Is Fikri istiyorum sizden...

ayrı ayrı demedim kuru kahve yanında minik kuş lokumu çakıl taşı çikolata vs. çok gidiyor bunlarda araştır sadece sen bilirsin.

ayrı ayrı demedim kuru kahve yanında minik kuş lokumu çakıl taşı çikolata vs. çok gidiyor bunlarda araştır sadece sen bilirsin.
toptancilara gidip konusmak lazim guzel bi konsept ile oturtulabilir. Allahim franchise dan kendi markama dogru yol aliyorum.

Attım özel mesajına.
Beğenirsen yaz beni de davet et açılışa tamam mı?
cevap verdim qcilisa bu konudaki herkesi davet edicem etiketleyerek

gecen belgeselde gördüm mısır çarşı felan m efendi kahvecinin önünde bir kuyruk vardı akıllara zarar.

bence butik tarzi kiyafet satan bir yer olabilir.her taraf da kiyafet var.ama her sey birbirine benziyor.biraz farkli olan , insana kendini özel hissettirecek kücük bir marka bulabilirseniz tutacagina inaniyorum.bujiteri ve parfüm bana cok siradan göründü.parfüm her yerde var.

ayni sey ayakkabi icin de gecerlei.eger güzel modeller calisan bir atölye bulursaniz is yaparsiniz.bir sey daha insanlar günümüzde yiyecege cok önem verriyor.eger ugrasmayi göze alip gidip üreticiden isi baglarsaniz tutacagina cok inaniyorum.mesela ezine`ye gidip beyaz peynir kars`tan gravyer peyniri, antep`den salca....vs.

Konu sahibi benden fikri alir almaz sırra kadem bastı.
Nereye gittin konu sahibi.
İnşallah hayırlı olur bol kazanciniz olur.

aynen avm işi yaş.Cok avm var kıra da gıtgıde yukselıyor
Canim maleswf avm diso cok zor guvenlik gerekceleri nedeniyle.
Konu sahibi benden fikri alir almaz sırra kadem bastı.
Nereye gittin konu sahibi.
İnşallah hayırlı olur bol kazanciniz olur.
canim net uzerinden arastirma icerisindeyim biyandan bebek var. Girisimci anne diye blog var onu okuyorum falan. Sagol canim. Insaallah evladimizn rizki bol olur hepimizin rizki bol olsun

Yakın zamanda franchise usulü kahve dükkanı açmış ve batmış biri olarak size sadece uzak durun diyebilirim. Bu işler uzaktan kulağa hoş geliyor, içine girince gerçekten çok zor. Gıda sektörü cazip geliyor mesela ama inanın her adım başı kahveci ve çiğköfteci var artık millet de bıktı. Ayrıca ülkenin durumu da ortada olunca bilemedim.

Şahsen ben ev tekstili üzerine ünlü markaların bulunduğu ve bulunduğum yerin en işlek yerinde dükkan açtım, öyle 70 bin ciro falan unutun. Piyasada mağazacılık sektöründe bi anda sana 50-70 bin ciro yaptıracak hiçbir iş yok. En fazla ilk aylarda yapacağın ciro günlük ortalama 500-600 tl ki hadi bazen 1000 tl, o da en fazla diyorum. Arada siftahsız dükkan kapayacaksın, AVM de bile siftahsız dükkan kapatan çok insan oldu geçen kış.

AVM'de 50 metrekarelik dükkanın tüm giderleri 10 bin diyorsun bunda stopaj, vergi var mı? Ayrıca AVMlerde 3 çalışan olma zorunluluğu var, bir kendin olsan iki kişi istihdam etmen gerek onlarında sana külfeti 4000 civarı olacak.

Son 1 yıldır piyasa felaket, esnaflar çok sıkışmış durumda, kendim dahil 30a yakın esnafla konuştum herkes şikayetçi. Aralarında gıdacı, kadın giyimci, Hac-Umre malzemeleri satanı, terzisi, havlucusu, bijutericisi, şalcısı hepsi var. AVMlerde millet dükkan kapatıyor. Merkezdeki dükkanımı ilçeye taşıdım, benle birlikte benim muhitimde dükkan kapatan eski esnaflar oldu. Sahibinden de devren kiralık ilanı dolu.

Ben olsam 1 yıl iş kurmam. Hani işin içinde olduğum için uyarıyorum.

Şu andaki krizi esnaf olmayan anlayamaz, git esnaflarla konuş derim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…