İnsanlar komşuna bile yemek götürürken...........

allah yardımcınız olsun üzüldüm duruma ama öyle duruma geldiki zaman insanlar kalpleri katılaşmış umarım düzeltirsiniz

evet canım haklısın aslında biliyor musun bizim kayınvalidemle öyle büyük sorunlarımız hiç olmadı iyi anlaşırız aslında ama nasıl öyle bir düşüncesizlik yapabildiler hala aklım ermiyor..

ama şuda varki herkes ne ekerse onu biçer bu dünyada kimin kime muhtaç olacağı hiç belli olmuyor herşey insanlar için o zor günler geçiyor çok üzücü oluyor,çok yaralanıyor insan belki ama geçiyor.ve insana çok şey öğretiyor..

inşallah sizde bu zor günleri atlatacaksınız.

haklısın kimin kime muhtaç olacağı hiççççççççç belli olmuyor.çevremde örneklerini görüyorum.zamanında gelinine demediğini bırakmayan bir kişi 20 yıldır felç ve o gelini bakıyor ona.dönüşümlü bakıyorlar yani....haklısın:1no2:

seni en iyi ben anlarım canım,işsizlikten çektiğim kadar kimse çekmemiştir herhalde,dost dediğimiz insanlar birden yabancılaşıyor ihtiyacımız olduğunda,aylardır yaşıyorum bu durumu,valla allah yardım etsin ne diyeyim,bizde daha yeni iş bulduk inşallah yavaş yavaş çalışarak ödeyeceğiz borçlarımızı,bence sende hemen bi iş bul,iyi kötü deme,maaşı az deme,hiç yoktan iyidir,biryerlerden başlamak gerek,tekrar allah yardımcımız olsun,bu sayede dostunu düşmanını tanıyacaksın tecrübe edilmiştir

evet insan düşmanını zor zamanında tanıyor.bende tanıdım..bundan sonra adımlarımı farklı atacağım..

canım ya allah yardımcvınız olsun..eşin ailesiyle konuşsa açık açık..
söylese durumunuzu hiç yardımcı olmazlarmı?
evlatları sonuçta...
destek olurlar herhalde..

Allah kimseyi aç bırakmasın Yüce Rabbim size yardım etsin..
aileden destek görmeyecez de kimsen destek göreceğiz yahu!! Allah sonumuzu hayretsin

Allah yardımcınız olsun bence bu durumda eşinizle omuz omuza vermelisiniz sakın en ufak birşey için tartışmayın istenilen su parası olsa bile veremiyecek olsanız bile birbirinizin kalbini kırmayın... Allah size ferah günleride gösterecek emin ol sabır et ve inş en kısa zamanda bir iş bulursun eşin de öyle bende maddii sıkıntı yaşadım evlendiğim ilk sene ama çok şükür şimdi herşey yolunda ama yardım bu dönemlerde çok önemli sonuçda aile yani insan çocuğunu darda olmasına nasıl seyirci kalır:uhm: kaç yaşında olursa olsun evli yada değil ne farkeder ayrıca yemek vermeleri gerekir en azından büyük bir destek olur du size....
Ama emin ol bugünler geçecek siz kredi kartına dikkat edin çokda yüklenmeyin...
Yani birazda ayağı yorgana göre uzatmak lazım heleki bu günlerde..........

bir de buğün bizim evlilik yıldönümümüzzzz..:teytey:a.s.
biraz buruk oluyor ama napalımmmmm...birlikte olmamız yeter değilmi?

ayy canım evlilik yıldönümünüz kutlu olsun....

şimdi gördüm yazını..

birlikte nice yıllara inşallah...

bu arada biliyor musun bizim evlilik yıldönümümüzde eşimin işsiz olduğu döneme denke gelmişti..

gerçekten de çok kırıcı bir durum.senın yerıne koydum da kendımı aynı hisleri duyardım.burda yazılanlara inanamıyorum.nasıl anne babalar var aklım almıyor.bir anne baba için evlattan daha değerli ne olabilir ki?inanın evlatların ailelerıne yaptıklarına bu kadar şaşmıyorum.ama annelik,beblık başka birşey ya.:1no2:

bir de buğün bizim evlilik yıldönümümüzzzz..:teytey:a.s.
biraz buruk oluyor ama napalımmmmm...birlikte olmamız yeter değilmi?

evlilik yıldönümünüz kutlu olsun cnm :1hug:
nice birlikte güzel geçireceğiniz senelere inşallah kaydirigubbakcemile5
Rabbim ömür boyu mutluluklar versin size a.s.

Rabbim nice seneleri birlikte ağız tadıyla geçirmeyi nasip etsin...

eviliğin manasıda bu zaten ..iyi günde kötü günde varlıkta yoklukta... tek yürek olabilmek..

yeri geliyor ailen bile el olabiliyor...yeterki siz birbirinize el olmayın... durumunuza çok üzüldüm canım ama her inişin birde çıkışı vardır unutma .. çilesiz dertsiz hayatmı var allah aşkına.. bol bol dua et inşallah kısa zamnada bi iş bulur eşin.. evlilik yıldönümünüzde kutlu mutlu olsun bir kez daha sıkı sıkı sarılın birbirinize.. temelleriniz çok sağlam olucak evliliğinizin benden söylemesi...

şuan eşim işsiz değil kirada vermiyoruz ama asgari ücretle tek maaşla geçinmeye çalışıyporuz.. bu maaşın olmadığını düşünemiyorum bile ben.. ama 3 çeşit yemek pişireceğime 1 çeşit pişiriyorum... yine doyuyoruz...

eee biraz gazı kapatıyorum..üstüme bi hırka daha alıyorum..

elektrik çok gelmesin diye fırını pek kullanmıyorum... herşey çok daha güzel olacak..yeterki siz sağlam basın yere...yürekleriniz bir olsun a.s.

evet canım gerçekten çok kırıcı bir olaydı o yüzdende içimden çıkmıyor bir türlü..
aslında eşimin ailesi iyidir,pek sorunuuz olmadı bugüne kadar ama zaman zaman işte bu yaşanan olaya benzer düşüncesiz davranışları olabiliyor..
ve dediğin gibi annelik babalık başka birşey gerçekten..biz arkadaşlar arasında bile 5-10 liranın lafı olmazken bir annenin oğluna 10 lirayı borç olarak vermeyi düşünmesi bile ne kadar incitici..

sonuçta insanlar zor durumda olduklarında çereden para,yiyecek vs istemekte çekinebilirler.insanların duyarlı olup,onlar demeden vermeleri syada evlerine çağırmaları sanırım daha uygun olur çünkü insan gerçekten de utanıyor
insanları rencide etmeden de bir şeyler yapabiliriz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…