İşin icinden cikamadigim derdim ve evliligim

Delirmekuzereyim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2023
1.241
2.362
Güzel giden evliligim var hamileyim esimin is değişikliği nedeniyle ilçeye taşınicaz ailesi de orada yasiyor ailesi ile genel olarak problemim yok konu şu ilçe merkezden kiralik ev tutmayi düşündük ama köyde kira vermeyeceğimiz bir ev var sobali imis tek eksisi bu ama bu konu da iki üç seneye koyde kendimize ait evimiz var onu yaptırınca kat kalorifer sistemi vs düşünüyoruz kafam cok karışık sizce kirada ilçe de mi oturmak? Yoksa köyde kira vermeden mi oturmak?? Birde evliligim de sorun yasarmiyim :/ vs diye de cok çekiniyorum

Gelişme : bebeğimiz için dogalgazli ilçede bir eve karar verdik.

Son düzenleme:
Daha önce hiç sobali evde yasamadim yani zor olucagini tahmin ediyorum zaten :/

Sakin köydeki eve gitmek gibi bir hata yapmayın çok sorun yaşarsınız sobalı ev çok zor benm çocukluğum çok zor geçti sobalı ev yüzünden bebekte usuyebilir hasta olabilir soba yakmakta çok zor
En kötüsü koyde toplu tasima da yok herkesin özel aracı var suan bizim ozel aracta yok kayınbabam dan istiycez soylenmezze verecek alisveris hastahane vs isleei icin yani nerden tutsak elde kalıyor koyde de esime mantikli geliyor çünkü kira parasi cebine kalacak burda ki evimizi de kiraya vericez o da ekstra olucak araba alalin diye düşünüyor ama gerçekten zor benim icin ve ilk defa anne olucam onun kaygisi yetmiyor gibi bir de bu durum çıktı

Kendi mutlu olacak parası cebine kalacak diye sizi mutsuz edemez iyi düşünün iyi karar verin baştan tavrınızı koyun

Bu devirde sobalı evi tercih edecek biri varsa o da sobalı evde büyümemiş biridir gerçekten. Çocukluğumdan hatırlıyorum diğer odalarımız buz gibiydi. Salondan tuvalete gitmeye erinirdik soğuk diye. Sabahtan çıkıp gece eve döndüysek sönmüş soba yakılacak, tutuşup ısı verecekte sizde ısınacaksınız. Odun, kömür taşıması sürekli, kül temizliği. Baca tüterse zaten eyvah camlar açılır duman çıksın diye soba yanacak ısınacaksınız. Yani ayrı bir dert. Küçücük bebeyle size büyük zahmet olur.

Sobalı evde olmaz valla çok zor o. Bir de yakınlık iyi değil. Kirada durum ev yaptırım sonra geçersiniz kendi evinize

Kocanıza söyleyin arabayı bebeğinize tercih etmesin bir zahmet. Kocanızın bebeği dert ettiğini sanmam. Babasından araba da isteyemez. Bebekle köyde kalakalırsınız. O evden gelse gelse 15.000 kira gelir. Ayda 15.000 hadi 25.000 kenara atarak araba alacağız derken çocuğu da kendinizi de hasta edersiniz

Esim bana bıraktı meseleyi çünkü zorluğu çekecek benim

merhaba sobalı evde tek bir oda sıcak oluyor genelde ev biraz büyükse özellikle diğer odalar buz keser. Bebeğinizi hep salonda yıkamanız gerekir her sabah soba yakmanız gerekir. Onun kovasını taşımak bile ayrı illet. Ayrıca lodos olan zamanlarda zehirlenme riski de oluyor hiç sağlıklı değil.Size tavsiyem kaloriferli bir eve geçmeniz olur kesinlikle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…