Is yeri sorunlari

Merhaba arkadaşlar

17 senedir çalıştığınız isyerinde bazı sebeplerden dolayı geç kalsanız girer girmez
size tüm personelin önünde ooo gözümüz yollarErtesı ga kaldı dense ne yapardınız
Daha çok detay ve sorun varda ben sadece bu konuda fikir almak istiyorum
Ertesi gün daha da geç kalırım. Geldım çok mu merak ettınız ya derdım 17 yıl yani

Merhaba arkadaşlar

17 senedir çalıştığınız isyerinde bazı sebeplerden dolayı geç kalsanız girer girmez
size tüm personelin önünde ooo gözümüz yollarda kaldı dense ne yapardınız

İster 17 ister 77 sene. Geç kalacaksam müdürüme haber veririm. Senelerin çoğalması neyi değiştirecek?
Haber vermeme rağmen böyle çocuk gibi davranıyorsa cevabını veririm.

Mesai saati diye bir kavram yoktur, alistirdiginiz giris cikis saatleri vardır :)

Erken gelmeye alistirdiysaniz, boyle bir cumleyi bir seferlik sineye cekin ne olacak, baska sorunlar yoksa tabi

Size bunu söyleyen üstünüz mü? Durum ona göre değişir. Bulunduğum şirkette 3. senem. 10 dk geç kalsak bile "Hiç gelmiceksiniz sandım" diyen insanlar var. "Valla ben de öyle sandım" ya da "Keşkee" diye karşılık verip gülüp geçiyorum. Eğer patronum sorarsa sadece durumu açıklardım. Bence biraz alınganlık yapmışsınız. Herkesi bu kadar ciddiye almayın. Herkes kendisine baksın.

Merhaba arkadaşlar

Ben takilmazdim ama gec kaliyorsam haber verirdim.

Tek patron yok 3 kişiyi aramam lazım
Çalışma saati var ama mesai saati dışındada aranabiliyorum dedimya detay cok
iş dünyası acımasız bir ara ben de 5 müdürün asisteliğini yapıyordum
mesai sonrası bende mesaj arama vs bazen alırım

15 dk bile olsa 5 müdürüme de wp den mesaj atarım gecikeceğim vs diye
haklı bulmadım sizi
ve 21 yıldır aynı şirketteyim :)

Patronuma muhakkak haber veririm ölüyor olsam ölüyorum diye mesaj atarım görüldü yapmazsa ararım😁 ,kıssasa kıssas yaparım ben hiç birşeyi unutmam devran dönsün ki dönecek, onlarda elbet elime düşerler birde ofise girdiğimde ya çok sert yada çok üzgün girerdim suçluluk psikolojısine girsinler 😁 merak etsinler diye bu böyle uzar

Ben böyle şeylere mahal vermemek için bir gün önceden geç geleceğimi haber veriyorum. Hadi son dakka bişey çıktı arayıp haber veriyorum. Mesai saatime beş dakka bile geç kalmamaya özen gösterir, hatta mesaime hazırlanmak için 5-10 dakka erken bile giderim.

Bunun kıdemle alakalı oldugunu dusunmuyorum. Benim yanıma da bir kız başlamıştı ve sürekli olarak geç kalıyordu. ik'ya haber veriyor ancak benım ofisten çıkmam gerekiyor ya da ona aktaracağım seyler oluyordu. sürekli onu bekliyordum. Defalarca geç kalınca haber ver dememe rağmen vermedi. Bu arada aynı pozisyondaydık ama ben daha kıdemli oldugum için iş aktarımını benım yapmam gerekiyordu gün içindeki düzeni sağlamak için. Ama o 40 dk gec geldiğinde ne zaman gelicek, acaba gelicek mi vs vs. sürekli mesaj atmak zorunda kalıyordum ve hos olmuyordu. O nedenle gec kalındığında ekip arkadaslarına haber verilmeli, ortak bir grup vardır mutlaka ben hep oradan yazarım. Hem de ofise biri gelip beni sorduğunda şu saatte gelecek diyebilsinler diye bile söylemek gerek.

Merhaba arkadaşlar

Ben geç kalacağımı anladığım an mesajla haber veriyorum sebebini belirtiyorum, onun için böyle bir durum yaşamadım.
Sizin dediğiniz gibi bir durum olsa kusura bakmayın …… nedenden dolayı geciktim der yerime geçerim.

X