İnsanlar, neden başkalarının kiloları hakkında yorum yapar?

CamasirSuyunaCorba

♥etmiyorum eyvallah♥
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2008
2.511
8
42
arkadaşlar, ben bu konuya çok fazla takılıyorum...insanların dış görünüşleri çok fazla beni ilgilendirmediği için ben kimsenin kilo alıp verdiğini bile farketmem ama çevremde o kadar fazla insan var ki, daha slm vermeden bile ay sen kilo mu aldın, yok ne kadar zayıflamışsın gibi laflardan asla vazgeçemiyorlar....üstelik aynı gün içinde bana hem çok zayıfladığımı hem de çok kilo aldığımı söyleyenler bile çıkıyor.....beni şaşırtan genelde bu tip insanlarla uzun süre karşılaşmadıktan sonra karşılaştığımda bile konuya direk bu şekilde girmeleri oluyor...konuşulacak başka konu yok gibi....bir insanın hayatında kilo gerçekten önemlidir, sağlık ve estetik açısından ama bunun ilk gündem maddesi haline getirilmesi ve sürekli tekrarlaması çok garip....ayrıca bu tip insanlar, bu söylemlerini öyle bir şekilde söylüyor ki, o söylemese ben kilo aldığımın ya da verdiğimin farkında olamayacakmışım gibi....bununla uğraşırken nasıl bir ruh hali içinde olduklarını anlayamıyorum...acaba kendi dış görünüşleri hakkında da mı yorum istiyorlar ya da bunu söyleyip karşısındakine bir mesaj mı vermek istiyorlar....birisine sen çok kilo almışsın diye söyleyince ellerine ne geçiyor ya da karşısındaki bunu duyunca deli gibi zayıflamaya mı çalışacak diye düşünüyorlar....yoksa konu mu bulamıyorlar...zayıflara da sürekli "yok kilo al, bu ne öleceksin" bilmem ne laflar ediliyor...neden bu kilo konusunu insanlar takıntı yapmış durumda......ben de buna fazlasıyla takmış durumdayım....

istersen ilk ben yorum yapayım :1rolleyes:
bu konu sürekli gündem maddesi öncelikle her yerde tvlerde, günlük yaşantımızda (v.s)
ondan sonra moral bozmak için yapıyorlarkaydirigubbakcemile
belki bi de kendilerinin nasıl göründüklerini anlamak içinsositososito

Ben o tip insanlarin aslinda kendi kilolarindan kendilerine kompleks yaptiklarini düsünüyorum..
Onun icin bi insanda dikkat ettikleri tek sey kilolari oluyor ve sanki konusacak baska birsey yokmus gibi "Ayy sen kilo mu aldin..." muhabbetine giriyorlar.... Belki bilincli,belki bilincsiz..Bilemiyorum..

ben mesela hafif kilolu insanlara hep bi kulp bulurum allah onları yemek için yaratmıss ayy ne kadar iri duruyo kazulet gibi felan dıye :KK70: ama nıye?? kıskanclıgımdan ehhehheeh 4-5 kılo eksıgım warda ayıptır sölemesi :p

canım yaa aynen valla....
nedense hemen kilo ile ilgili lüzumsuz yorum alırım genelde...
aynı kişi bir gün aaa kilo almışsın sanki der,aradan iki gün geçer aaa zayıflamışsın...
valla takmıyorum ben konuşucak kapasite yok sanırım konu bulamıyorlar diyorum

bencede o tur insanlarin kendilerine olan ozguvenleri zayif oldugundan dolayi surekli baskalari hakkinda elestiri ve acimasiz yorumlar yaparak kendilerini bu sekilde tatmin ettiklerini dusunuyorum.

bir kac aydir gorusmedigim bir arkadasla 2gun once karsilastim ilk soyledigi sey "sende bir degisiklik var ay kiz sen kilomu almissin ne"insan bir once merhaba nasilsin der degil mi. direk muhabbet kilodan acildi:)iste boyle insanlar icin insanlarin ozu degil sadece dis gorunusleri onemli ve once geliyor.

Ben o tip insanlarin aslinda kendi kilolarindan kendilerine kompleks yaptiklarini düsünüyorum..
Onun icin bi insanda dikkat ettikleri tek sey kilolari oluyor ve sanki konusacak baska birsey yokmus gibi "Ayy sen kilo mu aldin..." muhabbetine giriyorlar.... Belki bilincli,belki bilincsiz..Bilemiyorum..

valla güzelim konuyu okuyunca aynisini düsündüm ve yazacaktim ama sen yazmisin bile tekrar yazmaya gerek yok katiliyorum sana Şeniz

