İmplatasyon nedir? Yumurtlama zamanında olan hamilelik ne zaman belli olur?

nunuu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2007
1.318
0
43
Merhaba Kızlar;

Yumurtlama günü ile implatasyon günü aynı şey mi?Yada implatasyon ne demek?
Biz bebek istiyoruz ve şu anda adetten sonraki 12.günüm bu zamanlarda yumurtlamam oluyo.Buna göre eğer olursa ne zaman kanda belli oluyo en erken?
Yazılarda okuyorum da implatasyon tarihi diye, bilmediğimden merak ettim.Bilgi verebilirmisiniz.
Bir düşük yaptım ,düşük sonrası adetten sonra 12.günümdeyim.

Bilgi rica ederim.

Çokk sağolun.
:nazar:

yumurtlama günü yumurtanın çatlayıp atıldığı gün.bundan sonra tüplerce tutulur ve tüplerin içinde eğer döllenme olursa döllenmiş yumurta tüplerde ilerleyip rahime indiğinde rahme implante olur.yani yerleşir.implantasyon gününde bazı kadınlarda hafif lekelenme olabilir.bunun sebebi rahme temel atma sırasında ince kılcal damarlara denk gelmesidir.korkulu bir durum değildir.implantasyondan sonra b-hcg hormonu salınmaya başlar.en erken kan testiyle gebelik tesbit edilebilir.28 günde 1 adet görüyorsan adetinin 21.gününden sonra kanda belirmeye başlar.ama adet gününde veya geçince yaptırırsan daha net sonuçlar alırsın.

her şey gönlünce olsun.tabi inşallah bizimde.....

Arzuhalim sağolasın bilgilerin için.
Bide şimdi ben adet sonrası 12.gündeyim.Bu zamanlar yumurtlama zamanlarıymış, "bundan sonra tüplerce tutulur ve tüplerin içinde eğer döllenme olursa" yazmışsın. Bu 12.günde yumurta çatlıyorsa şu anda mı döllenme oluyo, yoksa bundan sonra tüplere geldiği tarihe kadar devam mı etmeliyiz çalışmaya.Ben pek anlamadım bu işi..İnşallah hepimiz için Allah hayırlı evlatlar nasip eder.İnşallah bu ay hayırlısı ile bi bebeğim olur..:nazar:

Arzuhalim sağolasın bilgilerin için.
Bide şimdi ben adet sonrası 12.gündeyim.Bu zamanlar yumurtlama zamanlarıymış, "bundan sonra tüplerce tutulur ve tüplerin içinde eğer döllenme olursa" yazmışsın. Bu 12.günde yumurta çatlıyorsa şu anda mı döllenme oluyo, yoksa bundan sonra tüplere geldiği tarihe kadar devam mı etmeliyiz çalışmaya.Ben pek anlamadım bu işi..İnşallah hepimiz için Allah hayırlı evlatlar nasip eder.İnşallah bu ay hayırlısı ile bi bebeğim olur..:nazar:

canım yumurtlama gününü ısıyla daha net tespit edebilirsin. herkesin aynı olmuyo canım. ısını her sabah dil altından ölçüyosun regli 1.gününden itibaren. 0,6 derece falan bi artış olduğu zaman bil ki yumurtlamışsın.

ama birliktelik yumurtlamadan bir gün önce olursa daha garanti. çünkü yumurtanın yaşama süresi 12-24 saat. ama sperm ortam müsaitse 7 gün kadar yaşayabiliyor canım.

yani yumurtlamadan bence 1 hafta önce gün aşırı, yumurtlamadan bir gün önce mutlaka, ve sonrasında da gün aşırı devam et.

kesin yakalarsın canım.

kucukkedicik slm;

Peki yumurtlama ne kadar sürüyor.Regl gününden 10 gün sonra korunmasız devam et diyolar.Peki bu bir dahaki regl zamanına kadar hamile olabilme devam ediyo mu?

Ben Ekim 17'de kromozamsal bi düşük yaşadım.Hatta çok küçük olduğu için, düşük kanamamı adet gibi düşünüp 10 gün sonrasında korunmasız olarak beraber olun dedi çevremdekiler.Fakat bu ay 16sında regl oldum.Şimdi ise 10.adet günümden itibaren beraber olmaya çalışıyoz ama bu tarih ne zaman bitiyo bir dahaki aya regl zamanına kadar mı?

Sağolunnn:nazar:

canım sen son güne kadar devam et. yumurtlama gününü tam olarak bilemezsin çünkü.

hesaplamayla bir sonraki regli günün-14 dür. ama herkeste bir olmayabiliyo. bazen bir ayda iki yumurta oluşuyo. ikincisi sonlara doğru oluşuyo.

2 gün hala hamile kalan bile var. sen gün aşırı devam et sonuna kadar.

X