İnsanlar bana bakıyormuş diye sözü attı şoktayım !

Hayir arkadasim sozlunun sana guven problemi yok kendine guven problemi var.bunu birazcik psikolojiyle ilgilenen,bilgisi olan ya da birkac kitap okumus olan bile bilir ki kiskanclik ozguvensizlikten kaynaklanan olumsuz bir duygudur.avrupada ayiplanirken bizim gibi cahil bir toplumda kiskanclik sevgi belirtisi kabul ediliyor ..ayrica kesinlikle ruh hastasi ve buyuk ihtimal evlenince siddet gorcektin(nerden mi biliyorum cunku tam bahsettigin gibi iki kisi taniyorum) bu adam geri donup sana yalvarcak buyuk ihtimal kac ve canini kurtar sana layik biriyle hayatini kur ya da kabul ettirebilirsen psikolojik tedavi gorsun ama kolay bir surec degil 3 senede surebilir 5 senede duzenli..

sözlüsünün kendısıyle güven problemı oldugunu ben söylemiştim yanıt vermek istedim bu yüzden yorumunuza yanlış anlamyn lütfen..
söylememın sebebi de arkadasın eski konularını çok iyi hatırlıyorum... bu birden oluşmuş bir durum değil sözlüsü zamanla bu hale geliyor etrafından duyduklarıyla zamanla içini kemiriyor.. yoksa kıskanclık kesınlıkle saglıklı bır durum değil sadece bir sebebi var burada aslında... ama dediğiniz gibi sağlıklı bır halde değil sözlüsü...

Üzülmemek elde değildir elbet ama kendini üzmemeye çalış.
Belki baştan dönülmesi bitmesi daha hayırlıdır.Evlendikten sonra daha kötü olacaktı belki de kim bilir.
Biraz takıntılı birisi heralde bu yönden bittiği de iyi olmuş açıkçası kendi kafasında kurduğu neyse o gerçek ona göre anlaşılan.
Hakkında hayırlısı olsun.

Ben nasıl birisi olduğunuzu merak ettim doğrusu herkes size döne döne bakınca açıkcası... Nişanlınız kıskançlık boyutunu çok abartmış ve psikopatlık derecesine ulaşmış artık.. Şimdi bu kadar çok aşırı boyuttayken evlenince ne yapar orası tahmin bile edemiyorum inanın.. Tamam anlıyorum seviyorsunuz ama böyle biri düzelir mi? yada böyle bir insanla ne kadar devam edeceksiniz bunu düşünüp ona göre hayatınıza yön vereceksiniz aslında nişanlıyken sinyallerini size fazlasıyla vermiş ama yinede siz bilirsiniz hayat sizin...

Bazı şeyler sevgiinin önüne geçmeye başlıyor . İnsan doyasıya etrafına bakınmayı özler mi ? Ben çok özledim. Ne zaman baksam sonumuz kavga olduğu için. Artık dönüş olacağını sanmıyorum zaten kendisininde böyle bi çabası yok sadece annesi çabalıyor .

Bence boyle birinden erkenden hersey icin gec olmdan ayrildigina sukret :KK53:

Bazı şeyler sevgiinin önüne geçmeye başlıyor . İnsan doyasıya etrafına bakınmayı özler mi ? Ben çok özledim. Ne zaman baksam sonumuz kavga olduğu için. Artık dönüş olacağını sanmıyorum zaten kendisininde böyle bi çabası yok sadece annesi çabalıyor .

Yani canım evlenseniz bir de düşünemiyorum ben sonunu.
İnsan yanında eşi,sevgilisi varken aman şunu yapayım yapmayım dışarıya doyasıya bakayım bakmayım diye kasılacaksa ne anlamı var onun eş olmasının sevgili olmasının.
Onun yanında tam aksine rahat olup kendimizi huzurda hissetmeliyiz.
Bitmesi senin için bu yönden tam da çok iyi olmuş.
Annesi demek ki seni sevmiş ama çabalasa bile bence iki defa düşün derim sana.

birden geleceğiniz şekillendi gözümün önünde aman Allahımmm :KK53: bi dizi mi film mi ne vardı. kadının kocası pencereden dışarı bakmasın diye perdeye iki yuvarlak olacak şekilde kesip burdan bakacaksın dışarı diyodu.

Yani canım evlenseniz bir de düşünemiyorum ben sonunu.
İnsan yanında eşi,sevgilisi varken aman şunu yapayım yapmayım dışarıya doyasıya bakayım bakmayım diye kasılacaksa ne anlamı var onun eş olmasının sevgili olmasının.
Onun yanında tam aksine rahat olup kendimizi huzurda hissetmeliyiz.
Bitmesi senin için bu yönden tam da çok iyi olmuş.
Annesi demek ki seni sevmiş ama çabalasa bile bence iki defa düşün derim sana.

