İŞİNE GELMEYİNCE CAHİL, İŞİNE GELİNCE ALİM OLAN İNSANLARDAN USANDIM ARTIK !

merisina

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2014
2.292
1.509
38
2 yıllık evliyim, çok şükür iyi bir gelirimiz akabinde de gelirimizi katlayan giderlerimiz, gider yollarımız var
Eşimin ailesi düğünümüze destek olmadıkları gibi üzerimize borç yığını yığdılar ve ailem bana tabiri caizse prensesler gibi baktı, yeri geldi yokluğun içinde varlık yaşattılar, okutup meslek sahibi yaptılar, her ne kadar eşim düğün için yardım etmeyin dese de A'dan Z'ye maddi manevi her eksiğimizi kapattılar ve hala da kapatmaya devam ediyorlar ama eşimin ebeveynleri sayesinde evlendiğimizden beri varlığın içinde yokluk çekiyoruz

Ya hadi malında mülkünde değilim eşimler 9 kardeş 2'si dışında hepsi karı-koca devlet kapısında öğretmen, maliyeci, mühendis, müfettiş vs ama ne hikmettir kimin bir eksiği olsa yok ablanların bebeği oldu durumları yok, yok abinler ev aldı durumları yok, araba aldılar, çocuk yaptılar bla bla bla siz destek olun. Yahu karı-koca üzerimize toplamda 5 ihtiyaç kredisi var düğünde taktıkları bilezikleri dahi eşimle birlikte aldık , düğünüme 3 gün kala görümceme nişan taktılar masrafları eşime kitlediler hala o zamanların kredilerini ödüyoruz, sıkıştıkça ihtiyaç kredisine yöneliyoruz her ay eksi binlerde geçiniyoruz ve eksiler hep benim üzerime eşimin maaşından yaklaşık 2000 TL kalıyor faturalar dışında evin geçimine katkısını göremiyorum, kayınebevynlerin konuştukları telefonun bile faturası üzerimize (ama bir kere olsun bizi arayıp kontör harcamazlar) sevgili kp'nin tek bahanesi ne yapak işte CAHİLLİK zamanında sigortalı hiçbir işte çalışmadım ...

Gelelim ALİMLİKLERİNE ... Kronik kalp hastalığım sebebiyle hastalığımın 1 yıl öncesinden sıkı bir kontrolle stabil hale getirilip öyle hamile kalmam gerekiyordu ama bunca borç içinde tedavi olamadım, rutin kontrollerime dahi gidemedim derken hamile kaldım bu sefer de alimlikleri tuttu yok bizim komşunun gelininin dıdısı da senin gibiymiş sağlıklı sıhhatli doğurmuş Allah korurmuş vs. Evet Rabbim korur illa ki ama tedbir elden takdir ALLAH'tan ben tedbirimi alamadım dedim ve nitekim evlenir evlenmez gitmem gereken sıkılaştırılmış kontrollere hamile kaldıktan sonra gidebildim ve yapılan tahlillerde gebeliğin bana hayati zaralar verdiği ortaya çıktı ve acil müdahale ile bebek henüz canlanmadan gebeliğe son verildi, canımdan can alındı ve yine bizim alimler işbaşı yaptı telefonda Allah affetsin, döl ana rahmine düşer düşmez canlanırmış bunu doktorlar bilemezmiş

Evet doktorlar bilemedi 3 kere kanda ağır enfeksiyon geçirdim, kalp spazmlarım başladı ve şu an da tüberkülozla (verem) ile savaşıyorum. İnanın artık çok yoruldum, eşime ilk ve son defa rest çektim bir şeyler düzeldi ama onlarla arama ciddi bir mesafe koymam gerekiyor bunu nasıl yapacağım bilmiyorum

Terbiyesiz insanlar. Gelin parasına mi güvenmisler? Kesinlikle taviz verme, yeterince vermişsiniz zaten. Ev filan alın oraya kitleyin paranızı, en azından birikim olur, kimse de para bekleyemez sizden. Ben maddi konularda çok hassasim , benzer düğün sürecinden geçtim çünkü sizinle. Şimdi de hemen ev kredisine kitlendik, yoksa gorumcem nisanlaniyor ona para isteyeceklerdi adım gibi eminim. Nefret ediyorum bu sorumsuz, kibirli erkek ailelerinden.

Birikimimiz yok, bankalarda da ihtiyaç kredileri görünüyor o yüzden tamamına kredi çekemiyoruz yoksa denedim o yolu da

Hata sizde, aileden destek almayacaktıniz. Ayrıca üzerinizdeki kredileri bi an önce bitirin. Gerekirse eve bi kuruş vermeyin ve borçları bitirin, esiniz odesin bi şekilde. Ve hamile kalmayin sakin bi sure. Çok geçmiş olsun çok uzuldum ama bırakın Eşiniz sorumluluk alsın siz sakin onun yükünü almayın.

