infertiliteyi yeneceğiz inşallahhh haydi kızlar buyrun topiğimeee

birsorun çıkmaz canım inşallah testlerinde bende üni aradım direk randevu vermed,ler önce k.doğmcu görsün o yönlendirrse inşallah problem olmadn şu testler yapılsa benmde kafam rahtalayack

birsorun çıkmaz canım inşallah testlerinde bende üni aradım direk randevu vermed,ler önce k.doğmcu görsün o yönlendirrse inşallah problem olmadn şu testler yapılsa benmde kafam rahtalayack
İnşallah canım ınsallah sende ıhmal etme kafan rahat etsın ınsallah halledebılırsın teyz zamanda aminnn

Aaaaaaaaaaaaaaa..... benim D vitaminim cok dusukkkkk

Çok zor evet bacımm bizim sınavımızda böyleymis hayırlısı olsun demek bile çok zor

Üzülme canım inşallah anne de oluruz

Allahimmmmmmmmm...nefes alamiyorum sanki yaaa..en son dr gittigimde evliliginin 5. Yilinda bayan vardi 2 dusugu vardi.. 2. Asilamasinin sonucunu bekliyordu..
dedi olmazsa artik bosanmaya gidicek bu is..sikildik artik bir ses istiyoruz evde fln dedi.. canim sikilip esimide benim kadar mucadeleci gormedukce bu sozler kafamda calkalanip duruo...
kendimi iyi hissetmiyorum

Kızlar adet oldum... Yine hüsran, yine hayal kırıklığı...
Esescim BAT 18 Ocak ekle canım beni de
Bebek görmesine gittik arkadaşın yeni geldim kızlar psikolojim alt üst.. Sürekli doğum, gebelik,aşerme muhabbeti biri de hamile arkadaşlardan.birinin 1 yaşında çocuğu var ikinciyi istiyo falan filan... Rabbim sınıyor beni kesinlikle, ağlayamıyorum bile tepkilerim dondu artık..

kaç yıldır bekliyorsunuz

Kizlar d vitaminini eksikligini duyunca.. burda hemen arastirdim ve bu sitede bi arkadasin paylasimini kopyaladim..
sizinle paylasmak istedim..
Çalışma sonucunda D vitamini seviyesi yeterli düzeyde iken hamilelik oranının yüzde 78, düşük olduğunda ise yüzde 37 oranında gerçekleştiği tespit edildi. Ayrıca çalışma en uygun D vitamini düzeyinin 30 ng / olduğunu göstermektedir . Yapılan çalışmalar D vitamini rolünün endometriumun dışında da olabileceğini göstermektedir. Toplanan veriler sadece donör yumurta alıcıları için yapılmakla birlikte tüp bebek hamileliklerinde de D vitaminin önemli bir rol oynayabileceğinin kanıtıdır. Çalışma bütün infertil sorunlarında hastaların D vitamini takviyesi ile doğal doğurganlıklarının artırılabileceği fikrini destekliyor.Canlı doğum oranları D vitaminieksikliği olan hastalarda yüzde 31 iken yeterli düzeyde olanlar arasında yüzde 59'dur. Farklı ırklarda D vitamininin sonuçları farklılıkgöstermektedir ancak bilim bunun nedenini henüz bulamadı.'' op. Dr. Halit Firat Erdenİnternetten alinti yaptigim bu yazi kayda deger. D vitamini zaten gebelikte cok onemli. Gebe kalmayla etkisi olabilir. "30 mm den buyuk yumurta catladi" diye baslik acmistim bu gun. Dusundum de ben ilk defa d vitamini eksikligi nedeniyle igne vurulmustum. Devit 3. Ve belki de bu yuzden ilk defa catlatma ignesi vurulmadan yumurtam catladi. Kesin olmamakla beraber bu ihtimali de gozardietmemek lazim. D vitamini gebelik dusunenler ve infertiller icin ogrenilmesigereken bir deger. Bende ciddi eksiklik cikti. Yine bir sitede okuduguma gore pcos ile alakali oldugu yaziyordu. İki farkli dr asordum, alakasi olmadigini soyledi. Ama neden devit3 vurulunca yumurtakendiliginden catladi.

Benim halsizlik eklem agrilari fln hsg cekilmeden dr gitmistim degeri suan hatirlamiyorum ama... en dusuk seviye neyse onun ya 10 yada 15 altindaydi..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…