Gerçekten rahat olmak, huzurlu olmak çok çok önemliymiş. İki defa düşüneyim ama dün aksamdan sonra bu akşama kadar pişman olup bi msj dahi yazması gerekmez miydi ? En azından bi kaç gün zaman verelim hemen iptal etmeyin salonları diye. Erkek o onun sahiplenici olması gerekiyor demek ki evlensekte beni kucağımda çocukla bırakabilir hiç umursamadan :KK43:

birden geleceğiniz şekillendi gözümün önünde aman Allahımmm :KK53: bi dizi mi film mi ne vardı. kadının kocası pencereden dışarı bakmasın diye perdeye iki yuvarlak olacak şekilde kesip burdan bakacaksın dışarı diyodu.

Son zamanlarda benimde gözüm iyice korkmaya başlamıştı ama yinede ayrılmayı göze alamıyodum beni delicesine seven o (göyaa) o bitirdi herşeyi .

Gerçekten rahat olmak, huzurlu olmak çok çok önemliymiş. İki defa düşüneyim ama dün aksamdan sonra bu akşama kadar pişman olup bi msj dahi yazması gerekmez miydi ? En azından bi kaç gün zaman verelim hemen iptal etmeyin salonları diye. Erkek o onun sahiplenici olması gerekiyor demek ki evlensekte beni kucağımda çocukla bırakabilir hiç umursamadan :KK43:

canım sen geri dönersin bu adama bence öyle görünüyor, ama umarım yapmazsın bunu.

hala mesaj bekliyosun. gençliğine güzelliğine yazık :KK50:

bi de iyi niyetli birisin belli ki, inşallah yanlış bi karar vermezsin.

O bitirmeseydi sen o kıskançlıklara bir gün dayanırdın iki gün dayanırdın sonra ne olacaktı? Evlilik yıllar süren bir şey nasıl katlanacaktın yıllarca? Ne hikayeler duyuyoruz, kocaları kıskançlıktan evlere kapatıyor eşlerini... Bence kurtulduğuna sevin. Hayatını kısıtlayan biriyle nasıl mutlu olabilirsin? Senin hayatını zehir ediyor resmen. Eş dediğin mutlu etmek için var problem çıkarıp daha çok üzmek için değil ki. Ayrıca özgüven problemi bu. Özgüven problemi olan bir insanla hiçbir şey yürümez. Biliyorum çok üzücü bir durum ve belki şimdi söylenmesi gereken şeyler değil bunlar ama eğer duygularından yavaş yavaş arınıp mantığını devreye sokarsan ne dediğimi anlayacaksın.. Çok üzüldüm senin adına canım ama yarın bir gün geri dönmek isterse dediklerimi bir düşün. Sonra ilerde çocuğun filan olursa çok geç olabilir bunları düşünmek için...

Eski sözlün olacak insan galiba yolda gördüğü her güzel kadına
farklı niyetlerle bakıyor ki,herkesi de öyle sanıyor
beyni hep o yöne çalışıyor çünkü
yol yakınken bence ayrıldığınız en sağlıklısı
düşün ki sözü attın bu kadar sarsıldın
evlenipte bu adamı çekip birde üstüne boşansan napardın?

Bu kadar kıskançlık onun kendine güvenmediğini gösterir böyle özgüvensiz birini de siz ne yapsanız değiştiremezsiniz onun dengi ancak dikkat çekmeyen ne dese he diyen kendi gibi güvensiz biri olabilir.Elbette çok üzüleceksiniz özleyeceksiniz ama o anlarda bir düşünün böyle tavırları evlenmeden gösteren size evlenince neler yapar.Kıskanç kompleksli özgüvensiz erkek mi yan yan kaçın...

canım sen geri dönersin bu adama bence öyle görünüyor, ama umarım yapmazsın bunu.

hala mesaj bekliyosun. gençliğine güzelliğine yazık :KK50:

bi de iyi niyetli birisin belli ki, inşallah yanlış bi karar vermezsin.

İmkansız gibi bişey ona geri dönmem ki zaten kendisi dön vs dediği yok :) Mesaj beklemek derken yani o çok aşıktı çok seviyodu şimdi böyle yok yere birden çekilmesi beni çok çok şaşırtıyor hala şoktayım kendime gelemiyorum ..

Ben zaten babasız büyüdüm erkeklere güvenim zaten zayıf .. Bunu bana neden yaptı neden oynadı benimle aklım hayalim mantığım almıyor :KK43: Bi arkadaş demiş kendisi demek ki bakıyr o gözle herkesi kendi gibi görüyor diye kendisi pek bakınmazdı ama tabi yanımda yokken ne yaptığını bilmemem kişi kendinden bilir işi derler .

