Ismine mi?Sese mi?

merhaba, bebeğiniz iki aylıktan beri otizmle ilgili her baslıkta görüyorum sizi :) benim bebeğim de şu an 9.5 aylık, yakınlar yani. bebeğiniz çok normal, hatta benimkinden ileri :) artık içinizi rahatlatın lütfen, endişelenmek için bir sebebiniz yok :)
Merhaba oğlum 9 ay 6 günlük ve haklısınız düşünmekten çıldıracağım artık cuma gününe ildeki en iyi çocuk doktoruna randevu aldım gideceğim bakalım ne diyecek iyi veya kötü yoksa artık delirecem
Sizin bebis nasıl bizimki tutunup kalkmaya sıralamaya başladı ama babildama yok ismine de her zaman bakmıyor bunlar beni çok düşündürüyor inşallah kuzumu sağlıkla buyuturum tüm bebekler iyi sağlıklı olsun inşallah

Merhaba oğlum 9 ay 6 günlük ve haklısınız düşünmekten çıldıracağım artık cuma gününe ildeki en iyi çocuk doktoruna randevu aldım gideceğim bakalım ne diyecek iyi veya kötü yoksa artık delirecem
Sizin bebis nasıl bizimki tutunup kalkmaya sıralamaya başladı ama babildama yok ismine de her zaman bakmıyor bunlar beni çok düşündürüyor inşallah kuzumu sağlıkla buyuturum tüm bebekler iyi sağlıklı olsun inşallah
benim bebeğim hala emeklemiyor mesela. sıralamıyor da. ama olur illaki, bunlar bikaç ay oynayabiliyor çünkü. bikaç gün önce alkış öğrendi. baba dede diye babıldıyor. bazı çocukların daha geç babıldaması da normal. ismine hep bakmaması da normal, algıları hep dışarda artık. umarım bu doktor içinizi rahatlatır :) ama gerçekten endişelenmeniz için sebep yok gibi, internete bakmayın bu gelişim konularında. bu günler bir daha gelmicek, tadını çıkarın.

benim bebeğim hala emeklemiyor mesela. sıralamıyor da. ama olur illaki, bunlar bikaç ay oynayabiliyor çünkü. bikaç gün önce alkış öğrendi. baba dede diye babıldıyor. bazı çocukların daha geç babıldaması da normal. ismine hep bakmaması da normal, algıları hep dışarda artık. umarım bu doktor içinizi rahatlatır :) ama gerçekten endişelenmeniz için sebep yok gibi, internete bakmayın bu gelişim konularında. bu günler bir daha gelmicek, tadını çıkarın.
Insallah cok teşekkürler
aslında sesler cikariyor 8 aylıkken dedede demeye başlamıştı bıraktı şimdide biseyler diyor ama anlaşılmıyor
İçime yerleşen bu korkudan kurtulamıyorum
Oğlum da alkis yapiyor biz deyince de yapiyor bazen kendi kendine de yapiyor bilmiyorum ya herseyde bişey arıyorum resmen

Merhaba arkadaslar oğlum 8 buçuk aylık oldu
Adına baktığını düşünüyorum ama bazen şüpheye düşüyorum.Bebegimin adına mı yoksa sese mi baktığını nasıl ayırt edebilirim.uzaktan adıyla seslendigimde kesin bakiyor ama o yerdeyken beni görüyorsa koltukta bazen bakmıyor yada biseyle ilgileniyorsa kesinlikle bakmıyor
Bide bu günler çok ağlak oldu ne uyuyor ne duruyor hep beni istiyor hep kucağımda durmak istiyor yemin ederim kollarım koptu artık benden başka kimseyi istemiyor kimseye gitmiyor ve hep kulaklarını sacini çekiyor bunu neden yapiyor bilmiyoeum hep huzursuz yani fikirlerinizi bekliyorum
Merhaba biraz olmuş başlığı açalı ama hep bu tarz postların altinda yorumunuzu gördüm yazmak istedim çünkü kendim gibi birini bulmak iyi oldu benim içinde benim bebeğim 12 aylık tam ve ben de sürekli bakti mi bakmadı mi onu yapti mi bunu yaptı mi diye cocugu darlamaktan yoruldum ailemin gözünde deli oldum bebeğim 12 emeklemiyor 2 aydir sıralıyor ve son 1 aydir destekle ve bir kaç adım da desteksiz yürüyor alkış by by taklit komut alma hepsini yapar 10.aydan beri. Göz temasi da kurar ama öyle gelip uzun uzun beni dinlemez ismine de öyle ha deyince her zaman bakmaz ben de oturur deli gibi gezerim buralarda ne yazık ki ne yaptıysam bu huyumdan vazgecedim sifir ekran 1 dk bile izlemedi bu vesveseli halimde asla açmadım ev darmaduman bi sekilde yaşıyoruz ama umrumda değil iş filan yeter ki oglum iyi olsun ama inanıyorum bebeklerimiz iyi sizinki de öyle kelin ilacı olsa başına sürer ama bence bu takıntılı hallerimizi hissedip mutsuz oluyolar

Merhaba biraz olmuş başlığı açalı ama hep bu tarz postların altinda yorumunuzu gördüm yazmak istedim çünkü kendim gibi birini bulmak iyi oldu benim içinde benim bebeğim 12 aylık tam ve ben de sürekli bakti mi bakmadı mi onu yapti mi bunu yaptı mi diye cocugu darlamaktan yoruldum ailemin gözünde deli oldum bebeğim 12 emeklemiyor 2 aydir sıralıyor ve son 1 aydir destekle ve bir kaç adım da desteksiz yürüyor alkış by by taklit komut alma hepsini yapar 10.aydan beri. Göz temasi da kurar ama öyle gelip uzun uzun beni dinlemez ismine de öyle ha deyince her zaman bakmaz ben de oturur deli gibi gezerim buralarda ne yazık ki ne yaptıysam bu huyumdan vazgecedim sifir ekran 1 dk bile izlemedi bu vesveseli halimde asla açmadım ev darmaduman bi sekilde yaşıyoruz ama umrumda değil iş filan yeter ki oglum iyi olsun ama inanıyorum bebeklerimiz iyi sizinki de öyle kelin ilacı olsa başına sürer ama bence bu takıntılı hallerimizi hissedip mutsuz oluyolar
Sâdece ben pin pırıl liyim sanıyordum bu aynı şekilde bende çok takıyorum hele yaşıtı kuzeni her şeyi yapıp benim ki yapamayınca deliriyorum 😵‍💫

Bir an korktum yalan yok, çocuğun adı İsmine ya da Sese olacak onu soruyorsunuz sandım.
Günümüzde bilgi, bilgiye ulaşmak, bilgiye ulaşayım derken bilgi kirliliğine ulaşmak çok basit olduğu için kendi kendimize çok teşhis koyar olduk. Aklınızda soru varsa en iyi doktorlarımız bilir, gidin içiniz rahat etsin.

Merhaba benim oğlumda neredeyse 11 aylik oldu alkis yapıyor çak yapiyor adına bakıyor ama bazen oralı olmuyor dışarı çıkınca şaşkın şaşkın bakiniyor bende hep oğlumla ilgilenmeye çalışıyorum ve beni anladığını düşünüyorum ama mesala hic kelimesi yok bunu çok takıyorum babildama tarzı yapiyor ağa gak gibi anlamsız şeyler söylüyor
Benimde elimde değil düşünmeyecegim diyorum ama kendime engel olamıyorum tek istediğim bütün çocuklar sağlıkla büyüsün

X