğini belirten Maruf, Türk Kızılayı tarafından başlatılan yardım kampanyasından dolayı memnuniyet duyduklarını söyledi.
Filistin'in Ankara Büyükelçisi Nebil Maruf, İsrail'in Gazze'ye saldırının kabul edilemez olduğunu belirterek, “Filistin'de yaşananlar silahsız halka karşı yapılan bir terördür. Nazi saldırısı gibi barbarcadır. İsrail, Filistin halkına yönelik tam bir yok etme savaşı içindedir. Söz veriyoruz, İsrail zafere ulaşamayacak ve biz kendi toprağımızda kalacağız'' dedi. Saldırılarda bebeklerin ve kadınların öldüğünü, sivil halkın hedef alındığını dile getiren Maruf, şimdiye kadar eğitim kurumları, camiler, evler, bakanlık binaları olmak üzere birçok yerin yok edildiğini anlattı.

.

Bölgedeki Kızılay Ekiplerinin Yardım Çalışmaları Aralıksız Sürüyor

Genel Başkan Küçükali'nin konuşmasının ardından, Türk Kızılayı ekibinin Mısır Refah Kapısı'ndaki yetkilisi Sinan Derindere ve Kudüs sorumlusu Aydın Özdemir ile telefon bağlantısı kurularak, bölgedeki son durum hakkında bilgi alındı.

Derindere, Refah Sınır Kapısı'nın ardında sürekli bomba sesleri duyduklarını, ambulansların sürekli Gazze'ye giriş çıkış yaptığını anlattı.

Sağlıkla ilgili yardımları buradan yaptıklarını belirten Derindere, ''Türk Kızılayı olarak Filistin halkının acil ihtiyaçlarını karşılamak için aralıksız çalışıyoruz. Bir sahra hastanesi açılması için araştırma yapıyoruz'' diye konuştu. Özdemir de Kudüs tarafından gıda ve battaniye yardımı yaptıkları söyledi.

TÜRK KIZILAYI MÜDAHALESİ

Her coğrafyada insan ızdırabını dindirmeyi kendine görev edinen Türk Kızılayı, 1996 yılından bu güne kadar Filistin’e yönelik 18 yardım operasyonu düzenlemiştir. Bu operasyonlarda bölgeye gıda malzemesi, çadır, battaniye, giyim malzemesi, ilaç, tıbbi malzeme, prefabrik okul, kırtasiye malzemesi, okul çantası, bebek maması, bebek bezi ve çeşitli hijyen malzemesi gönderilmiştir.

2008 yılı içerisinde 20 ton pirinç, 10 ton şeker, 5 ton sıvı yağ, 800 kg hazır çorba, 50 ton un, 20 ton mercimek, 20 ton nohut, 5 ton çay 26 ton çeşitli ilaç ve çok sayıda tıbbi sarf malzeme bölgedeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Bu güne kadar bölgeye ulaştırılan insani yardım malzemelerinin toplam değeri 18.750.000YTL’yi (12.5 Milyon USD) bulmaktadır.

Gazze Şeridi’ne yönelik 4 Kasım 2008 tarihinden bu yana uygulanmakta ambargo nedeniyle hemen harekete geçen Türk Kızılayı özellikle günlük gıda gereksinimlerini karşılamakta zorluk çeken Gazze Şeridi’ndeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere toplam ağırlığı yaklaşık 220 ton olan 500.000.- YTL değerindeki 11.000 gıda kolisini sevkiyata hazır hale getirmiştir. Un, şeker, pirinç, mercimek, nohut, çay, sıvı yağ, hazır çorba çorbadan oluşan gıda kolilerinin Gazze Şeridi’ne ulaştırılmasını teminen T.C. Telaviv Büyükelçiliği ile koordinasyon içerisinde gerekli izinlerin alınması amacıyla halen 2 afet uzmanı bölgede görev yapmaktadır.

Hazırlanan gıda kolileri 10 tırdan oluşan konvoy ile 28.12.2008 Pazar günü Ankara’dan hareket etmiştir. Türk Kızılayı tarafından bölgeye gönderilen yardımlar 2 Ocak 2009 itibariyle Gazze'deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmıştır.

Türk Kızılayı'nın bölgeye yönelik yardımları yardımsever Türk halkından aldığı güç ve destekle önümüzdeki dönemde de artarak devam edecektir.

BAĞIŞ BİLGİLERİ

Nakdi bağış Yöntemlerini kullanırken Filistin’ Şartlı Bağış ibaresini yazınız veya yazdırınız
İnsan sağlığına ve hijyenik koşullara uygun şekilde kullanılmamış ve miadı geçmemiş (yeni) gıda , hijyen malzemesi, battaniye, uyku tulumu bağışı yapılabilmektedir.
İsrail Devleti Gümrük Mevzuatı nedeniyle Gazze'ye girişi mümkün bulunmadığından her türlü konserve gıda ve giyim malzemesi bağış olarak kabul edilememektedir.
İnsan sağlığı, güvenlik ve gümrük işlemlerindeki zorluk nedeniyle kullanılmış (ikinci el) her türlü mazlemenin bağış olarak kabulü mümkün olmamaktadır

Bu arada arkadaşlar kafanıza takılan konuları 168 danışma hattını arıya bilirsiniz...

