İpl epilasyon sonrası çenemde yanık lekesi oluştu

ysgul

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2024
1
0
38
Merhaba bir ay önce yüzüme ipl lazer yaptırdım, çene bölgemde yanık oluştu. Hemen yanık kremi kullandım sonrasında 15 gün kadar madecassol krem, kantaron yağı vs kullandım. Leke kalınca dermatologa gittim birşey kullanma sadece güneş kremi kullan cilt kendini yeniler dedi ama bir ay geçmesine ragmen leke hafiflese de hala belirgin iz var. Bu durumu yaşayan var mı, leke kalıcı olacak diye korkuyorum, leke bir ay sonunda hala fotograftaki gibi

Eklentiler

• IMG_7621.jpeg
    IMG_7621.jpeg
    41,4 KB · Görüntüleme: 41
Daha önce bi üye yazmıştı kantaron yağı lekelere iyi gelmiyormuş aslında. Ben hiç leke için ürün kullanmadım ama kızarıklık için belogent diye bi krem sürüyorum haftada en fazla 2 defa. Bunun dışında da bariyer güçlendirici Avene cica krem kullanıyorum. Sanki baya aydınlandı yüzüm bi deneyin isterseniz.
Bide fito kremin lekelere iyi geldiğini duymuştum onu da bi araştırabilirsiniz

Merhaba bir ay önce yüzüme ipl lazer yaptırdım, çene bölgemde yanık oluştu. Hemen yanık kremi kullandım sonrasında 15 gün kadar madecassol krem, kantaron yağı vs kullandım. Leke kalınca dermatologa gittim birşey kullanma sadece güneş kremi kullan cilt kendini yeniler dedi ama bir ay geçmesine ragmen leke hafiflese de hala belirgin iz var. Bu durumu yaşayan var mı, leke kalıcı olacak diye korkuyorum, leke bir ay sonunda hala fotograftaki gibi
Dermatologa danışarak c vitamini serum kullanabilirsiniz belki.
C vitaminini de lekeleri açar ve aydınlatır.

X