isim koyma silsilesi

Bi ortamda biri şevket dese bu durumda en az 3 kişi dönüp bakacak

Ilkokulda bir sinif arkadasimin su kaplumbagasinin adi sevketti. Hayvancagiz olunce annesi sinifa tatli dagitmisti hatta aklima o geldi nedense . Bence kuzenleriyle ismi ayni olmasin, evde Sevket dediginizde kac kisi donup bakacak? Olmaz oyle tum kuzenler ayni isim.

Rusya'da her çocuk zorunlu olarak ikinci isim olarak babasının adini aliyor.
Ali şevketoviç Arslanov
Ayşe şevketovna arslanova şeklinde.
Bazen onlar da gelenek olarak dede ismi veriyorlarmiş. Böylece Kuşaklarca Ivan sergeyov/sergey Ivanov/ Ivan sergeyov / sergey Ivanov diye devam ediyormuş,tekerleme gibi
Yazıyı okuyunca bu geldi aklıma, tam Şevket dedelik

Bizimkiler de eşimin dedesinin ismini önerdiler, benden önce eşim susturdu. Dede sahibi olmuyoruz, çocuk sahibi oluyoruz bu zamanda modern isimleri seviyoruz biz diye. Sonra bir kaç kez daha söylediler, en sonunda bu konuda kararımız net, modern isimler önerin düşünelim dedik. Ben bir de 9 ay taşıyan, her gün kendine iğne yapan olarak son söz benim dedim, konu kapandı

Şevket, Mahmut filan nedir arkadaş. Adam ismini çok seviyorsa soyadını da değiştirsin, Şevket Şevket diye gezsin ortalıkta :)

Yani şevkette koyamam
Zaten iki torununa da koymuşun be adam
Bnm eltimin çocuğunun adı kp adı murat. Benm bebeğimede koycaklardı ama izn vermedm ne o öyle büyüyünce 1. Murat 2. Murat derler bahsederken hatta küçük murat büyük murat die kalır çocuğun adı die düşündüm.

Yanlış bilgi. Kimliği isterse anne de çıkarabilir doğum raporu ile giderse. Genelde anne yeni doğum yapıp bebekle ilgilendiği için baba çıkarıyor.

Annenin çıkardığın biliyorum da o sırada Bebek yeni anne hastaneden çıkmış olunca babaya kalıyor o iş. %99.9dur bu oran

O adamin kalbini kır çocuğun adını şevket koyma lütfen

Ezan okunurken ismi kulağa Şevket dedeye koydurmayin derim adını sevkete kayar ister istemesende dikkat edin

Adamin ismi iki torununa koyulmus zaten koyulmasa anliycam da hevesini.
Ben hayattaki ebeveynlerin isminin koyulmasina karsiyim. Siz de oyle soyleyebilirsiniz.

Ben güya saygılı olayım diye kızımın adı için kayınpederimi arayıp bız bu isme karar verdık ne dersınıZ dedim .güzel sonuna da şunu eklesenız daha uyumlu olur falan dedi eşim de daha babası söylemeden aynısını demişti neyse aradan 4sene geçti. Sonuna ekledgımız ismi kendılerı söylemıyor halbuki bırlesık kelıme. Ayrıca bekar 2cocıkları ve kendılerı bızden bıseyler sakladılar yabancı gibi davrandılar. O an öyle pişman oldum ki adam yerine koyup onlara bunu yaptığım için.. Eğer istemiyorsanız ismini sakın diyeyim.. Net olun yüzüne gülüp bakarız demeyın. Hayır erkek olursa bu ismi düşünüyorum bıttı kim ne derse desin boşuna stres yapmayın

Yerinizde olsam baba bu aileye 3 şevket yeterde artar derdim. Asla koymazdım.
Hadi ilk torun olsa tek ona konulsa isim amenna adam heves etmiş diyeceğim ama oda yok,adam maşallah elinin yettiği herkese şevket ismini koydurmuş. Yetmemiş mi?
Asla koymazdım yani aileye bak Şevketten geçilmiyor. Şevket diye seslensen dönüp bakacak 3 kişi var hali hazırda. Dördüncüye gerek yok yani.

Şimdi görümcemin oğlunun adı şevket
Eltimin oğlunun adı şevket

ayyy hiç gülesim yoktu haa şevket ismi mi kalmış ay bence de koymayın yani

Kızlar saat : 2 ' de minik şevketi görmeye gidicez
Dua edin baba şevketim orda olsun

Megaloman bir tip heralde sevket amca :) birinci sevket ikinci sevket diye gidecek heralde :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…