İngilizce ağırlıklı dil sınıfı

hanzade2014

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2024
1
1
39
Arkadaşlar oğlum için karar veremiyorum ortaokul 5. Sınıfa başladı bu sene biz onu ilk okul öğretmenin isteği ğzerine dil ağırlıklı sınıfa verdik başta kendi hiç istemedi haftada 13 saat ingilizce olduğu için ama biz bi denemesini istedik ancak şimdi daha önce bu sınıflarda okuyanlardan duyduğum kadarıyla çocuk isteksiz olunca diğer deserslernide etkiliyomuş ve oğlum atkadaşlarını bu sireçte alıştığı için kararsız ancak yoğun ingilizce ödevlerini yaparken de zorlanıyoruz çocuğunu bu dil sınıfına gönderen vqrmı ve memnunmu

Benim de yeğenim gidiyor, başlarda hiç istemiyordu ama şimdi İngilizce öğrendikçe ve sosyalleştikçe özgüveni arttı. Bakın lisan öğreniyor ve bu o kadar mühim ki, öğrenince ileride işsiz kalması mümkün değil. 5 dil biliyorum ve dört bir yandan iş teklifi alıyorum. Sadece part-time çalışarak asgari ücretin çok daha üstünü kazanabiliyorum. 13 saat olması da ayrıca iyi, emin olun bir dili öğrenmek için o dile maruz kalmak gerekir. Artık İngilizce bilmeyen kalmadı, o kadar çok yaygın bir dil ki ve çocuğunuz erişkin biri olduğunda bilmeyeni cahil kabul ediyor olacaklar. Siz çok iyi yapmışsınız, zorlansın ama öğrensin. Size dua edecek. Örneğin, yurtdışına gitmesi gerektiğinde iletişim kaygısı olmadığı için korkmadan gidebilecek ve anadili gibi İngilizce bilen biri olursa haliyle ilk fırsat ona sunulacak. Daha birçok avantajı da olur. Önemini anlatmak için biraz fazla detay vermiş olabilirim, bunun için kusura bakmayın ve belirtmek isterim ki benim anadilim Türkçe değil. :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…