İşin icinden cikamadigim derdim ve evliligim

İlçede kirada oturun. Hamilesiniz bebeğiniz olacak. Ha köyde kalırsanızda büyük bir ihtimal bebek üşümesin diye kv yanında kalacaksınız.

İlden ilceye özel aracla iki saat toplu taşımayla daha fazla ve bizim ozel aracimizda yok yani gidip gelemezde
Yani buyuksehirde yaşayan biri olarak 2 saat yol bana çok gelmiyor , geçen seneye kadar tam 9 yıl İzmir'de evim , kızımın okulu , kendi işyerim sonra tekrar dönüş güzergahı arasında ( üçü de ayrı ilçede) mesai trafiğinde günde üç saat direksiyon sallamış biri olarak hiç taşınma işine girmeden eşinizin şu anki evden gidip gelmeyi denemesi bana en mantıklısı geliyor...Hem taşınma masrafınız olmaz, hem kiradan kurtulursunuz hem de köyde oturmak zorunda kalmazsınız. Bütçeniz için de huzurunuz için de ya eşiniz ya da siz biraz fedakarlık yapmalısınız yoksa gecinemezsiniz...

Biz istanbul gibi bir yerde yasamiyoryz burada ulasim zor üç vardiya calisacak gecesi vs di de var masa basi degil ozel arac olmazsa gidip gelemez de aracımız da yok

Son düzenleme:
Kirada oturun konu sahibi, kayinvalidemler köye ev yaptırdı sobalı, çocukluklarından alışkın olmalarina rağmen onlar bile yapamadı şuan kalorifer döşetiyorlar. İlçede kirada oturun bide bebek olacak hiç riske gerek yok

Sobalı ev tabiki zor ama bütçenizi en iyi siz biliyorsunuz. Eviniz kendinize aitse taşınmak yerine araba işini zorlayabilirsiniz.

Benim eşimde 2 saatlik yola gidip geliyor. Köyde yaşamak da zor bence. Ben sevmiyorum birde köy hayatını.

Araba isini malesef buradan zorlayamiyoruz suan arabamiz yok ise gidip gelemez burada oturdugumuz sürece suan esim issiz kaldı burada da is imkani yok zaten imkanim olsa taşınmam neden kendimi zora sokayim taşınmak zorunda oldugum icin ilçe mi yoksa köy mü diye soruyorum

Bu durumda bence en iyisi köye taşınıp acilen bir araba almanız elzem gubi

Bütçeyi zorlamayacak idare edebiliriz diyorsanız ilçe o zaman. Ben köy hayatını sevmiyorum. Ama seviyorsanız bilemem köy hayatını.

Sobalı ev gerçekten büyük sıkıntı. Bence hiç macera aramayın.

Biz arada gezme amaçlı köye gidiyoruz. Akşamdan sobayı yakıyoruz. Sabah çocuklar elleri yüzleri buz gibi kalkıyorlar.

Diğer odaya geçemiyoruz soğuk. Yemekleri mutfakta yiyemiyoruz çünkü soğuk.
Sıkılınca ama başka odaya geçeyimde 5 dakika kafa dinleyemiyoruz çünkü soğuk..
Çocukları içerde banyo yaptırıyoruz salonda soba yanında çünkü soğuk..

Hiç riske atmayın kendinizi

Bunun kararını en iyisi siz verebilirsiniz. Esiniz isteyken soba yakabilir misiniz? Cesmelerden akacak buz gibi suya tahammül edebilecek misiniz? Yine esiniz isteyken acil bir durumda ilçeye ulaşımi nasil yapabilirsiniz? Tasindiginizda cevrenizden de uzaklasacaksiniz bu sizi etkiler mi? Kayinvalidenizle aranız nasıl, onunla yakin oturmak ailenizi etkiler mi? Sizden bir beklentisi olur mu ya da cocuk bakiminda size destek olurlar mi?
Bence bunlar önemli sorular.

Kayinvaldem cok destek olur cok iyidir aramiz ama soba konusu bebek icinde bizim içinde cok zor o yüzden ilçeye karar verdik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…