AKDİ BAĞIŞ YÖNTEMLERİ

Tüm bankaların Türk Kızılayı 2868 hesap numaralarından;Türk Kızılayı tahsilât menülerinden ;
Tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 no’lu Türk Kızılay Posta Çeki hesabından;
Bu metnin en altında yer alan Filistin’e İnsani Yardım menüsünü kullanarak elektronik işlemle;
168 Türk Kızılayı ücretsiz danışma ve bağış hattından;
Ülke genelindeki tüm Kızılay Şubelerinden nakdi bağışınızı Filistin’e Şartlı Bağış ibaresiyle makbuzla (Şube adreslerimize internet sayfamızdan ulaşabilirsiniz) yapabilirsiniz.
Şube adreslerimiz için tıklayınız TÜRKİYE KIZILAY DERNEĞİ - TURKISH RED CRESCENT SOCIETY

AYNİ BAĞIŞ YÖNTEMLERİ

İhtiyaç sahibi mağdurların en iyi şekilde ulaştırılması için aşağıdaki şekil ve standartlarda bağışlanmasını, bağışçılarımıza tavsiye ederiz. Ayni yardımlar için aşağıda irtibat bilgileri olan Bölge Afet ve Lojistik Merkezlerimizle ve Yerel Afet Lojistik Merkezlerimizle iritbata geçilebilecektir. Yada benimle iltibat kura bilirsiniz..

------------------
GIDA PAKETİ

1)Pirinç - 2, 5 Kg
2)Nohut - 2, 5 Kg
3)Fasulye - 2, 5 Kg
4)Un - 5.0 Kg
5)Makarna (500 gr. lık 4 adet) 2.0 Kg
6)Toz Şeker - 5, 0 Kg
TOPLAM..: 19.50 Kg
--------------------------------

HİJYEN PAKETİ
1)Sabun 4'lü paket -
2)Toz Detarjan - 1, 5 Kg
3)Kadın Pedi - 10 Paket
4)Şampuan -
5)Tuvalet Kağıdı 10'lu paket
6)Bulaşık Deterjanı
7)Diş Macunu
8)Diş Fırcası
9)Çocuk Bezi 48'lik
( Adetleri size bağlı isteğe göre)

az önce yine israilin saldırını izledimde.. ne olursa olsun kim olursa olsun savaşlar olmamalı eger savaşacaksa siyasi partiler hükümetler girsin bir meydana alsınlar yanlarına yandaşlarını yalakalarını yesinler birbirlerini.. ama arada kalan binlerce cocuk binlerce kadın erkek masum insan var.. israildende masumlar ölmesin bebekler katledilmesin , gazzedende. ama o hükümetler ve politikacılar yalancılar düzenbazlar yatacak yerleri olmasın...

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İsrail saldırısı altındaki Gazze halkı için yardım kampanyası başlattı.
''Bir genelge hazırlandı ve . 81 ilin valiliğine gönderildi. Yardım toplamakla ilgili gerekli müsaadeler alındı. Milli eğitim müdürlüklerimizde komisyonlar oluşturulması, okullarda öğrencilere zarflar dağıtılarak yardım toplanmasıyla ilgili olarak bir süreç başlatıldı.

ÇOK GÜZEL DÜŞÜNÜLMÜŞ CANIM,
KEŞKE ELİMİZDE DAHA ÇOK İMKAN OLSADA DAHA FAZLA DESTEK OLABİLSEK,

ALLAH IM ORDAKİLERE SABIR VERSİN,KORUSUN..
BÖYLE BİR VİCDANSIZLIK GÖRÜLMÜŞ ŞEY DEĞİL,
KINIYORUM,KINIYORUMM,VE ÇOK ÜZÜLÜYORUM:çok üzgünüm:

Çok şükür birşeyler yapılmaya ve yerine ulaşmaya başladı.
İçim bir nebze daha rahat.
Mısır ülkerlerin baskılarından dolayı Refah kapısını tamamen açmış. Bu çok ama çok sevindirici bir haber. Artık içeriye yardım tamamen sağlanabilecek. Tabi biz gönderdiğimiz müddetçe.

İsrail ateşkes istese ne olur. Bu Filistin'e ilk saldırısı değil ne yazıkki. Bebek katillerinden nasıl bir merhamet bekliyor. Kundaktaki bebeği öldüren Ateşkes deyip sözünde durur mu?

Birde tüm bunların üstüne iptal edilen basket maçını İsrail, Türkiye'de terör gösterisi olarak değerlendirdi. Nasıl bir anlayıştır bu? Sen bebek öldür, çocuk öldür, kadın öldür, sığınaklarını bombala hiç önemli değil, ama maça tepki gösterildi, oooo Türkiye terör gösterisinde bulundu.

