is konusunda tavsiye ve onerilerinize acigim yardimci olursaniz sevinirim

Devlet dairelerinin hepsinin hukuk musavirligi var ve ben cok kez kpss listelerinde buralara alim gordugume eminim.

Neredeyse tum kurumsal sirketlerin hukuk musavirligi var? Bunlara basvurabiliyorsunuz.

Noterliklere basvurabiliyorsunuz bildigim kadariyla.

Neden kariyerinizi bu kadar dibe cekmek istediginizi anlayamadim, tamam dusundugunuz memurluklar iyi para kazaniyor olabilir asgariye gore ama bir hukuk mezunu neden mubasir olmayi heves eder ya da zabita yapmayın Allah askina.

Ayrica hakimlik sınavlarında kimse ilk senesinde atanamiyor. Yasi dolana kadar deneyen onlarca insan biliyorum ama bir yerde illaki atanabiliyor.

Benim size onerim, ruhsatinizi her ne olursa olsun alin, ailenizin memur oldugunu soylemissiniz, bunun sonucunda bir ruhsat ücreti olacagini okurken ogrenmis olmaliydiniz (ne kadar bu arada?), memur bir aile sanmiyorum ki hukuk okuyan kizlarinin ruhsat ucretinden gocunsun. Ise girersiniz ucret ne kadarsa onlara odersiniz hemen.

O ruhsati alip, baroya kaydinizi yaptirin, sonra bir avukatlik ofisine girin, bastan stajyerligin cilesini cekin tekrar. Bir yerden baslamazsaniz bu depresif durum bitmez, agac degilsiniz en nihayetinde adim atin.

Su an Ankara Barosu sayfasina bakıyorum avukatlik ruhsat ucreti toplam maliyeti 11 bin lira. (10.800 gibi bir rakamda ben yuvarladim, birkac kalem var)

Yillik aidat (3 kalem var toplam yaziyorum) 2200 lira.

Hukuk mezunu çok özel devlet sürekli hukuk fakültesi açtılar.

Hukuk artık İBFF gibi oldu.

Hukuk mezunu Polis çok.

Babasının hukuk bürosundan devam edenleri Bilkent hukuk mezunlarını baz almayın.

Ya hakim savcılık mülakatlarına sürekli gireceksiniz ya Polis olacaksınız.

Ben avukatım olmaz derseniz işsiz kalırsınız (Şuan böyle yapacak bir şey yok ben oluşturmadım bu düzeni bana kızmayın şimdiden )

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…