Bence de canım en azından bunu görebilmen de çok güzel.
Yani Allah korusun seni evlenince bıraksa bırakabilir o kapasite var yani öylesi emin ol daha kötü olurdu.
O yüzden zaten şu an böyle olması belki hayırlıdır.Şimdi belki bunu anlamak güç ama zaman geçtikçe daha iyi anlarsın canım.
Elbette mesaj atması da gerekirdi ama ne düşünüyor o şu an Allah bilir.

Sözlünüz pisman olup mesaj atsa ne ki? hala birlikte olmayı düşünüyor olamazsiniz yapmayın yahu.. Adam normal değil öldürür günün birinde saplantılariyla sen şükret ve uzak ol ondan uzak

Çok kötüyüm..Hiç olmadığım kadar.Ben zaten babasız büyüdüm bi kanadım zaten kırıktı artık kimseye güvenim kalmadı.
Herşeyimiz mükemmeldi tanıştık sevdik, söz yapalım dedi en mükemmel şekilde yaptık. Dizimden ayrılmazdı. Nişan, düğün tarhlerimiz salonlarımız tutuldu. Nişan alışverişi yapıldı elbisem, ayakkabılarım, nişan yüzüklerimiz..
Ara sıra insanların bana bakışlarından rahatsız olurdu %99 u bakıyo neden böyle diye.Bu durum hep böyle dedim çok açık giyinmem, çok makyaj yapmam insanlarla alakam yoktur fazla fazla..
Bu tarz ufak tefek sorunlar dışında gayet uyumluyduk. Ama son iki hafta hayatım cehenneme döndü..
Erkeklerın bana benim onlara baktığım hoşlandığım için baktıklarını söyledi açıkladım öyle bişey olmadığını vs vs.
Dün gezmeye götürdü beni şehir dışına önce arabadaki adam bana bakıyomuş neden bakıyomuş diye tartıştık.Tekrar tekrar bakıyolarmış yüzüme insanlar. Sonra otobüste arkamdaki çocuk bacaklarını koltuğuma yaslamış ben bunu hissetmişim hoşuma gitmiş. Şok oldum otobüste nasıl hissedebilirim bacaklarını yasladığını ayrıca niye bu hoşuma gitsin. Bu yüzden yüzüğü çıkardı bitti dedi. Yapma etme dedim ağladım sonra ben seni denemek için kaybetme korkun olsun diye yaptım dedi. Cafeye gittik bende de pantolon var siyah . Karı koca geldi cafeye adam babam yaşında neymiş benim bacaklarıma bakıyomuş ! Görmesi çok zor önümde sözlüm var zaten. Kaldırdı ordan beni tartıştık gene biraz sarıldı öptü beni seni seviyorum dedi eve geldim aradım aradım açmıyor msj atıyorum cvp yok. Sonra yalnız kalmak istiyorum yazdı.Bende tamam madem yalnız kal iyi akşamlar yazdım.Bana sen adamların bacaklarına baktığını görüp tatmin olacak kadar adi bi insansın yazmış şok oldum !! Artık daha fazla gururumu ayaklar altına alamadım bitti mi dedim evet bitti beni iyi olarak hatırla.. yazmış. Annesi aradı beni sözlüm hep ağlıyomuş söylemiyomuş sadece bitti olmadı diyomuş. Annem bugün msj attı ona hani aslında amacı tepkisini ölçmekti 'oğlum kararın kesinse salonları iptal edicem' diye o da 'evet kararım kesin iptal edebilirsin' yazmış.Annesi beni çok istiyor çok ağlıyor bi konuşsaydık ısrar etseydik diyo ama beni istemeyeni ben hiç istemem içim almaz artık. Kimseye güvenemem bundan sonra kimseye...Uzun ve karışık olduysa kusura bakmayın kafam allak bullak bana okadar düşkün insan nasıl bunları yapar ???

Adam sizofreni hastası gibi ya yada ona aday bana ole geldi.. bu gibi insanlar senin hayatini beter yapardi sanslisinki evlenmemissin.. bunlar bi hayal dunyasi kurar orada yasarlar ve senin benim gibidir disardan anlasilmaz yani.. sana bunlari yasatip evde aglayan birinin psikolojk sorunları vardir bence, uzak durun derim

bu adam namusuna devamlı laf eden bir paranoyak. namus bu. yok öyle dava. iş namusa gelince kimseyi tanımam ben şahsen.
siz fazla tolerans tanımışsınız bu hasta adama.
kaçın arkanıza bakmadan hemde.

dişisini tek kiskanmayan canli domuz derler ya seninki yaniz b*kunu cikarmis,nisanlinin sanirim kendine guveni nakavt butip erkek modelleri insana hayati zehir zindan eder aman uzak dur :KK14: sevinmelisin:KK36:

Son düzenleme:
X