Çok doğru söylüyorsunuz arkadaşlar. Ne yazıkki bazı insanlar selam vermeden eleştirmeye başlıyor.:eek:klava:
Durun bakalım - ilerde kiloların konu edilmesini öpüp başınıza koyacaksınız. Yaş kırka dayandığında
bu kişiler yüzdeki çizgileri sayıyorlar.:eek:klava: Aynı kiloda bile olsan - çizgileri vurgulamak için.
Ayol sen kilo mu verdin - yüzün çökmüş demeye başlıyorlar.:eek:klava: KK de böyle bir sorun yok.:dance: Hepimiz aynı yaşta
aynı kilodayız.hihoyyyt Bazı insanlar çok garip - gülüp geçmekten başka çare yok.
kaydirigubbakcemile3

al benden de o kadar!
sinir oluyorum ya....
benim derdim zayıflığım,birde bunu pervasızca dile getirmeleri yok mu!
ya ben farkındayım zayıfığımın sana ne!
ama yooook! artık ben buldum çaresini:) bahsettiğin sözleri söylemeye başladığında,
sırıtarak karşımdakine;''canım manken gibiyim,36 bedenim,sen kaç kilo idin bu arada '' deyip,yüzündeki ifadeyi görmek tatmin edici,aynı kişi inanın artık bu konuda ağzını bile açmıyor:)))

al benden de o kadar!
sinir oluyorum ya....
benim derdim zayıflığım,birde bunu pervasızca dile getirmeleri yok mu!
ya ben farkındayım zayıfığımın sana ne!
ama yooook! artık ben buldum çaresini:) bahsettiğin sözleri söylemeye başladığında,
sırıtarak karşımdakine;''canım manken gibiyim,36 bedenim,sen kaç kilo idin bu arada '' deyip,yüzündeki ifadeyi görmek tatmin edici,aynı kişi inanın artık bu konuda ağzını bile açmıyor:)))

:roflol::roflol::roflol:

Öyle bir zamana geldik ki; bir kadına kilo almışsın diyceğine küfret daha iyi..

Gerçekten öyle ama kilo almışsın=hakaret..

Bazen çok büyüttüğünüzü düşünüyorum..Eğer kilo almamışsanız gerçekten bu söz size hiç koymaz. Eğer kilo almışsanız da, bu kadar büyük tepkiler vermemeniz gerekir. Bu 1..

Gelelim 2. önemli mevzuya..Şimdi; birisinin moralini bozmak için kilo almışsın demek, ne çeşit bir intikamdır onu da anlamam..Gerçekten bu lafı, moral bozmak için söyleyenler varsa komik gerçekten gülüyorum, ''sen öyle görmek istediğin için, sana öyle geliyor şekerim'' deyin olsun bitsin...

bence hem dış görünüşümüzle ilgili yapılan saçma yorumlar hem müdaheleci soruların tek sebebi var "SAYGISIZLIK" insanlar saygı duymayı bilmiyor bunu beni çok kızdırıyor ...karşısındakinin elinde olmayan şeyleri yargılama, eleştirme, akıl verme gibi şeyler yapıyorlar..istedikleri zaman kapıyı kırcak gibi çlaıp içeri gelmek istiyorlar ,evinizde kapısı kapalı bir odada oturuyorken ne yapaıyorsun diye pat diye sorarlar ,telefon çalar kimle ne k ouştun derler, aaa senin saçınmı seyrelmiş derler ....hepsi aynı kapıya çıkar SAYGISIZLIK.....çok doluyum çok bu konuda...

ben de hiç farketmem karşımda ki kilo mu almış kilo mu vermiş bana ne yaaaaa:uhm: anlamsız muhabbetmiş gibi geliyor bana
farketmiyorum hiç bişey demiyorum üstüne şunu duyuyorum; aaaaa aşkolsun kilo verdim hiç söylemiyorsun farketmedin mi yoksa? :1shok:
burcum terazi gözüm değil diyorum ne yapayım :roflol::roflol:

Kendine güveni olan bir insan kimseyi dis görünüsü/kilosu yüzünden elestirmez. Aslinda elestirenlere yazik cünkü kompleksleri var demek. Birde dis görünüs falan o kadar cabuk degisebiliyor ki o yüzden kimseyi elestirmemek gerekir. Mesela en güzel kadin benim diyen bir insan kaza gecirebilir ve yüzü taniliyamayacak hale gelebilir...

hiç unutmam kızıma 3-4 aylık hamileydim.49 kiloydum ve hamileliğin:CüvCüv: ikl 3 ayına 45e düşmüştüm.6 aylık hamileyken:CüvCüv: karnım fazla büyük değildi,uzun zamandır görmediğim bir arkadaşım oooooo ne olmuşun şişmişin bu ne kiloonaniknaniknaniknaniknaniknaniknaniknaniknaniknanik

bana kilo konusunu açması bana hakaret etmesi elbette değil ama insanların konuşacak başka konu bulamamaları enterasan..sadece bana değil ki bu kendi aralarında ki ilk konuyu açma bu oluyor.....kilodan daha önemli sorunlar yok mu? ayrıca bunu söyleyen kişi sanki dünyayı kurtarmış edalarında takılıyor....

benimde en sinir olduğum konudur bu
bayramda memlekete gittim biri aa ne kadar kilo almısın öbürü dio aa ne kadar zayıflamıssın
ve hep aynı insalar her gördüklerinde kilomla ilgili yorum yaparlar alt tarafı 57 kiloyum sanki 157 kiloymusum gibi moralimi bozuyorlar senağlama bazen kendimi fil gibi hissediyorum
herkesin dediğini kafama takmasan iyi olcak galiba

bence birinin kilo almışsın veya zayıflamışsın demesinde bir anormallik tabikide yok.benim gibi kilolu hanımların çoğu iyi bilirki bunu söyleyenler sürekli aynı kişilerdir.sürekli gözü sizdedir.aldığınız 1 kiloyu bile hemen farkederler ve bu kişiler diyetisyen gibi sana akıl vermekten de hiç çekinmezler.benim çevremde böyle bi kaç tip varda.olanlar varsa anlamıştır onlar beni..

X