İş konusu istifa..

bilinmeyenekosankiz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2024
10
4
26
merhaba ben üniversiteyi bitirir bitermez çalışmaya başladım ve meslekte 3.yılım, 2 sene acil sonrası suanda asistan olarak çalışıyorum ve o kadar yoruluyorum ki.. hocayla ayrı hastayla ayrı yoğunlukla ayrı uğraşıyorum. Her sabah mutsuz uyanıyorum, her nöbetimde ağladıgım bi an oluyor.. eskiden 9 kişinin yaptıgı işi suan 4 kişi döndürmeye calışıyoruz ve sürekli azar işitiyorum, oysa ki işi düzgün yapmayı severim, haddimizi aşıyoruz bazen yoğun bakımda sacma sapan hasta takip etmeye çalışıyoruz. Yemek bile yemeden nonstop çalışıyorum liseden beri en zayıf kiloma ulaştım. Bölümümü seviyorum aslında ama bu kadar yoğun olunca hata yapmaya çok müsait oluyorsun ne yazık ki.. ve bunun düzelme ihtimali çok çok düşük.. bölümden 1 uzman 7 istifa çıktı bu zamana kadar.. istifa etmeyi çok istiyorum ama 6 ay memuriyet cezası haklarımdan birinin gitmesi beni korkutuyor daha önce istifa eden işi bırakan ya da türlü zorluklara karşı bırakmayan varsa tecrübelerini dinlemek isterim. Tükendimm yetemiyorumm

merhaba ben üniversiteyi bitirir bitermez çalışmaya başladım ve meslekte 3.yılım, 2 sene acil sonrası suanda asistan olarak çalışıyorum ve o kadar yoruluyorum ki.. hocayla ayrı hastayla ayrı yoğunlukla ayrı uğraşıyorum. Her sabah mutsuz uyanıyorum, her nöbetimde ağladıgım bi an oluyor.. eskiden 9 kişinin yaptıgı işi suan 4 kişi döndürmeye calışıyoruz ve sürekli azar işitiyorum, oysa ki işi düzgün yapmayı severim, haddimizi aşıyoruz bazen yoğun bakımda sacma sapan hasta takip etmeye çalışıyoruz. Yemek bile yemeden nonstop çalışıyorum liseden beri en zayıf kiloma ulaştım. Bölümümü seviyorum aslında ama bu kadar yoğun olunca hata yapmaya çok müsait oluyorsun ne yazık ki.. ve bunun düzelme ihtimali çok çok düşük.. bölümden 1 uzman 7 istifa çıktı bu zamana kadar.. istifa etmeyi çok istiyorum ama 6 ay memuriyet cezası haklarımdan birinin gitmesi beni korkutuyor daha önce istifa eden işi bırakan ya da türlü zorluklara karşı bırakmayan varsa tecrübelerini dinlemek isterim. Tükendimm yetemiyorumm
Üzüldüm adınıza. Biraz molaya ihtiyacınız var gibi.bir kaç hafta izin alsanız size iyi gelebilir belki.

Eee yani boyle calışma olmaz zaten mümkün değil😐Her şeyden once sağlığına dikkat et, ne olursa olsun öğle yemeğine çık aç aç düşüp bayılırsın😑😑 Yetersiz, kötu degilsin çalışma sisteminiz toptan yanlış, hoca da ayrıca mal sanırım insanlar kaçmış gitmiş işte düzeltmezsen koşulları kimse durmaz ... biraz izin al, biraz daha diren istifa et sonra ne yapacaksın TUS mu göç mü? Ne olursa olsun yemek ye ama hoca ses ederse de açım öleyim mi de sesini çıkart kendini zorbalatma. Biraz diş göster biraz tatil yap , diren o sırada da saksıyı çalıştır.

