Ingilizce ogrenmek ve speaking

suigenerisim

Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2024
183
68
Merhabalar, İngilizcem a2 seviyesinde ve geliştirmek istiyorum. Kendim evde izlenecek dersler buldum, reading, listening işini de internetten halled3rim diye düşünüyorum. Ancak speaking için online uygulamalar dışında nasıl bir alternatif var bilemedim. Yüz yüze olan speaking grupları var mı? Tavsiyelerinizi bekliyorum

Speaking yapan kafeler var, ücretli.

Belediye ve gençlik merkezlerinde speaking sınıfları oluyor, ücretsiz.

Öğrenciyseniz bazı okul kulüplerinde de oluyor.

Pratik yapmak isteyen bazı kişiler de sosyal medyadan haberleşip belli saatlerde speaking için çevrim içi olarak pratik yapabiliyorlar, ücretli/ücretsiz.

Speaking yapan kafeler var, ücretli.

Belediye ve gençlik merkezlerinde speaking sınıfları oluyor, ücretsiz.

Öğrenciyseniz bazı okul kulüplerinde de oluyor.

Pratik yapmak isteyen bazı kişiler de sosyal medyadan haberleşip belli saatlerde speaking için çevrim içi olarak pratik yapabiliyorlar, ücretli/ücretsiz.
aa cafe mi ? hiç duymamıştım. belediye ve gençlik merkezlerini de. biraz araştırayım teşekkürler

güzeldir seçenek benim yok ksks
benim de yoktu 😂 ama dil geliştirme amacıyla üye olunan bir cok internet sitesi vardı. ben ordan bulmuştum. hala var mı bilemiyorum tabii ki. ben 2015-16 yıllarında tanısmıştım hepsiyle 😂 hatta bir kaçı türkiyeye gelmisti birlikte gezmistik falan. hala vardır bence öyle uygulamalar falan

aa cafe mi ? hiç duymamıştım. belediye ve gençlik merkezlerini de. biraz araştırayım teşekkürler
İstanbul'da var. İlk defa Vezneciler'de görmüştüm. Şu anda daha yaygın. Hem il hem ilçe belediyelerde var konuşma sınıfları. Okulların kariyer veya rehberlik merkezlerinde de oluyor. Bazılarında mezunlar da gidebiliyor. Bir de bazı Delta/celta kurslarında ücretsiz olarak derslere katılım oluyor. Faydasını görmüştüm. İlinizde var mı diye araştırın derim.

benim de yoktu 😂 ama dil geliştirme amacıyla üye olunan bir cok internet sitesi vardı. ben ordan bulmuştum. hala var mı bilemiyorum tabii ki. ben 2015-16 yıllarında tanısmıştım hepsiyle 😂 hatta bir kaçı türkiyeye gelmisti birlikte gezmistik falan. hala vardır bence öyle uygulamalar falan
Daha da yaygınlaşmıştır. Malum, çevrim içi toplantıları araçları çoğaldı, gruplar da arttı.

Aklıma bir yol daha geldi. Yapay zeka ile de İngilizce konuşma pratiği yapılıyor. Bayağı cevap veriyor, sohbet ediyor 😅

X