İş arkadaşım beni ciddiye almıyor gibi...

kediseverbiri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2022
603
712
29
Selam kızlar,

Kurumsal bir şirkette çalışıyorum ve iş arkadaşım var. İşi birlikte yapıyoruz (partneriz) tüm gün birlikteyiz. Yaşı benden küçük, muhabbetler ve kafa yapısı olarak pek uyumlu olamasak da birbirimize uyum sağlıyoruz diyebilirim.

Lakin bir durum var, canımı ciddi anlamda sıkıyor ve zamana bırakmak beni hem geriyor ama ani tepki vermek de istemiyorum. Biz bu arkadaşla slayt hazırlıyoruz, ikimizin de konusu aynı, o kendininkini hazırlıyor ben kendiminkini (konuları farklı biçimde ele alarak) sonra aynı slayt içinde topluyoruz. Bu toplama işini her zaman partnerim yapıyor, ona adil olması açısından biraz da bana vermesini, benim de yapabileceğimi söylememe rağmen ısrarla buna yanaşmıyor. Tamam vermek istemedi diyelim, o zaman slaytın son halini bana da atar mısın görmek istiyorum dediğimde tamam diyor ama asla atmıyor. Bunu aylardır söylüyorum asla yapmıyor. Boşver görüp ne yapacaksın diyen olursa diye düşüncemi yazayım, insanlık hali bu özel sektör bizi kusursuz iş yapan robotlara dönüştürmek istese de ben hep beşer şaşar düşüncesini savunuyorum. İnsanız hata yapabiliriz... Müdürümüze yanlış birşey atmayalım, iki kişinin kontrolünden geçsin, ben hatam varsa düzelteyim derdindeyim ama bunu söylememe rağmen anlamıyor.

Bir de iş yerinde şakayla karışık muhabbet esnasında bana takılıyor. "Kedisever biri sen de çok safsın ya, kediseverbiri burada boş oturacağına biraz sen de mi çalışsan" gibi söylemleri var. HADDIMI ASIP CEVABIMI VEREMIYORUM CUNKU İSE İHTİYACIM VAR VE BAKMAM GEREKEN BİR AİLEM VAR... Bu yüzden susuyorum. Ne yapsam ki?

Slaytı atana kadar ısrarla isteyeceksiniz, öğrenecek. Gerekirse gece evde olacağı saatte aratım hala bekliyorum atar mısın şimdi diyeceksiniz. Yoksa atılmaz. Bir kere böyle ona dünyayı dar etseniz bir daha böyle bir sorunla karşılaşma ihtimaliniz azalır.

İşte size attığı laflara soğuk bir gülümseme yapıp hemen işinize dönün hiç muhattap olmayın. Laf söyleyebilrseniz de, söylediği bir lafta ben iş arkadaşlarımla böyle samimi konuşmam, bir daha bana böyle iş dışındaki fikirlerini söylemezsen sevinirim deyiverin. Arayı soğutmadan normal iletişime devam edin. Hala yaparsa iletişimi de kesip mesafe koyun. İş dışında konuşma elzem olmadıkça konuşmayın. Ben böyle yapardım sanırım

Ben birinden rahatsız olup çözememe işini hiç anlamıyorum. Bir mail atın, ccye üstünüzü de ekleyin, bundan sonra şunu şunu yapmadan önce bana atmanı rica ederim diye. Kız da gelip söze saf falan diyemez bacak kadar boyuyla, uyarmak ne kadar zor olabilir? Benimki safliktan değil, kibarlık etmeye çalışıyorum, istersen bunu bozmayalım de geç. Hele hele bana boş oturacagina çalış diyen kişiyi anında üstüme şikayet ederim ne münasebet yani

O haddini aşıyor ama şuana kadar işsiz kalmamis. Sen de cevabını ver. Küfür et bağır çağır demiyorum.

İş hayatında pişmek ve biraz cevval olmak lazım. Ortalık çakal dolu,eğer siz pasif kalırsanız bir bakmışsınız ayağınızı kaydırmışlar.

Öncelikle o slaytları hazırlama konusunda paylaşım yapmanız gerektiğini altını kalınca çizerek belirtin. “X hanım,bu sunum ikimize ait ortak sunum ve benim bu sunumun bitmiş halini görmeye hakkım var ayrıca bundan sonra bu işi dönüşümlü yapacağız aksi olursa durumu üstlerimize bildirmem gerekecek” deyin ve işinize devam edin.

Ayrıca size haddini aşan laflar kullanmasına izin vermeyin,hoşlanmadığınız bir ifade kullandığında ses tonunuzu bir tık yükselterek “tam anlayamadım demek istediğini bir daha tekrarlar mısın” diyin kaşınızın biri havada olsun :) Bu ona kendini biraz kötü hissettirecek ve eğer etrafta biri varsa biraz rencide olmasını sağlayacaktır.

Hiç ama hiç sevmem iş hayatında çizgiyi geçen insanları. Vardı bizim kurumumuzda da o kadar güzel bertaraf ettim ki şimdi sadece günaydın ve iyi akşamlardan ibaret sahte gülücükle süslenen bir diyaloğumuz kaldı geriye kafam rahat

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…