insanların iki yüzlülüğü

filizim

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2007
4.706
17
40
insanlar neden hep işine geldiği gibi düşünür ve konuşur sizce?etrafımızda o kadar çokki bu insanlar.içiniz ne ise dışınızda o olsun değil mi?böyle insanlara nasıl davranmak gerekiyor sizce?:1no2:

Eklentiler

• $dftf0.png
    $dftf0.png
    4,7 KB · Görüntüleme: 279
Bøyle insanlar okadar cokki filizim, oturup bunlara uzulursen hic mutlu olamazsin, en iyisi cikarmak onlari hayatindan, ben øyle yaptim cok mutluyum:1yes2: bu mumkun degilse onlari øyle kabul etmek ve fazla samimi olmamak gerekiyor, bøylelikle kalbini cok kiramazlar canim

bence biraz hadlerini bildirip, daha sonra muhatap olmayacaksın. bende böyle insanlara dayanamıyorum malesef sinirime yenik düşerek kalplerini kırıyorum ama onunda kalbi kırılsın dimi.....

vallaha o kadar çokki bunlardan en iyisi osetyanın dediği gibi haddini bildireceksin

YA KENDİ YAŞADIKLARIMDAN YOLA ÇIKARAK KONUŞUORUM DEĞER VERDİĞİN KADAR DEĞER GÖRMÜYOSAN KESİNLİKLE KENDİNİ ÜZMÜYÜCEKSİN ÇEKİP GİDİCEKSİN ÇÜNKÜ UZATTIKÇA İÇİN DAHA ACIYO DAHA ÇOK ÜZÜLÜYOSUN:1no2: BEN BİTİRİNCE DÜNYANIN SONU OLUCAKMIŞ GİBİ GELİODU AMA ÖYLE OLMADI İNANIN HAYAT DEVAM EDİYO VE DAHA GÜZEL DEVAM EDİOO:içelim:

Insanlari Tanimak O Kadar Zorki Iyi Diyosun Kötü , Kötü Diyosun Iyi çikiyor Ama Dikkat Etmek Gerekiyor Karşidakine Hakettiğinden Fazla Değer Vermiyeceksin Sonu Hüsran Oluyor Dozu Kaçinca......

Sen Kendin Gibisini Bulamazsin Filizim.
Tam Bulduğunu Zannedersinki... Hüsran.
Ya Olduğu Gibi Kabul Edersin Ya çekilirsin Sessizliğe.

Günlük yaşantımızda kim " işte bu benim, ister kız, ister bozul" diyebiliyorsa yani kişiliğini karşısında ki insana göre değiştirmiyorsa o sağlam karakterli lakin bir o kadar da sevilmeyen kişidir..

Şu durumda insanlar iki yüzlü olmak zorunda mı ne??

HERŞEYİN İKİ YÜZÜ VAR......Ne kadar dogru bir söz bir keresinde duydum bu yüzü ve insanları tanıdıkca bu sözün anlamını kavramaya başladım....İki yüzlü olmayı cok seven insanlar var...BU TİP İNSANLAR HAKKINDA YORUM YAPIP AĞZIMI YORMAYA BİLE DEYMEZ......

valla, siz herzaman iyi niyetli yaklaşın, karşıdaki haketmiyorsa, kendi kaybeder...

insanlar olduğu gibi görünmeyebiliyor bazen. düşündüğün gibi davrandığında da hoş karşılanmıyor.. genelde insanlar istedikleri şeyi duymak istiyor senin düşüncelerini değil...

kimseye hakkettiğinden fazla değer verme bu benim tlf açılış notum.Ama yapabiliyomusun dersen ?

Ozellikle bu devirde insanlari anlamak cok zor, iki yuzluluk yapmayan insan bulmak hayal gibi, insanlari kendimiz gibi kabul ediyoruz o zaman yikiliyoruz, en buyuk hatam cok fazla deger veryorum sonra husran oluyor,

tüketim çagını yaşıyoruz helede insanların birbirlerini önyargıyla yalanla riyayla iki yüzlülükle tükettigi bir çag bu çag insanların işine yaradıgın sürece senden hoşlanıyorlar yani menfaatlerine uyman gerekiyor boşuna dememişler
nsanoglu çiğ süt emmiştir diye .bu sözden yola çıkarsak ilişkilerimizde daha dikkatli volmamız daha akıllıcas olacaktır

Bøyle insanlar okadar cokki filizim, oturup bunlara uzulursen hic mutlu olamazsin, en iyisi cikarmak onlari hayatindan, ben øyle yaptim cok mutluyum:1yes2: bu mumkun degilse onlari øyle kabul etmek ve fazla samimi olmamak gerekiyor, bøylelikle kalbini cok kiramazlar canim
çok doğru söylüyorsun seloş.ama bu insanlar çok yakının olunca fazla iyi olmuyo.yinede ALLAH herkesin yolunu açık etsin.

hepinizde çok doğru söylüyorsunuz ama bu tür şeyler beni çok üzüyor ve ben bunu çevremdekilerede hemen yansıtabiliyorum.elimde değil ama oluyor.helede benim yakınımdan biri olunca.....dediğim şeyler çok yalnış anlaşılıyor,nedendir bilmiyorum.ne diyeyim öyle olsun.ama insanın içindeki bazı güzel duygular kötü hislere dönüşebiliyor...:çok üzgünüm:

insanlar olduğu gibi görünmeyebiliyor bazen. düşündüğün gibi davrandığında da hoş karşılanmıyor.. genelde insanlar istedikleri şeyi duymak istiyor senin düşüncelerini değil...

ne yazik ki bu yaklasimi ben de kendi hayat tecrübelerimle ögrendim!

En önemlisi sen kendi kendine kaldiginda yaptigin, söyledigin hicbirseyden pisman olmaman!

Eger birisi iki yüzlü ise ve cekip gidemiyorsan, o zaman bu kisinin iki yüzlü oldugunu her sözünde, davranisinda hesap edeceksin. Bu kisi ile hicbir kendine ait konuyu konusmayacaksin, kendini acmayacaksin böyle insanlara...

yasini, tecrübelerini bilmiyorum ama, belli zamandan sonra bu tarz kisilere önem vermemeyi sen de ögrenirsin!

Inan bana eger bir kisinin karakterinde (karaktersizliginde ) iki yüzlülük var ise bunu sadece sen degil herkes görüyor, aldirma böylelerine, yok say bu onlar icin en büyük ceza...

iyi dostlarla gecen günler dilegiyle

X