Mezeler - Ordövrler Ispanaklı Lezzet Dilimleri Ve Kırmızı Lahana Topları(Eclipps Mayonez Sponsorluğunda)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben eşimin hava durumuna göre yapıyorum :KK70: yani o evde yoksa ama bizim hamarat kızlar ince eleyip sık dokuyorlar :))
çok zorlanacağımı düşünmemiştim.inanılmaz stresli.çocukalrı yatır malzemeleri hazırla falan ses çıkarma diye aletleri kullanama parmak uçlarında yürü inanılmaz stres yaşadım:KK53:

çok zorlanacağımı düşünmemiştim.inanılmaz stresli.çocukalrı yatır malzemeleri hazırla falan ses çıkarma diye aletleri kullanama parmak uçlarında yürü inanılmaz stres yaşadım:KK53:
Çok mu hafif uykulari ? :)) Benimkiler evde yokken yapıyorum ben küçüğe de telefonu veriyorum malzemeleri çekip ara ara telefonu alıp çekim yapıyorum :KK70:

estağfurullah:).eclip duysa sinir olurdu ben her yaşlarını yazdıkça sinir oluyor:KK70::KK70::KK70: biri 3 ü bitirdi diğeri 22 aylık.seni,nkiler kaç yaşında
Evet bayağı kucukler mis bizim küçükler aynı yaşta yani ayda :)))

En büyük 9 yaş ortanci 6 yaşında sonuncu Şubat'ta 2 yaşında olacak :))

Evet bayağı kucukler mis bizim küçükler aynı yaşta yani ayda :)))

En büyük 9 yaş ortanci 6 yaşında sonuncu Şubat'ta 2 yaşında olacak :))
aa aynılarmış.Allah bağışlasın.şubat annelrinde tanışmışmıydık dicektim ben katılmadım oraya sonradan geldi aklıma.o ara yoktum sitede

Merhabalar.benim için bir ilk oldu.Daha önceleri sadece oy verdiğim yarışmada şimdi yarışmacıyım.Normalde hafta sonu planlıyordum ama hafta içine denk geldi.O yüzden istediğim gibi sunum olayına giremedim.çocuklar uyurken ses çıkarmamak adına doğrayıcı ve türevi küçük ev aletlerini çalıştıramadım.
Yemeklerde benim için öncelikli olan pratiklik ve lezzet.Tarifini verdiğim ıspanak dilimleri ve lahana topları gerçekten çok pratik ve masayı inanılmaz güzel gösteriyor.Özellikle ıspanak dilimleri her sofraya çok yakışıyor.İftar,yılbaşı,5 çayı,gün sofraları, özel davetlerin hepsinde kullanılabilecek bir tarif.sizleri 'donnayla' baş başa bırakıp tarifime geçeyim.mutlaka dinleyin tarifi okurken az ses yükseltebilirsiniz bence:cool:

Ispanak dilimleri
Malzemeler:
1 yumurta
1 çayı kaşığı tuz
1 fincan sıvıyağ
100 gram ıspanak
1 kahve fincanı elenmiş un(ben tam buğday kullandım
1 paket kabartma tozu
İç malzemeler:
Bezelye, havuç, kornişon turşu, patates,yoğurt,mayonez.
Öncelikle ıspanakları doğrayıp yıkadıktan sonra az suda haşlıyoruz. Haşlanan ıspanakları doğrayıcıdan geçirip soğuması için bir kenara alıyoruz.(ben çocuklar uyuyor diye bıcakla doğradım o yuzden rengi tam yeşil olmadı) Yumurtayı bir kaba alıp tuzunu ekleyip çırpıyoruz. Ardından ıspanak, sıvıyağ, kabartma tozu ve ununu ekleyip karıştırıyoruz. Yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine (ben en küçük kare borcamda yaptım)kek karışımını döküyoruz. 170-180 derecede kürdanla kontrol ederek pişiriyoruz. Benim fırında yaklaşık 20 dakikada pişiyor. İç malzemelerini ben hazır garnitürlerden kullandım sizler haşlayıp kullanabilirsiniz.Kornişon turşuyu doğrayıp garnitüre ekliyoruz.ayrı bi yerde yoğurt ve mayonezi karıştırıp garnitürün üstüne ekleyip karıştırıyoruz. Pişen kekimizi istediğiniz büyüklükte kesip aralarına garnitürlü karışımını ilave edip servise hazır hale getiriyoruz.Küçük borcamda az çıkıyor ölçüyü kişi sayınsa göre artırabilirsiniz.
Eki Görüntüle 2215034 Eki Görüntüle 2215035 Eki Görüntüle 2215036 Eki Görüntüle 2215037 Eki Görüntüle 2215038 Eki Görüntüle 2215039 Eki Görüntüle 2215041 Eki Görüntüle 2215040 Eki Görüntüle 2215505 Eki Görüntüle 2215506
Kırmızı Lahana Topları Malzemeler:
2 adet salatalık
1 adet küçük boy mor lahana
Limon suyu
Tuz

Lahanaları rendenin küçük bölümüyle rendeleyin.. Üzerine limon suyu ve tuz ekleyerek karıştırın. Eliniz ile sıkarak top şeklini verin. Salatalıkları dilimleyin ve üzerine lahanaları ekleyin.afiyet olsun.Ekşi sevmeyenler peynir,patatesle tadını yumuşatabilirler.
Eki Görüntüle 2215491 Eki Görüntüle 2215492 Eki Görüntüle 2215493 Eki Görüntüle 2215494
Eki Görüntüle 2215496 Eki Görüntüle 2215497 Eki Görüntüle 2215498 Eki Görüntüle 2215499 Eki Görüntüle 2215500 Eki Görüntüle 2215501 Eki Görüntüle 2215502 Eki Görüntüle 2215503 Eki Görüntüle 2215510

Ellerine sağlık canım ,özellikle kırmızı lahana mezene bayıldım ,mutlaka deneyeceğim ,başarılar dilerim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X