İşe başladım ama sanırım yapamayacağım 🤦🏻‍♀️

feliscatus

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2020
1.323
4.410
45
Merhabalar, bunaldım çok bunaldım en azından sadece içimi dökmek için bile olsa yazmak istedim. Ben yirmi seneyi geçmiş bir asistanım, farklı sektörlerde hep C level yöneticilerle çalıştım, sektörleri, yönetimle çalışmanın zorluklarını bilirim, meseleleri şahsi algılamam kendimi profesyonel olarak görürüm. Ve ben artık çok mutsuz olup aleni olarak mobbinge uğradığım işyerimden 1,5 sene önce ayrıldım. Bu süreçte gezdim, spor yaptım, dinlendim falan derken altı aylık bir iş arama sürecinden sonra da işe başladım ikinci haftamdayım. Ancak yapamayacak gibi hissediyorum. Şöyle ki şirkete 100 üzerinden puan versem 1000 az gelir, maaş, sosyal imkanlar, bizlere verilen değer dört dörtlük. Ama aması var işte.

Ben hep yönetici takvimine esas çalıştım calenderda ceo ya da yk üyesi kimse ona uygun zamanlara aldım toplantıları ve pandemide Teams’in delilik zamanları da dahil bir tek toplantıda sorun yaşamadım. Elbette diğer yöneticilerin de uygunluğuna baktım üst üste işler yapmadım ama bu yeni şirket çok acaip 😞 örneğin asistanlığını yaptığım GM ile toplantı istiyorlar ama biz o saatte uygun değiliz, yok bu gün olmaz 🤦🏻‍♀️ ya esas GM e uyulmaz mı arkadaşım? Ya da örneğin önümde açık takvimler ve saatler uygun ama boş dahi olsa sormadan toplantı atamıyorum ve bana aşırı saçma geliyor çünkü bir önceki işimde tüm yetki bendeydi. Dün daha 2. ofis günümde direktörün birinden fırça yedim mesela, bugün de yine saçma bir diyalogla karşılaştım. Şöyle izah edeyim ; toplantı istediğim birisi bana benim X beyle toplantım var ona bir sor erteler mi dedi. Bunu diyen kişi ne müdürüm ne amirim düz bir yönetici 🤦🏻‍♀️ Sorsana kendin bana dönsene ben GM nin asistanıyım neden sorayım senin görüşeceğin kişiye. Herkese böyle davranırsam ben kendi işlerimi nasıl yapacağım? Müthiş bir kakafoni var yani ben ki outlook’u hatmetmiş biriyim gözüm kapalı ajanda yönetirim çaresiz kaldım ve sanırım ayrılacağım buradan 😞 Gerçekten hiç tecrübe etmediğim saçmalıkta bir sisteme düştüm.

Of çok bunaldım saçma sapan da yazmışım özür dilerim gözleri kanayanlardan 😞

Bence kesinlikle ayrılmayın . Biraz zaman geçirin siz benden daha tecrübelisiniz bazı insanlar bayılırlar başkalarını kullanmaya. Zamanla işleri rayına oturtursunuz. Her iş yerinin kültürü farklı . Birde bazı iş yerleri dışardan kurumsal gözüküyor ama bakkal kafasından çıkamamis oluyor . Adapte olmak için bekleyin . Bir yandan iş ararsınız . Imkanları güzel diyorsunuz belki zamanla alışacaksiniz

Mezun olduktan sonra ilk işim CFO asistanlığıydı. Finans olduğu için kafamı kaldıracak zamanım yoktu ve CEO asistanı yurt dışına gönderildiği için başladıktan 1 ay sonra onun da işini görmeye başlamıştım. Hadi bunda sorun yok. Sonra dümdüz müdürler benden bir şeyler istemeye başladı ama bilirsiniz belli kişilerin asistanı olunca -ki benim bazı bankalara imza yetkim de vardı - bu kişilerden daha üstte oluyorsunuz. Kibarca bahsettiğiniz kişi/isimlere hakim değilim, yetki alanımda olan kişilerle ilgili bir durumunuz varsa iletirim diyordum. Maksat sizi daha baştan aşağı çekmek. Yetkiniz ileride arttırılmak üzere alınmış olabilirsiniz.

Ne kadar yabancıyım bu kelimelere🙃
Allah yardımcınız olsun.

Deneme süresindesinizdir diye düşünüyorum, sizi işe alan ik birimiyle görüşün bence bu durumu. Görev tanımınızın dışındaki kişilerle de uygun bir dilde yoğunluğunuzu dile getirirsiniz. Bu sekreterya işleri karışık geldi literatürü bile değişik :KK70:

Ajaajajsjssjs güldürdünüz beni 😄

Ajaajajsjssjs güldürdünüz beni 😄
Bi ara devlet dairesinde staj yapmıştım sekreterlik bölümüne bakıyordum. Telefon trafikleri, faks ,mail vs karman çorman işler ama eğlenceli geliyordu bana tek sıkıntısı oradaki memurların beni çaycı gibi görmeleriydi 🤦🏻‍♀️

100 üzerinden 1000 puan verdiğiniz bir şirket iyi çalışan tecrübeli bir personelini kaybetmek istemez.
Kendinize biraz zaman verin.
Ve burada anlattığınız artık yetkili mi diyeyim ik birimimi diyeyim durumu onlara da anlatın.
Net olarak sizden ne isteniyor öğrenmeye çalışın.Duz bir yöneticinin emirlerini yerine getirmek zorunda mısınız mesela iş taniminzda bu da var mı ?
Eğer yoksa siz o yöneticiyi fircalayabilirsiniz.
Birde eski çalıştığınız yerlerle kıyaslama yapmayın üzülürsünüz.
Ha şunu da söyleyeyim 1.5 sene ara vermişsiniz sizde eski siz değilsiniz zorlanmaniz çok normal hop boşluktan denize dalmış gibi oldunuz çünkü.
O yüzden diyorum kendinize zaman verin diye.