Bundan sonrada İsrail durmayacaktır. Şimdi Gazze daha sonra Batı Şeria'ya gözünü dikecek. Bu devlet var olduğu sürece kan dinmeyecek. Gözü Filistin'de ve sonrada Orta doğuda.
Ben ateşkesi istemiyorum. Ne ateşkesi? Çık git Filistin'den. Bide şartlı ateşkes mi istiyorsun bu devletten!
Bu saldırıyı Filistin çoktan kazandı. Füzesi, roketi, misket bombası olmayan Filistin halkı çoktan kazandı. Gösterdiği direnişle. Ve İsrail kara saldırısında istediği başarıya ulaşamadı.

Lütfen bu boykot hiç unutulmasın. Ömür boyu. Bu devlet hiç bir zaman dostumuz olamaz!
Ve yardımlarımızı kesmeyelim. Türkiye seferber olsun bunun için. Yardım paketleri hazırlanmış. Ve içine gerçekten ihtiyaç malzemeleri konulmuş. Böyle bir yardım daha yapıcı olur diye düşünüyorum.
Filistin'in yaralarını ellerimizle saralım inşallah.

Sıra bize gelmeden, yardım etmeyi bilelim...

İsrail'in kuzeyine roket saldırısı yapılmış. Haber sitelerinde İsrail bombalarla uyandı yazıyor.
Roket saldırısını Lübnan yaptı deniliyor ama henüz resmi bir açıklama yok, kimin yaptığına dair.
Filstin bizle ilgisi yok demiş. Bakalım ne olacak?

azda onların yüreğine ateş düşsün. iyi oldu..
hizbullah lideri açıklama yapıyordu ama tam vaktim yok.. en azından müslümanların öldürülmesine seyirci kalmayan bir kesim çıktı. aşırı dinci olarak bilinseler de hiç değilse müslüman filistin in yanındalar...

onların durumunu hergün haberlerde takip ediyoruz.ağlamak çare olmuyor.dualarımız var ama başka birşey daha yapabiliriz.bugün belirtilen hesap nolarını belki alamayan varsa diye buraya koymak istedim.duyarsız kalmayalım lütfen küçükte olsa yapılan her bağış ordaki yavruların yüzünü biran bile olsa güldürecek eminim.
ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Başbakanlık genelgesinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin, halkın beklentileri doğrultusunda dost ve kardeş Filistin halkına gerekli her türlü desteği sağlamak üzere kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların katılımıyla yardım faaliyetlerinde bulunduğu belirtildi.
Bu amaç doğrultusunda bir yardım kampanyasının açılmasının uygun görüldüğü ve buna ait hesap numaralarının belirlendiği vurgulanan genelgede, belirtilen hususta ulusal koordinasyonu sağlamak üzere Başbakanlık Türkiye Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlüğünün görevlendirildiği bildirildi. Bu doğrultuda; valilikler, belediyeler ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarınca toplanan yardımlar, ilgili Genel Müdürlüğün hesaplarına aktarılacak.

Gerçek veya tüzel kişiler bu hesaplara doğrudan bağış yapabilecek. Sivil toplum kuruluşlarından istekli olanlar topladıkları yardımı, Filistin halkına ulaştırmak üzere şartlı veya şartsız bu hesaplara aktarabilecek.

Yardım kampanyası kapsamındaki “Filistin İnsani Yardımı Merkezi Hesap Numaraları” şöyle:
T.C. Ziraat Bankası Aşağıayrancı Şubesi Hesap no: 555 555 55 Ana Hesap - 5001 TL - 5002 Dolar - 5003 Euro
Türkiye Halk Bankası Bakanlıklar Şubesi Hesap no: 05000005 TL 5300003 Dolar 2 P 000023 Euro
Vakıflar Bankası Finans Market Şubesi Hesap no: 205 55 55 TL 405 66 66 Dolar 405 77 77 Euro

Aslında yardımlaşma, elinden geleni yapmaya çalışmak, acı çeken, inleyen müslüman kardeşinin boğazından geçecek bir lokmaya sebep olmak ne büyük sevaptır.

Kur'anın sayılamayacak kadar çok ayetlerinde geçer zekat ve sadaka. Mesela Hz. Ebubekir malının tamamını bağışlamıştır Allah için. Hz. Ömer yarısını....

Hatta öyle ki Hz. Ebubekir malının tamamını verirmiş, (sadaka malı çoğalttığı için) Allah zamanla daha fazlasını geri verirmiş.Hz. Ebubekir onu da tekrar verirmiş sadaka olarak.... İslam kıssalarıdır bunlar...
Müslüman ümmetine, yardımlaşmadan daha büyük bir nimet verilmiş midir acaba.

Ne yazık güvenimiz yok değil mi...
Bu konularda o kadar çok sömürülmüşüz ki insan durup bir düşünüyor, acaba yerine ulaşır mı diye. Aklımıza ilk gelen belki de bu oluyor.
Bizi bu duruma düşürenler utansın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…