Is Fikri istiyorum sizden...

Öncelikle durumunuza üzüldüm umarım kısa zamanda işleriniz düzelir.Ben avmden ve gezerek alışveriş yapmaktan çok hoşlanan biri olarak artık avmye asla gitmiyorum.Küçük esnaftan da alışveriş yapmıyorum.Yakın zamana kadar az az da olsa gidiyodum ama şu bomba olaylarından sonra benim için öyle geniş geniş sokaklarda gezme ve kapalı yerlere gitme olayı sanırım ebediyen bitti.Benim gibi de çok insan var bence, insanlar artık dışarda emniyette olmadıklarını düşünmeye başladılar.Mecbur olmadıkça kalabalık yerlerde bulunmuyo insanlar.

Bir de internetten alışveriş olayı var tabi.Adamların dükkan kirası vs yok daha ucuza satıyolar.Ben artık her şeyi ordan alıyorum.Geçenlerde mağazada 550 liraya satılan elektrik süpürgesini 320 liraya internetten aldım.Nerdeyse artık her şey internette daha ucuz, esnafın kirası gideri ve maalesef çoğunda bulunan kaba ve kazıkçı ruhu da bir araya gelince insanlar internete yöneldi.

Bu gibi nedenlerle uzun vadede esnafın işi daha da zorlaşacak gibi görünüyor.

canım bır de ınternet ortamı bıtırdı ınsanları,bır de teror olayları

bir arkadaş bahsetmiş doğum ve düğün sektörü bitmez diye.Artık herkes en ufak bir kutlamayı bile abartıyor. Bizim semtte ufacık dükkanda parti nişan kına malzemeleri satan bir yer vardı.İkinci şubeyi açtılar şimdi.İnsan bir girince şunuda alayım bunuda alayım derken zor çıkıyor.Baktığında hepsi 1,2 tl lik ürünler ama,kasaya gidiyorsunuz toplamda baya ödeme çıkıyor.kuzenin bohça süsleri için girip çiçek ,kurdeleye 120 tl ödemiştik :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…