Sizin bu konu hakkında yeni bir düzen, proje oluşturup sunabileceğiniz bir ortam yok mu? Aylık toplantılarda ya da farklı bir birime? Kendinizce bir düzen kurabilirseniz belki hoşlarına bile gidebilir. Ama ayrılmak kısmını rafa kaldırın bence bir süre. 5-6 aya alışırsınız.

Merhabalar, bunaldım çok bunaldım en azından sadece içimi dökmek için bile olsa yazmak istedim. Ben yirmi seneyi geçmiş bir asistanım, farklı sektörlerde hep C level yöneticilerle çalıştım, sektörleri, yönetimle çalışmanın zorluklarını bilirim, meseleleri şahsi algılamam kendimi profesyonel olarak görürüm. Ve ben artık çok mutsuz olup aleni olarak mobbinge uğradığım işyerimden 1,5 sene önce ayrıldım. Bu süreçte gezdim, spor yaptım, dinlendim falan derken altı aylık bir iş arama sürecinden sonra da işe başladım ikinci haftamdayım. Ancak yapamayacak gibi hissediyorum. Şöyle ki şirkete 100 üzerinden puan versem 1000 az gelir, maaş, sosyal imkanlar, bizlere verilen değer dört dörtlük. Ama aması var işte.

Ben hep yönetici takvimine esas çalıştım calenderda ceo ya da yk üyesi kimse ona uygun zamanlara aldım toplantıları ve pandemide Teams’in delilik zamanları da dahil bir tek toplantıda sorun yaşamadım. Elbette diğer yöneticilerin de uygunluğuna baktım üst üste işler yapmadım ama bu yeni şirket çok acaip 😞 örneğin asistanlığını yaptığım GM ile toplantı istiyorlar ama biz o saatte uygun değiliz, yok bu gün olmaz 🤦🏻‍♀️ ya esas GM e uyulmaz mı arkadaşım? Ya da örneğin önümde açık takvimler ve saatler uygun ama boş dahi olsa sormadan toplantı atamıyorum ve bana aşırı saçma geliyor çünkü bir önceki işimde tüm yetki bendeydi. Dün daha 2. ofis günümde direktörün birinden fırça yedim mesela, bugün de yine saçma bir diyalogla karşılaştım. Şöyle izah edeyim ; toplantı istediğim birisi bana benim X beyle toplantım var ona bir sor erteler mi dedi. Bunu diyen kişi ne müdürüm ne amirim düz bir yönetici 🤦🏻‍♀️ Sorsana kendin bana dönsene ben GM nin asistanıyım neden sorayım senin görüşeceğin kişiye. Herkese böyle davranırsam ben kendi işlerimi nasıl yapacağım? Müthiş bir kakafoni var yani ben ki outlook’u hatmetmiş biriyim gözüm kapalı ajanda yönetirim çaresiz kaldım ve sanırım ayrılacağım buradan 😞 Gerçekten hiç tecrübe etmediğim saçmalıkta bir sisteme düştüm.
Daha iki hafta olduğu için üstünüze çok gelebilirler mi? Bazen deneme gibi insanı bilerek çıldırtmaya çalışan insanlar olabiliyor ne yazık ki. Bu durumları konuşacağınız biri varsa dile getirin derim bir süre daha bekleyip. İşin şartlarının uygun olduğunu söylemişsiniz. Tekrar böyle bir iş bulma imkanınız var mı? Çıkmadan önce bakın.

100 üzerinden 1000 puan verdiğiniz bir şirket iyi çalışan tecrübeli bir personelini kaybetmek istemez.
Kendinize biraz zaman verin.
Ve burada anlattığınız artık yetkili mi diyeyim ik birimimi diyeyim durumu onlara da anlatın.
Net olarak sizden ne isteniyor öğrenmeye çalışın.Duz bir yöneticinin emirlerini yerine getirmek zorunda mısınız mesela iş taniminzda bu da var mı ?
Eğer yoksa siz o yöneticiyi fircalayabilirsiniz.
Birde eski çalıştığınız yerlerle kıyaslama yapmayın üzülürsünüz.
Ha şunu da söyleyeyim 1.5 sene ara vermişsiniz sizde eski siz değilsiniz zorlanmaniz çok normal hop boşluktan denize dalmış gibi oldunuz çünkü.
O yüzden diyorum kendinize zaman verin diye.

Öncelikle teşekkür ederim. Yani bana işe başlarken yoğun olduğu, yöneticilerin zor ve mükemmeliyetçi olduğu gibi şeyler söylendi ve bence bunda sorun yok ama kendi yöneticim dışındaki direktörlerden de fırça yiyeceğim söylemmedi. Yani ortak takvimlere bakılır boş anlara toplantı konur ama on kişi gelecekse onuna da sormak onunun da farklı gün vermesi falan bu benlik de değil sistemsel bir sorun aslında.

X