Eee yani boyle calışma olmaz zaten mümkün değil😐Her şeyden once sağlığına dikkat et, ne olursa olsun öğle yemeğine çık aç aç düşüp bayılırsın😑😑 Yetersiz, kötu degilsin çalışma sisteminiz toptan yanlış, hoca da ayrıca mal sanırım insanlar kaçmış gitmiş işte düzeltmezsen koşulları kimse durmaz ... biraz izin al, biraz daha diren istifa et sonra ne yapacaksın TUS mu göç mü? Ne olursa olsun yemek ye ama hoca ses ederse de açım öleyim mi de sesini çıkart kendini zorbalatma. Biraz diş göster biraz tatil yap , diren o sırada da saksıyı çalıştır.
Ayy o kadar haklısın ki... tepki verince biz bunları zamanında iki kişi yapıyoduk deniyo ama daha gecen hafta polde bunaldıgı için kendi özel polikliniğini kapattı ne kadar söylesek biz mızırdanıyo şikayet ediyo oluyoruz o kadar çırpınmamıza rağmen eksikler göze batıyo, meslek hayatımda bu kadar kötü hissettiğim başka bir dönem olmamıştı insan biraz halden anlar, daha geçen nöbetertesi izni kaldırmakla tehdit etti, yök kadrosunda olsam arkama bile bakmadan bırakır giderim burayı şimdi feragat etmeyi düşünüyorum açıkcası acilde çalışacak gücüm de psikolojim de yok suanda ama tsm 112 vs denk gelir diye.. ama harekete geçmekte sorun yaşıyorum, cevremde çok basit seyi yapamamışım gibi bi algı var çok destekçim yokmuş gibi hissediyorumm

Asistanlar çok zor şartlarda çalışıyor. İzin alamayacağınızı biliyorum. Uzman olunca rahatlarsınız sabredin bence
Yani şöyle, her asistanlık bu kadar zor şartlarda değil. benim daha önce aynı bölümde başka hastanede asistanlık tecrubem oldu, böyle şeyler yaşanmadı. İnsan kendine ben bunu niye yapıyorum diye sorguluyo daha iyi daha mutlu olabilecekken niye 4 5 senede yıpranayım diye kızıyor

geceni gündüzüne kat yeme içme ders çalış herkes fik fik gezerken sen dirseklerini çürüt ve sonucu ortada. insanları bu kadar bunaltmanin ne anlamı var ya? öylesine koymetlisiniz ki... herkesin yapamayacağı bir meslek çok kişi kazanamıyor o konuya girmiyorum bile. kapasite çok yüksek ama çalışma şartları rezil. ne diyeyim sizi nasıl teselli edeyim bilemiyorum tesellilik bir durum yok çünkü . hiçbirimiz sizi anlayamayız. allahim yardımcıniz olsun gececek diyip sabredin kendinize iyi bakın lütfen.

Merhaba ben de fizyoterapistim inanın yaşadığınız bunalımı anlıyorum çok ama çok zor şartlarda çalışıyorsunuz. Üstüne mobing de eklenince nefes almak bile lüks oluyor. Her asistanlık anlattığınız kadar zor değil belli ki sizin işinizi hoca yönetim vs de ekstra zorlaştırıyor zaten yeterince zorken. Sizin yerinizde olsam ben istifa ederdim. Siz yetersiz değilsiniz onlar yetersiz. Sizi tüm imkansızlıklarda mükemmel çalışmaya zorluyorlar. 3 hakkım var diye düşünmeyin her zaman bu kadar kötü insanlar gelmeyecek karşınıza inşallah bir dahaki sefere asistanı köle olarak değil de çalışma arkadaşı olarak gören insanlara denk gelirsiniz. Hakkınızda hayırlısı olsun kendinizi üzmeyin biliyorum zor ama gerekirse psikiyatriden rapor alın durumu anlatın onun verdiği rapora hiçbir şey olmaz. İstifaya karar verirseniz mobing dilekçesi verin ve o raporu da kullanın.

Yani şöyle, her asistanlık bu kadar zor şartlarda değil. benim daha önce aynı bölümde başka hastanede asistanlık tecrubem oldu, böyle şeyler yaşanmadı. İnsan kendine ben bunu niye yapıyorum diye sorguluyo daha iyi daha mutlu olabilecekken niye 4 5 senede yıpranayım diye kızıyor

Eeee bebişim orda kalamıyor muydun? Yeni hastane bulup vinlayamıyor musun?

Ben de istifa ederdim. Hatta idealistlik umrumda olmaz en kolay bölümü seçerdim
Devlet, hastane, hastalar, kendi hocalarınız her şeyi zorlaştırıyırsa sizin mükemmel olacağınız alanı da onlar kaybediuor ülke kaybediyor

burada kilit soru ne olmak istiyorsunuz ben yakin zamanda ikinci uzmanliga baslayacagim daha yogun ama sevdigim bir brans .sizin hayaliniz ne olmak ? dahili branslarda bu kadar zor yerler kaldi mi bu arada ya bizim dahiliyede vs igne atsan yere dusmuyor asistandan

X