Çok gevezelik çene tutamama

Delirmekuzereyim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2023
907
1.713
Evet malesef bu konudsn cok rahatsizim hamileyim aksama kadar evdeyim evim sehir merkezine bir bucuk saat uzak arkadaşlarımla sürekli git gel gorusemiyorum onlarda gelse nadir oluyor aksama kadar evde patliyorum konu komsu çevre pek kafama göre degil hep emekli insanlar eşim eve geldiginde sürekli ona konuşuyorum ya da aksama kadar msj yazıyorum o da sagolsun cevapliyor ama sonra farkediyorum ki çok bos yapıyorum birileriyle konusurken de öyle aşırı bos yapıyorum alakasiz konuşuyorum neden bilmiyorum böyle olan caresini bulan var mi kendimi her defasinda tutuyorum diyip tutamıyorum of gerçekten rahatsiz edici

Son düzenleme:
Evet malesef bu konudsn cok rahatsizim hamileyim aksama kadar evdeyim evim sehir merkezine bir bucuk saat uzak arkadaşlarımla sürekli git gel gorusemiyorum onlarda gelse nadir oluyor aksama kadar evde patliyorum konu komsu çevre pek kafama göre degil hep emekli insanlar eşim eve geldiginde sürekli ona konuşuyorum ya da aksama kadar msj yazıyorum o da sagolsun cevapliyor ama sonra farkediyorum ki çok bos yapıyorum birileriyle konusurken de öyle aşırı bos yapıyorum alakasiz konuşuyorum neden bilmiyorum böyle olan cagresini bulan var mi kendimi her defasinda tutuyorum diyip tutamıyorum of gerçekten rahatsiz edici
Evde ufak tefek el beceriniz varsa vazo boyayın bisyleri bisylerle dönüştürün bakın birakamayacaksiniz ve içiniz o an bosalivericek

Evet malesef bu konudsn cok rahatsizim hamileyim aksama kadar evdeyim evim sehir merkezine bir bucuk saat uzak arkadaşlarımla sürekli git gel gorusemiyorum onlarda gelse nadir oluyor aksama kadar evde patliyorum konu komsu çevre pek kafama göre degil hep emekli insanlar eşim eve geldiginde sürekli ona konuşuyorum ya da aksama kadar msj yazıyorum o da sagolsun cevapliyor ama sonra farkediyorum ki çok bos yapıyorum birileriyle konusurken de öyle aşırı bos yapıyorum alakasiz konuşuyorum neden bilmiyorum böyle olan caresini bulan var mi kendimi her defasinda tutuyorum diyip tutamıyorum of gerçekten rahatsiz edici
Kitap oku, film izle en azından onlar hakkında konusursun.ya da konuşmaya başlamadan önce 3 saniye yutkun ve düşün söylemem gerekir mi diye.

Ay benim de böyle bir arkadaşım var inanamıyorum kadına sürekli mesaj atıyor ben de şuradayım ben de şu işi yaptım çamaşırları makineye attım birazdan asacağım sen ne yapıyorsun şöyle rüya gördüm çocuklar beni çok yordu bugün falan filan akşama kadar mesaj atıyor artık tamamen sessize aldım mesajları mesaja bir giriyorum 20 tane mesaj atmış şunu yaptım bunu yaptım diye 30 kere de arıyor açmıyorum bu kadar vakti nereden buluyorsunuz ya 😀 benim gün boyu anam ağlıyor açıkçası

Bence de hobi edinmelisiniz. Ben de şuan işime ara verdim ve hobi olarak başladığım pastaciligı mesleğe dönüştürdüm . Açıyorum bir şiir, pastamin başına geçiyorum ve herşeyi geride bırakıyorum. Tavsiye ederim ☺️

Ben de aşağı yukarı böyleyim.tek farkı ben artık çoğu insanla konuşurken Cook sıkılıyorum.Bu yüzden en yakın arkadaşım fatih Altaylı.Saka bir yana sevdiğim YouTube programlarini dinliyorum iş yaparken.Nw cevap vermek zorundayım ne de söyledikleri bir şeye takılıyorum.Kafam daha rahat
Tabi benim bebeğim var çok da zamanım yok

Valla eşiniz sizi böyle kabul etmiş herhalde sorun olmaz. Ben çok konuşan birine hiç katlanamıyorum selamı sabahı kesiyorum. Aynı işyerindeysek kulaklık falan takıyorum dayanamıyorum..

Bebek doğunca da devam ettirebileceğiniz bi hobi edinmek size iyi gelebilir. Gün içinde boş kalfığınız için yanınızda biri olunca sanki o boşluğu dolduruyomuşsunuz gibi oluyor sanırım anladığım bu.
Bi de gerçekten Bebek doğunca o kadar çok vaktinizi alıyor ki özellikle ilk 6 ay gününü nasıl geçtiğini anlamıyosunuz😂
Sonra da zaten ek gıda serüveni o da büyük bi çaba gerektiriyo. 😅
Önemli olan zihninizi meşgul edicek bişey bulun. En azından konuşsanız da bunları anlatır hobinizden bahseder biraz bahsettiğiniz boş konuşmayı yenmiş olursunuz. Günlük yazmayı denediniz mi? Kafanızda size göre gereksiz, anlamsız bulduğunuz şeyleri kağıda dökmek başkasına anlatma ihtiyacını törpüleyebilir.

Niye böyle yaptığınızı biliyorsunuz..... ne gariplik var ....olabilir zaman içinde hayat içinde.....enerji birikimidir .....kendi kendinede içinden konuşup düşünebilir insanlar bazen sesli bile.....delilik bile değil .
..insanı en iyi kendi anlar.....Tüm gün yalnız olup eşe konuşmanın sarmanin çok takıntılı biçimde değilse garip bı tarafı yok ....ben sessiz insanlardan çok korkarım mesela.....denizde derinlik insanda sesizlik tehlikeli .....onlar çok kötü patlıyor istisna olsada fikrim bu .....çok boş konuşan ayrı hiç konusmayio sessiz sessiz biriktiren ayrı ......

X