instagram durumuna ne tepki vermeliyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben genelde bi kapatma yaptım yani alınma olacak şekilde birine açık diğerine değil şeklinde yapmadım. Ama şuan eşime açık bana kapalı.
Sen eşinle kendini bir mi tutuyorsun?Bir de nasıl bu kadar boş vaktiniz var ,ayrı ayrı kime açık kime kapalı, kim ne yapmış, banane ya?Gorumceler ,kv ler samimi olmak isteyince suç,mesafe koyunca suç ,hey Allahım ya ,ramazan etkisinden galiba bu aralar bi eş ailesine samimi olma konuları revaçta.Sen engellemişsin o da seni engellemiş ,bu gayet normal.

Fikir istedim hesap sormak değil.. görümce falan da değil mevzu burada olanları anlatmadık diye isim üzerinden yargılamaya gerek yok, ilk defa bir şey danıştım çirkef insan durumuna düşürüldüm.
Biz sizi herhangi bir duruma düşürmedik.
Aynı şeyi ilk önce siz yapıp sonra görümce yapınca rahatsız olmanız oldukça garip.
Abisine hikayeleri kapatmamışmıs, siz kendi kardeşlerinize kapattıiniz mi hikayeleri de görümceniz kapatsın?
Yetişkin insanlarin böyle şeylerle uğraşması çok komik geliyor bana.

İyi de genel bir kapatma yaptığını nerden bilsin? Asıl görümcenin sana gıcık olması gerek. Durduk yere aranızda problem yokken görümcene durumlarını kapatmışsın.

Ayrıca tüm akrabalardan durumları gizlemek de aşırı saçma. Sanki çok özel bir insansınız da herkes denozgur durum koysa da dedikodusunu yapsak diye hazırda bekliyor. Çok özel şeylerin varsa takipleşme akrabalarla

Son zamanlarda görümce nefes alsa konu açan arıza gelinler gelmeye başladı foruma. Görümce olmadığıma şükrediyorum şu konuları okudukça
İyi de bundan kaç zaman önce kendisininde aylarca kapalı kaldı, ben bir şey düşünüp karşılık dahi vermedim. Şimdi bu durumu danıştım diye sıkıntı oldu.

Görümceniz belki tüm akrabalara kapattığınızı bilmiyordur kendine özel yapılmış sanmıştır. Hoş bilse de yine haklı olur. Benim görmemden rahatsızsan sende benimkileri görme diye düşünmüştür
Zaten bu eş ailesi-gelin mevzuları hassas konular hemen yanlış anlamaya müsait.

Görümceniz belki tüm akrabalara kapattığınızı bilmiyordur kendine özel yapılmış sanmıştır. Hoş bilse de yine haklı olur. Benim görmemden rahatsızsan sende benimkileri görme diye düşünmüştür
Zaten bu eş ailesi-gelin mevzuları hassas konular hemen yanlış anlamaya müsait.
Evet ama aylarca onunda kapalı kaldı ne laf ettim ne bir şey dedim. Şimdi böyle ben yapınca karşılar gibi eşime açık bana kapalı gibi bi durumlar oldu

Sizinkiler de mi instagram durumu gizliyor :confused:
Yok ben oyle seyleri takmam. Benimki onlardan gizli çünkü yeri geliyor siyasi, yeri geliyor argo/küfürlü paylaşımlarım oluyor. Zaten kültür seviyemiz de çok uymuyor. Mesela onlar ikinci evliliğini yapan bir kadinin gelinlik giymesini ayıplıyor, ped satın alınca gazeteye sardırıyor, kahve içmenin hymen'i eriteceğini düşünüyorlar. Buram buram bir cehalet yani. Sevgi duygusunu kaybetmek için yeterli sebepler saydığımı düşünüyorum. 🥲

Şu durumları bu kadar insanlar ciddiye aliyorlar mi ya 🤣 Allahım cocuk musunuz o beni engelledi bu beni engelledi 🤣 insta onun instası birbirinizden hoşlanmiyorsanız neden takip ediyorsunuz benim doğru düzgun akrabam yok canimin istedigini kabul ederim istemediğini etmem bundan size ne

Arkadaşlar merhaba. Nişanlılık döneminden beri görümce ile ilgili üzüldüğüm birçok şey olmuştu. Daha sonra evlendikten itibaren bi karar alıp instagram hikayelerimi kapattım görümce vs akrabalar kapattım. Kimseye prim vermemek ve sakin yaşamak adına.. görümcemde sürekli hikaye kapatırdı özel bir şey olunca hiçbir zaman sorup tepki vermedim. Şimdi ben kapattıktan sonra hikayeleri bana gizli ama eşime açık.. ben şahsi olarak değil genel bi kapama yaptığım için bu misilleme tuhaf geldi, Fikir verirseniz sevinirim, teşekkür ederim.💐

Sizin hayatta daha önemli meseleleriniz yok mu?

