İş hayatı

umutluveumutsuz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2019
53
26
23
Merhabalar, daha önce iş yerimle ilgili bi konu açmıştım. İşe gireli 2 ay oldu şu an daha iyiyim, alıştım diyebilirim. Ancak bir sorun var çok çekingen olmam. Şöyle söyleyeyim çalıştığım yerde en iyi bölüm ve üniversite mezunu olan benim ama sanki benim dışımda herkes çok iyi. Bende çok çalışıyorum çok derse giriyorum ama sanki bunları çok dillendirmediğim , kendimi övmediğim için görünmüyor gibi hissediyorum. Kendimi övmeyi beceren bir insan hiç değilim:KK43: yeni mezunum o yüzden sürekli birilerine bir şeyler soruyorum o da kötü hissettiriyor, yetersiz gibi :KK43:

İki ay çok yeniymiş. Zamanla tecrübe kazandıkça rahatlarsın kötü hissedecek birşey yok.
yaptığın şeyleri, övünmek demeyeyim de yeri geldiğinde dile getirmelisin. Yaptıklarını görmezler yapmadıklarını konuşurlar o yüzden.

İş hayatında çok bilen değil kendini çok iyi pazarlayan el üstünde tutulur.
Dürüst olan değil yalaka el üstünde tutulur.
Çalışan değil çalışıyormuş gibi görünen el üstünde tutulur.
Açık sözlü olan değil yalancı olan el üstünde tutulur.
Ağır başlı olan değil yırtık olan el üstünde tutulur.
İş hayatından nefret ediyorum
Size yeni iş yaşamınızda başarılar diliyorum.

İş hayatında insanların size saygı duymasını istiyorsanız yaptığınız işle ilgili her şeye hakim olmalısınız.Alanının en iyisi el üstünde tutulur yukarıdaki üye yazmış ya yok çalışan değil çalışıyormuş gibi görünen el üstünde tutulur vs vs buna asla katılmıyorum.Çalışkan dürüst ağır başlı karakterli insanlar her zaman el üstünde tutulur tabiki

İş hayatında çok bilen değil kendini çok iyi pazarlayan el üstünde tutulur.
Dürüst olan değil yalaka el üstünde tutulur.
Çalışan değil çalışıyormuş gibi görünen el üstünde tutulur.
Açık sözlü olan değil yalancı olan el üstünde tutulur.
Ağır başlı olan değil yırtık olan el üstünde tutulur.
İş hayatından nefret ediyorum
Size yeni iş yaşamınızda başarılar diliyorum.
Nasıl hak versem bilemedim. Bu ülke mi böyle sadece bilmiyorum.

Merhabalar, daha önce iş yerimle ilgili bi konu açmıştım. İşe gireli 2 ay oldu şu an daha iyiyim, alıştım diyebilirim. Ancak bir sorun var çok çekingen olmam. Şöyle söyleyeyim çalıştığım yerde en iyi bölüm ve üniversite mezunu olan benim ama sanki benim dışımda herkes çok iyi. Bende çok çalışıyorum çok derse giriyorum ama sanki bunları çok dillendirmediğim , kendimi övmediğim için görünmüyor gibi hissediyorum. Kendimi övmeyi beceren bir insan hiç değilim:KK43: yeni mezunum o yüzden sürekli birilerine bir şeyler soruyorum o da kötü hissettiriyor, yetersiz gibi :KK43:
Yeni mezunsun neden kıyasa giriyorsun ki?İstersen odtü mezunu ol, sonuçta tecrübeli olan insanlara soru sorman normal.

Biraz kibir mi var? En iyi ünv ben mezunum gibi kıyaslamalara gerek yok.
İş hayatı bambaşka bi dünya ve cidden yenisin.
Hepimiz bu zamanlardan geçtik.
Zamanla çok şey öğreneceksin.Tabiki soracaksın bunda bişey yok

Kendini öven insan net tam tersidir
Siz tecrübe kazanmaya bakı
n
Boşverin sağı solu

X