instagram durumuna ne tepki vermeliyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eşimle benim engellenler listesi full akrabalarla dolu. Benim ve onun akrabaları ikimizde de engelli. Kafamız o kadar rahattı ki. Kesinlikle tavsiye ederim.

Ben genelde bi kapatma yaptım yani alınma olacak şekilde birine açık diğerine değil şeklinde yapmadım. Ama şuan eşime açık bana kapalı.
Genel kapatma dediğin eşinin ablasına kapalı, senin ablana açık. Eşinin annesine kapali senin annene açık, eşinin teyzesine kapalı kendi teyzene açık.
Bu mu yani senin gözünde daha iyi olan?
Neden alınmasınlar ki, sonuçta engellenmisler.
Benim kocam yedi düvelimi engelleyip bir de 'senin ablan beni niye engelledi' dese 'kimle evlendim ben ya' diye oturur iki düşünürüm.
Kendin baslatmissin. Bari dile getirme.
Madem birini engellemek kötü,sen niye engelliyorsun? Az empati geliştirmen gerekirken 'aaa evet kirici olmuş' diye, tam tersi yine kendini çok haklı görüp 'ama beni nasıl engellerler' diyorsun.
Bayağı açık. Herkesin kendi sosyal medyası. Sevmedigi kisileri engelleyebilirler Aynı siz gibi. Neden sizin yaptığını yapan kişilere bu denli takiliyorsunuz,siz her istediğini yapan üstün insan misiniz?

Ama ben aynı yerdeki herkese kapatma yaptım şahsi alınma olacak şekilde değil, burda gıcıklık tarzı bir şey var

Kendini bozmak mı?
Ay çok afedersiniz ama siz kim olarak kadının sosyal medyası hakkında hesap soruyorsunuz?
Ne sanıyorsunuz kendinizi?

Siz kapatinca "sakin yaşamak" oluyor da o kapatınca ne oluyor?

Nasil bir ergenlik bu? Bir de ergen degilsiniz, foruma 10 sene önce kaydolduğunuza göre gayet yetişkin bir kadınsınız.

Demek ki o şahıs bunu farkedince kırılmış ki o da seni engellemiş. Gayet de kırıcı bir davranış gorumcene hikaye gizlemek
Ha, ben öz annemi,teyzemi bile eklemiyorum sosyal medyama. Ama yaptığımın arkasındayım tutup da hem ekleyip hem hikayelere gizleyip hem de onlar benden bir şey gizleyince üzülmüyorum.
Bence hiç normal değilsiniz, olaylara hep kendi pencerenizden bakmayı bırakın

İyi de ben zaten aylarca engelli kaldım tek bir sorup demedim farkettiğim halde, görülmemesi uygunsuz şeyler olmuş demek ki gizlenmişiz eşimle. Şimdi ben ilk defa kapattım , daha önce süreli koyuyordum her şeyi sonra durmak istedim biraz kendi akrabalarımdan da kapalı bu arada.

Senin görmene uygun olmayan şeyler varmış ki o da gizlemiş demek ki senden.
Ne merakliymissin görümcenin storisine. Fake hesap aç da oradan eklesin,izle bari,kaçırma kahve fincanı storilerini. ne diyelim.
Hem suçlusun hem güçlü

İyi de genel bir kapatma yaptığını nerden bilsin? Asıl görümcenin sana gıcık olması gerek. Durduk yere aranızda problem yokken görümcene durumlarını kapatmışsın.

Ayrıca tüm akrabalardan durumları gizlemek de aşırı saçma. Sanki çok özel bir insansınız da herkes denozgur durum koysa da dedikodusunu yapsak diye hazırda bekliyor. Çok özel şeylerin varsa takipleşme akrabalarla

Son zamanlarda görümce nefes alsa konu açan arıza gelinler gelmeye başladı foruma. Görümce olmadığıma şükrediyorum şu konuları okudukça

Gorumcenin kapatma gerekçesinin bu olduğunu düşünüyorsunuz da sizinki neden sakin yaşamak amaçlı oluyor?

Ne oluyor ya kaç gündür sosyal medyada şu kişi ekli gıcık kapattım şu şunu yapmış gıcığım cidden sana ne ? Bu ne ya bu karışma haddini nasıl buluyorsunuz ister keyfi kapatır cidden sana ne? Kardeşine kapatmamış yine sana ne ? Senin instagramın değil bir şeyin değil nasıl bozcan kendini?

Sun-Tzu bu tarz durumlar için Savaş Sanatı adlı eserinde "Misliyle mukabele edin" der. Yani o görümcenin saçını başını yolun.

Hey Allah'ım ya, hiçbir şey yapmadan öylece dursanız hatta storylerinizi görmelerini istemediğiniz kişileri takip etmeseniz nasıl olur sizce?

Son düzenleme:
Çevremdekilerden gördüğüm kadarıyla, teknolojiye kademeli olarak geçiş yapamadan, doğrudan akıllı telefon sahibi olan orta yaş kadınlarda bu saçmalıklar oluyor.

Beni engellemiş, beni etiketlememiş, "feys"ten mesaj attım, görmemiş gibi ultra saçma dertleri var.

Bir keresinde arkadaşım, annesinin arkadaşıyla sırf bu "feys" mevzusu yüzünden telefonda 30 dk kavga etmişti. Ekledin, sildin, engelledin gibi konularda. Boş beleş muhabbetlerle kavga ettiler yani.

Biri gelir, eşinin kardeşleriyle olan wathsap grubuna niye alınmadım der, diğeri ilk önce hikayeleri kendi kapattığı halde, görümce niye bana hikayelerini kapattı doye dert edinir.

Salın şu görümceleri.

Ayrıca sizin hikâyeleri aileye kapattığınızı fark ettiyse gıcıklık olsun diye aynısını yapmış olabilir. Hesap mı soracaksınız? Ne hakla?

Cidden şu vizyonda olan insanları çevremde bile tutmam ergen gibi bu ne ya düşünsenize sizin yapacaklarınıza dışardan biri karışıyor ne kadar saçma

Fikir istedim hesap sormak değil.. görümce falan da değil mevzu burada olanları anlatmadık diye isim üzerinden yargılamaya gerek yok, ilk defa bir şey danıştım çirkef insan durumuna düşürüldüm.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…