İnternetten Satış ve Gümrük

Bu aliexpress den alışveriş nasıl yapılıyor? Yabancı bir siteden bu zamana kadar alışveriş yapmadım da.
Satışlar euro ile yapılıyor anladığım kadarıyla.
Kredi kartımızla almak istersek nasıl olacak, sonuçta kart ile alışveris TL üzerinden yapılıyor?
Aliexpress alışveriş yaptık diyelim kartımızdan euro ile nasıl ödeme yapacağız?

yüzük çok uygun fiyata ayrıca bence aynısı gelmiş.. güle güle kullan canım şimdi senin bu söylediklerinle daha güvendim siteye önce çok tereddütlüydüm

Tesekkur ederim canim benim.
Ama belirteyim; ben siteyle sorun yasamadim demedim. Sorun yasadim.
Ama dislerimi gosterdim ve hakkimi arayip aldim parami bi guzel. Burda taktik onemli.
Eger o taktigi biliyosan tamamdir. Ingilizce dil mesela cok cok onemli burda. Sana bi kac cok begendigim urunlerin resmini cekebilirim istersen. Fiyatlari burda yurtdisindaki fiyatlara gore cok cok ucuz diye aldim. Sende turkiyedeki talep ve mecvut fiyatlari degerlendirirsin siparis verirsin. Bazi rahatsizliklardan dolayi calisamiyorum dedin, belki boylece katkim olur sana. Kendi parani kazanirsin. Cunku cok cok fazla insan yapiyor bu isleri ve bence akilli bi yatirim tum bunlar. Ben saticilara yazarim, soru sorarim urunu siparis vermeden once, etek boyu, hediyelik kutularin buyuklgu misal. Boylelikle daha bilincli alis veris yaparim.

ayy çok makbul olur allah razı olsun teşekkür ederim

Women Fashion Luxury Statement Colorful Flower Necklace Gem Clain Luxury Drop Brand Necklace B334 http://s.aliexpress.com/nY7nIzAZ (from AliExpress Android)

Cok begenerek aldigim ve cokta memnun kaldigim bi urun. Isil isil parliyor pirlanta gibi.

Vintage Big Choker Bib Chain Maxi Necklace Four Color Mixed Acrylic Stone Statement Necklace Femme Collier http://s.aliexpress.com/JjUZZfmA (from AliExpress Android)
Cok guzel kocaman bi kolye. Beyaz bi gomlegin uzerine harika durur, daha takmak nasil olmadi. Tek kotu yani kolyenin altindaki boncuklarda yuz ifadeleri var. Ama kullanirim yni. Cok dikkt cekmiyor o detaylar.

1pcs Baby Stroller Hook Stroller Accessories Pram Hooks Hanger for Baby Car Carriage Buggy http://s.aliexpress.com/nEZJz2MR (from AliExpress Android)

Yurtdisinda yavas yavas baslayan bi akim( turkiyede bilindik biseymi bilmiyorum) Ama calistigm magazadaki kadinlar kasaya geliyor ve bi hamleyle aldigi urunleri asiyor cocuk besigine. Cok cok akillica bisey. Bebekli hnimlarin eli ayagi birbirne dolasmiyor disarda yolda. Satis elemani olarak bunu gozlemliye biliyorum.Daha elime ulasmadi ama 2 tane ablama 1 tane yengeme aldim yigenlerimin arabasina. Linke basinca gorursun ne gibi alanlarsa kullanildigini, besikli hanimlara cok lazim bisey bence. Zamaninda ablamda gezerkem besigin ucuna astigi cantam kayboldu; banka kartim, oturum kartim, telefonum, cantam, sigorta kartlarim hepsi kayboldu. Bunu alsaydim zamaninda kaybolmazdi: posetleri bi noktaya kiskacin arasina sikistirdigin icin kimse alis veris merkezinde elini uzatip cantani tutamaz.

Clear Tempered Glass Screen Protector Cover 0.4mm 9H Hardness for Samsung Galaxy S5 i9600 http://s.aliexpress.com/zY7vyY3i (from AliExpress Android)

Cam ekran koruyucu. Abim turkiyeye giden bi akrabaya siparis vermisti zamaninda. Turkiyede ucuz oluyor diye 4 tane almis bzim telefonlara. Fiyati 10 tl imis turkiyede. Ben 86 cente aldim.

Simdelik bu kadar ekliyim canm. Dikkatini cektiyse fiyatlrin altinda TL ye cevrilmis fiyatlarida var.

Sen gerek gordukce eklerim ben. Daha 10 12 tane daha kolyelerim var( fiyatlari turkiye hesabina gore uygun diyosan ekle diyosan eklerim; tabi bi ekledigim kolyeler agir ve pahali kolyeler daha ucuz 3 4 euroluk kolyelerimde var)
Baska; etek; elbise; yuzuk; gomlek.
Varda var yani.

Hevesinizi kırmak istemem ama bu işler kolay değil öyle. Instagram'dan satış yapmak için çok büyük bir çevre gerekiyor bir kere, ünlü ya da ünlümsü kişilere sponsor olmak gerekiyor ki satışlar artsın. Ya da bloggerlara gönderebilirsiniz ama onlar da doydu artık hediyeye. Yani zor iş.

Ürünler dolar ya da euro cinsinden. Üst limit 75 € ya da buna denk gelen dolar (atıyorum 80 dolar) ve bu rakamlara gönderim ücreti dahil değil. Ödemeyi kartınızla yapınca provizyondan çıkıp dönem içi işlemlere geçtiği günkü kurdan hesaplanıyor. Taksit yok. Gümrük olayı 75 € yu aşarsanız var, ya da bir üründen atıyorum 10 tane alırsanız ticaret amaçlı alınıyor diyerek gümrükte takılabilir. Gümrük vergileri de maalesef çok fazla oluyor.

canım doğru söylüyorsun ama instagramdan öylesine açıcam çok kasmıycam orayı, facebooktan 5 6 arkadaşımdan rica edip begenmeye davet ettitiricem öyle yani dediğim gibi bir butik gibi işlemesine gerek yok, bana ayda asgari kazandırsa yetiyor yani onuda kazanırım buna inanıyorum. fakat, tek sorun şuki aliexpressten aldıgında toplu böyle birkaç kere sonra maliyenin gözüne takılıyormuş yasal satış olayları vs vs sorunlar oldugundan dolayı geri çekilebilirim bu fikirden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…