infertiliteyi yeneceğiz inşallahhh haydi kızlar buyrun topiğimeee

OLMUYOR Bİ EL ATIVEER ! TÖVBE ESTAĞFURULLAH NEDİR BUNLARDAN ÇEKTİĞİMİZ SANANEEEEEEEEEEEE KARDEŞİM SANANEEEE DEMİ Bİ RAHAT BIRAKIN YAHU BİZİM ACIMIZ BİZE YETİYOR ANTALYADA Bİ KIZCAĞIZ İNTAHAT ETMİŞ 25 YAŞINDA ÇOCUĞU OLMUYO DİYE İŞTE BUNUN GİBİLER YÜZÜNDENDİRRR KİNBİLİR KIZA NE BASKI YATILAR ....!
:KK42::cry:
ahh aysemm ahhhh :KK43::KK43:

teşekkür ederim canım amin inşallah hepimize,bugün doktora gittim korktuğum gibi olmadı allahtan kan verdim yarında sonuca baktıracağım smear testim temiz çıkmış allahtan bakalım yarın neler olacak....

amin cnm hayırlı haberlerle gel , bizlerede dua et cnm :KK19::KK19:

• Varikosel; testislerdeki kanı boşaltan toplardamarların genişleyip varisleşmesidir. Kan akımının yavaşlamasına bağlı olarak yumurtalık torbasında ısı artışına neden olarak, sol böbrek üstü bezinden gelen ters yöndeki kan akımı testislerin yüksek düzeyde toksik atıklara maruz kalmasına neden olarak, üreme hormonlarının dengesinin bozulmasına neden olarak interfiliteye yol açabilir.

Kısırlık ya da infertilite kadınlarda ve erkeklerde tıbbî sebepler dolayısıyla bebek sahibi olamama durumuna verilen addır. Tıp literatürde kısırlık ”herhangi bir korunma olmaksızın, düzenli ilişkiye rağmen bir yıl içerisinde bebek sahibi olunamaması” şeklinde tanımlanır. Dünya genelinin %15-20’lik bir oranı kendi arzularına rağmen bebek sahibi olamazlar. Buna sebep olan etkenlerin içerisinde kadın kaynaklık nedenler %50'lik bir kısmı kapsar. Kadın kaynaklı infertilite sebeplerinden en önemlisi, her ay yumurta üretmesi normal olan ve gereken kişinin bu yumurtayı üretememesidir. Veya üretse dahi düzenli olarak üretmesinin olmamasıdır. Buna, ovulasyon bozukluk yani yumurta bozukları denilmektedir.

meleğim gel artık annem :)

Eklentiler

• bebis.jpg
    bebis.jpg
    541,7 KB · Görüntüleme: 21
X