Instagram alışverişinde başıma gelen!!

Ben de çok yaparım instagramdan alışveriş 🙈kapıda nakit ödeme olduğu İçin tercih ediyorum…hemde büyük parçalar…masa,halı,perde, ayna, orta sehpa vs daha bir çok şey aldım…fakat ben alırken satıcının büyük alışveriş sitelerinde de satışları olup olmadığına ve yorumların durumuna bakmadan almıyorum…ben kredi kartı yada havale kullanmayı istemediğim için tercih ediyorum aslında…

Ben de diyorum bu Instagram’dan kim alışveriş yapıyor…..
Yapan baya var. Bende mesela taki yada dekorasyon ürünleri siparis etmistim sorun olmamisti. Ama arkadasim gömlek siparis vermisti yirtik esofman göndermislerdi. sikayet edincede hemen engellemislerdi. Sans isi 🤷🏻‍♀️

Öncelikle geçmiş olsun. İlk olarak tüketici hakları veya tüketici hakem heyeti şehrinizde nerdeyse bir gidip görüşün. Daha sonrasında mesajlaşmalarınızın ekran görüntülerini alın. İnstagram kullanıcı adı vs değiştirebilir ileride ama bu sorun değil kanıtlar varsa bulunabilir. Daha sonrasında ödemeyi yaptıgınız hesap numarası kişi bilgileriyle muhtemelen savcılığa gidip suç duyurusunda bulunmanız gerekecektir. Boşa şikayet etmeyin diyenler olacaktır dinlemeyin vatandaşlık görevinizi yapıp savcılıga şikayet edin. En kötü banka hesapları incelemeye takılır bir kaç ay uğraşır

Gelen saçma dediğiniz kıyafetler kalsın içine eski püskü şeyler koyup iade edin. En azından kargo parası onlardan çıksın. İnstagramın yarısından fazlası dolandırıcı inanmayın, zayiflama çayı, dövme kapatan fondoten(ki reklamda hep asyalı kadın oluyor), lekelere eşsek sütü sabunu falan hepsi saçmalık.

Hesap çalıp, üzerine kendileri satıyor gibi paylaşan çok dolandırıcı var. Yıllardır İnstagram hesabım var, kimsenin sayfasında gözüm yok. El emeğimle rızkımızı kazanmaya çalışıyorum. Allah iyilerle karşılaştırsın 🤲🏻
Size de çok geçmiş olsun.

Merhaba instragamdan oğluma kızıma kıyafet aldım ödemeyi EFT yaptık.Lakşn gelen kıyafetler istediklerim değil ikiside farklı baska kıyafet gönderilmiş.dm den yazdım cevap yok.görüyo cevap yazmıyo pislik.sonra baktım sayfasında ne kadar resim varsa silmiş.şimdi napmslıyım 14 gün içinde iade istenebiliyomuş ama karsında muhatabım yokki napmalıyım acaba.nasıl şikayet ederim nereye??
Hayır yöntem yeni de değil ki hala nasıl yapıyorsunuz böyle bir şey. Güvenilir bilindik siteler varken bir de hesaba eft yapıyorsunuz. Kapınıza yarın öbür gün örgüte destekten polis gelse napcaksınız? Her şeyi ekran görüntüsü ve çıktı alın tüketici hakem heyeti ve savcılığa gidip şikayetçi olur. Uzun bir süreç olacak ve siz parayı unutun bu süreçte. Sonuçlanırsa muhataplar bulunursa belki alabilirsiniz bir şeyler

Savcılığa şikayet edin.Ekran görüntüleri ve parayı gönderdiğiniz hesap bilgileri ile.

Kuzenimin instagram alışverişi macerasını sizin için kolaj yaptım. Sırasıyla; sipariş ettiği, gelen ve alttaki gönderen adına bir bakın 😂 o yüzden instagram alışverişlerini asla tavsiye etmem
E73CB5CB-9DFA-4F63-808F-48D701E57DCA.jpeg

Karakola gidin bi oradan yönlendirirler. Geçenlerde böyle bir çeteyi çökertmişlerdi.

Kuzenimin instagram alışverişi macerasını sizin için kolaj yaptım. Sırasıyla; sipariş ettiği, gelen ve alttaki gönderen adına bir bakın 😂 o yüzden instagram alışverişlerini asla tavsiye etmemEki Görüntüle 3213033
Robin hood gönderirse ancak böyle olur tabii. Zenginden alıp fakire böyle vermiş 😅😅

X