İşin İcinden Çıkamıyorum

Daha 27 yaşındasın. Kimlikte yalını 22 yapsan ne değişecek ki. 27 yaşından sonra da gayet gezip eğlenebilirsin. Fakat öncesinde ekonomik özgürlüğünüz olmalı. Hayata bu kadar negatiften yaklaşmayı bırakmalısınız. Ailenizin yanındasınız anladığım kadarıyla, bir işe girseniz. Hem istediklerinizi alabilirsiniz, biraz da para biriktirip tatilinizi yapabilirsiniz.
hayat gerçekten sadece söylenerek, üzülerek çözülebilecek bir denklem değil. Çözüm arayışı ve eylem lazım. Sizin sorununuzun çözümü kesinlikle yaşınızı küçültmekten geçmiyor.
Teşekkür ederim evet ekonomik özgürlük önemli en önemlisi bu. Aileme bağımlı yaşıyorum çok baskıcı bir aile bu yaşıma kadar evden dışarı bile çıktığımda hakaretler yedim

Teşekkür ederim.Evet bunu da düşündüm sonuçta okula 96 lilarla gittim nasıl açıklarım ki küçük yaşta başladığımi
açıklama yapmanız imkansız. atıyorum onlar lgsye girdi bir sbsye. bizim ergenlikte dinlediğimiz şarkılar farklı. izlediğimiz diziler farklı. neden çalışmıyorsunuz

22 yasindan sıfırdan başlarim diiye dusundum
o nasıl bi düşünce yavv?

bi kere zaten yaşımı küçütcem diye makemeye gidine öyle kafanıza göre küçültmüyorlar orası ayrı da
hadi küçülttünüz ne yapacaksınız nüfüs cüzdanını alnınıza mı yapıştırcaksınız ben 22 yaşındayım milleeeet diye anons mu ettireceksiniz?

mahkemeden çıktınız siz yine aynı siz olacakınız
size yeni kimlikle birlikte gençlik iksiri, yaşam enerjisi, 5 yıldızlı otelde 2 hafta tatil + bir de manita filan mi vercek nüfus müdürlüğü? bunları yapacka olan yine sizsiniz.

o nasıl bi düşünce yavv?

bi kere zaten yaşımı küçütcem diye makemeye gidine öyle kafanıza göre küçültmüyorlar orası ayrı da
hadi küçülttünüz ne yapacaksınız nüfüs cüzdanını alnınıza mı yapıştırcaksınız ben 22 yaşındayım milleeeet diye anons mu ettireceksiniz?

mahkemeden çıktınız siz yine aynı siz olacakınız
size yeni kimlikle birlikte gençlik iksiri, yaşam enerjisi, 5 yıldızlı otelde 2 hafta tatil + bir de manita filan mi vercek nüfus müdürlüğü? bunları yapacka olan yine sizsiniz.
Çok şey kaybettigimi düşünüyorum bu yüzden

İlçede yaşıyorum iş imkanı oldukça kısıtlı tam yuruyemiyorum bu yüzden her işi de yapamıyorum
engelli raporu var mı? iyi de ne zamana kadar böyle sürecek bu. ilçede yaşıyorum diye ömür sonuna kadar evde oturamazsınız. fizyoterapist nasıl olacaksınız mesela ona engel mi? 2 yıllık mı 4 yıllık mı? sizin sorununuz bu. herkes doğduğu büyüdüğü ilçede yaşamıyor.

Ya çok teşekkür ederim evet ailem 1 yaş büyük yazdırmış kimliğe malesef doğuda çok sık olur annem de madem bu kadar takintilisin 22 ye küçült diyor iyi hissedersin

Ne saçma bir düşünce. Yaşınız küçültunce yada büyütünce gerçek yaşınız değişmiyor. Böyle insanları kamdırırsınız. Ayrıca 25 yaşında sonra bildiğim kadarıyla yas tespiti zor oldugu için değiştiriliyor. bence kendinizle ve yasinizla barışın. 27 yaşta zaten çok genç bir yaş. Siz o şekilde düşünmesenizde.

Eğer 19 yaşında olsaydım evet önümde 20 sene vardı gezip içip yiyip tozmak için ama 27 yaşındayım ne ara gezip tozacam sonra evlenip çocuk yapacağım ki

Çok karamsarsınız çok. Ayrıca insanlar 19 yaşında geziyorlar genelde okulda ders çalıyor büyük çoğunluğu.

Depresyonda gibisiniz, bence ilk olarak iyi bir destek alın.Allah size 27 yaşına kadar yaşamayı nasip etmiş.Kimbilir bu yaşa kadar ne tecrübeler edindiniz.Bunların kıymetini bilin ve vakti gelince tüm edindiğiniz tecrübelerden yararlanın.Sizden küçük insanlara göre çok şanslısınız çünkü bu zamana kadar hayatta kalmışsınız, Allah daha uzun ve güzel bir ömür nasip etsin.Şu an 35 yaşında olsaydınız belki de 27 yaşında olmayı isterdiniz.Bu tamamen psikolojik bir bakış.Psikoloji sizi yanıltmasın.Giden artık gitti.Akıllı davranıp şu andan sonraki günlerin hesabını yapın, kıymetini bilin.Belki bu farkındalığı kazandıktan sonra ömrünüz bitene kadar hayatı dolu dolu yaşayacaksınız.Bunun için de öncelikle küçük hedeflerden başlayın.
Deniz demişsiniz mesela, bir sahil kentinin YouTube ta tanıtımını, deniz güzelliğini izleyebilirsiniz.Orada canlı görmek kadar olmasa da bu bile küçük bir adım olabilir.
Hayatta başarılar dilerim..🌸
Majör depresyondayım senelerdir terapi de aldım hiç ise yaramadı

Eğer 19 yaşında olsaydım evet önümde 20 sene vardı gezip içip yiyip tozmak için ama 27 yaşındayım ne ara gezip tozacam sonra evlenip çocuk yapacağım ki
27 yaşı 57 gibi anlatıyorsunuz gezmenin tozmanın yaşı mı var ? Hayatınızı neden belli kalıplara göre yaşıyorsunuz insan kafayı yer bu kadar ince ince düşünürse

Hayatım yaş küçültme öyle kafana göre olmuyor ki.
Mesela annen doğumunu nerde yaptı.
Geçerli bir sebebin var mı ?
ayrıca 27 yaş için ne bu tantana .KPSS çalış ben 31yaşımdayım KPSS çalışıyorum 🤪

Hayatım yaş küçültme öyle kafana göre olmuyor ki.
Mesela annen doğumunu nerde yaptı.
Geçerli bir sebebin var mı ?
ayrıca 27 yaş için ne bu tantana .KPSS çalış ben 31yaşımdayım KPSS çalışıyorum 🤪
valla benim arkadaşım yaşını büyütmek istedi onu bile yapamadı yemedi uğraşmakla geç yazdırmışlar kimliğe

X