Oncelikle geçmiş olsun Allah acil şifalar versin. Ben burda kp kv dugunde yardim etmeyen bir suru kadinin yazisini okudum bir sey merak ediyorum bu erkekler kör mu? Olmasa durumları neyse derim de.
Daha gorumcenizin altin kredisi vs... Bu aileler ne kadar vicdansiz ya.
Eşinizle konusun ve mesafe koyacağınız i artik sade ce belli zamanlarda goruseceginizi ve yardim etmeyeceginizi bildirin

Bütün desteğinizi çekmelisiniz bunun sonu gelmeyecek gibi. Sıkıntıdan dertlenmekten siz hasta olmuşsunuz.eğer yakınlarında oturuyorsanız imkanınız varsa başka ile taşının keskin mesafe koyabilirseniz refaha kavuşursunuz yoka sizi bitirir bunlar.tabi eşiniz de sizin yanınızda olmalı bu konuda.Allah yardımcınız olsun.

evet durumları yok ama hep mağdur edebiyatı yapıp bizi zor durumda bıraktılar ve bu konuda eşimle konuştuğumda sakın o mevzuları açma bana yoksa zararlı çıkarsın deyip durdu ve nihayetinde bir gün zararı filan gözden çıkardım diyerek resti çektim, diğerlerinin karısı cici de ben ortalık malı mıyım dedim boşanacaksan boşan topla pılını pıhtını dedim öyle geri adım attı

Farklı şehirlerdeyiz çok şükür ama Grahambell'e telefonu icat ettiği için kızmıyor değilim

basta taviz vermissin cnm okutmussa okutmuz anneye babaya belli zamanda hediye alınır ama kardesi ablası beni baglamaz ha cokkkkkkkkkkk önemli bi hastalık olur neyse ama öyle zart para ver zurt kredi cek sen cok susmussun bide o borc ödüyo diye kendi hastalıgının tedavisini bile geciktirmisin sin amerikan hastaneside gidip kocana 20 bin cektirip tedavi olucaktın kaynananı da her gördügünde cok borcmuz var diye söyleniceksin o daha agzını acmadan

Kalabalık aileye gelin gitmişsin para yardımı ölünceye kadar devam edecek gibi kp emekli olmamış çocukları ona bakacak,
zaten nerde kalabalık orada kargaşa ve adil bir paylaşım yok para yardımı olunca, daha çok sinir olacaksın olanlara bunu göz ,önüne alarak evlenmen gerekirdi
2 çocuk ile 8 çocuğun derdi bitmez
sizi de rahat bırakmazlar , baba evi farklı koca evi farklı

Eşim vermiş o tavizi adam şark görevinde para biriktiyorum düğün için dediğinde ne bileyim babasının ev, ablasının düğün kredisini ödediğini, az buçuk biriktirdiğini de kardeşinin nişanlığına harcadığını kendi gelinkiğimi bile ben aldım o para biriktiriyorum dediği için

oooo gelinligimi ben aldıktan sonra ne ne yasadın biriktirdiysen harca deseydin cok taviz vermissin yazık günahh esinin maasıyla pasa gibi gecinirsin sünük gibi yapısmıslar

Aynen öyle ve ne hazindir ki ailenin en fedaisi bizimki hani herkes eşit şartlarda destek olsa biz de sıkıntı çekmeyiz daha 2-3 ay önce kardeşi abi bana 5 bin tl kredi çek dedi, bi o zaman kıyameti kopardım artık

oooo gelinligimi ben aldıktan sonra ne ne yasadın biriktirdiysen harca deseydin cok taviz vermissin yazık günahh esinin maasıyla pasa gibi gecinirsin sünük gibi yapısmıslar
Ayıptır söylemesi eve 6 bin tl giriyor, 4bini kredilere gidiyor benim maaş ve eksi hesap evin giderlerine gidiyor ama eşimin maaşından kalan nereye gidiyor bilmiyorum ben de karar verdim eksileri kapatıp eve zırnık harcamayacağım mantıklı değil mi

bence cokkk ciddi bi kavga etmen lazım esinde senden anlayıs göre göre alısmıs yüzüne bu kadar demenin vakti geldi

Altı bin çok iyi para. Biz de aşağı yukarı öyle alıyoruz. geçen sene düğünü tamamen kendimiz yaptık. Altınlar dahil. Baktık onlar birşey yapmiyor, aileme birşey yaptırmadım ben de. Bir sene içinde o krediyi baya azalttik. Üç ay önce de, kiradansa ev alalım kredi çekip dedik ve 200bin liralık ev aldik, tasiniyoruz. Siz neden yapamayasiniz, paranız çok iyi? Eşine sürekli bahset bunlardan. Kendini ezdirme artık.
Bir yere baglamayinca parayı, talibi çok oluyor, vampir gibi yapisiyorlar, hep diyorum erkek aileleri özellikle çok açgözlü ve benciller, kibirliler. Nadir var böyle iyi olan yardımsever.

madem o kadar kardeş var hepsi 1.000 er tl kredi çekse 9.000 tl eder.bu sefer de sıkışan sizsiniz,onlar elatıversin.
ben olsam kv kp aynen söylerdim eşimin yanında..
bunun yanında desteğinizi de çekmeyi ihmal etmeyin tabii..canınızdan kıymetli mi,alınan alınsın küsen küssün..eşiniz de kimin ne olduğunu görmüş olur..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…