Her şeyi bu kadar kendine dert etme. Kim ne yaparsa yapsın hayatına bak

Yıllar önce ilk evlendiğimde, eşimin eski eşi kayınvalideyi arayıp nastasya beni engellemiş, niye engelliyor deyip şikayet etmiş beni o geldi aklıma birden. Yani sonuçta sosyal medya benim yani ister engellerim ister engellemem. Kapatırsa kapatsın boşverin yani, çok mu önemli sonuçta kardeşine neden kapatsın. Takmayın kafanıza.

Sen eşinle kendini bir mi tutuyorsun?Bir de nasıl bu kadar boş vaktiniz var ,ayrı ayrı kime açık kime kapalı, kim ne yapmış, banane ya?Gorumceler ,kv ler samimi olmak isteyince suç,mesafe koyunca suç ,hey Allahım ya ,ramazan etkisinden galiba bu aralar bi eş ailesine samimi olma konuları revaçta.Sen engellemişsin o da seni engellemiş ,bu gayet normal.

Evlenince eşle bütünleşip tek bir insan olduklarını düşünüyorlar, öyle muamele görmek istiyorlar bence. Sadece kadınlarda görülüyor sanırım bu durum. Erkekler daha bireysel takılıyor.

Ben de onlarla aynı soyadını taşıyorum ama aile whatsapp grubuna beni eklemediler.
Sülale grubu varmış, ne zaman alırlar beni?
Nişanlımın 100 yıllık yengesi eşime ve görümceme çok samimi davranıyor, canım diyor, bana niye soğuk?
Kayınvalidem evlerine gittiğimizde eşime sarılıyor, bana sarılmıyor, bu kadının derdi ne?
Kayınvalidem bana kızım kızım diyor ama görümceme bana davrandığı gibi davranmıyor, demek ki beni kızı gibi sevmiyor.

Adamın ailesinin malı mülküyle ilgili akıl dağıtanlar var bir de. Öyle bir benimsemek yani.
Ama sorsak şu konuları açanların hiçbiri de sevmiyordur eşinin ailesini.
Sevmediğin aileye ısrarla ait olmaya çalışmak, dışladığın insanlar tarafından dışlanınca üzülmek incelenmesi gereken bir ruh hali bence.

Ben genelde bi kapatma yaptım yani alınma olacak şekilde birine açık diğerine değil şeklinde yapmadım. Ama şuan eşime açık bana kapalı.

Ay ayni şeyleri yazip durmussun. Herkese kapatacaksan hikayelerini direkt hesabini kapat, sil uygulamayi. Kimsenin gormedigi hikaye atmak ne alaka?
Siz gorup alinmayin diye niye kardeşine de kapatmak zorunda olsun, siz ayri kardeşi ayri. Bunalimsiniz. 🤔

Eş ailesinin sosyal medyasına dahil olamamakla ilgili açılan kaçıncı başlık bu? Yahu ne güzel elinize fırsat geçmiş, mesafeli olayım aman uzak durayım, ne yazarsa yazsın bana ne deyip kenara çekileceğinize; ben niye yokum, abisine açık ama beni niye engelliyor bla bla bla. Belki sizin kapatmanızı fırsat bildi, o da sizi istemiyordu, açınca da geri eklemedi sizi.
Mecbur mu eklemeye veya hikaye paylaşmaya? Siz kendinizi mecbur hissetmemişsiniz ve canınız istemiş kapatmışsınız.

Görümceniz size gelip hesap sordu mu beni niye engelledin diye, siz ne hakla soruyorsunuz? Ben genel olarak herkese kapattım diyorsunuz ama görümce kendini o herkes grubunda gördüğü için kırılmış da olabilir. Eşiniz sizin telefonu bu kadar kurcalasa çıngar çıkarırsınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X